Dnes je čtvrtek 07.07.2022

Život dětem, o.p.s. spolu s řetězcem Lidl už pojedenácté vyzývá „Darujte Srdce dětem“!

datum: 01.11.2021
autor: VM

Dnes odstartuje ve všech obchodech společnosti Lidl již jedenáctý ročník tradiční sbírky na pomoc vážně nemocným dětem Srdcem dětem.

Stejně jako v předešlých letech si zákazníci řetězce mají možnost u pokladen zakoupit za minimální cenu třiceti korun samolepku ve tvaru srdíčka a pomoci tak vážně nemocným dětem, které se bez nás ostatních neobejdou. Sbírka potrvá do 14. listopadu.

 

„Jsme nesmírně vděčni, že se sbírka Srdce dětem stala již tradiční předvánoční sbírkou společnosti Lidl a děkujeme všech laskavým zákazníkům, kteří v průběhu následujících 14 dnů nemocným dětem přispějí, děkujeme společnosti Lidl a všem jejím obětavým zaměstnancům za realizaci sbírky, která je opravdu velmi náročná. V obchodech v celé republice jsou umístěny plakáty s konkrétním dítětem z daného regionu, kterému jsme z loňské sbírky pomohli, aby zákazníci viděli, jak je jejich podpora důležitá,“ říká Maria Křepelková, ředitelka Života dětem, o.p.s.

 

Podle slov Marii Křepelkové díky dárcům, kteří si v minulých deseti letech u pokladem Lidlu zakoupili předměty se symboly reprezentující organizaci Život dětem a společnost Lidl, bylo možné podpořit bezmála šest tisíc rodin po celé České republice, které se starají o vážně až nevyléčitelně nemocné děti.

 

„Jen v loňském roce se i přes výrazná omezení způsobená pandemií nemoci covid-19 podařilo díky štědrosti spoluobčanů a společnosti Lidl získat pro takto nemocné děti 39 milionů korun. Získané prostředky obecně prospěšná organizace Život dětem věnovala na nákup zdravotnických pomůcek postižené, na pořízení rehabilitačních kapacit, asistenčních služeb či v neposlední řadě na ozdravné pobyty pro potřebné děti a rodiny, které se o ně starají,“ pochvaluje si s vděčností v hlase Maria Křepelková.

 

I v letošním roce mohou zákazníci zakoupené srdíčko nalepit do velkého srdce ve výloze a zástupci organizace Život dětem i maloobchodního řetězce Lidl věří, stejně jako loni budou tato obrovská srdce těmi malými přeplněna a budou důkazem, že zákazníkům nejsou osudy nemocných dětí lhostejné. Podle Marii Křepelkové si všichni bez rozdílu zaslouží velký dík jak od rodičů, kteří s velkou láskou, oddaností a obětavostí o své děti pečují, tak od všech organizátorů sbírky.

 

srd

 

Přispět budou moci i ti, kteří cestu do obchodu Lidl mít nebudou. Život dětem přichystal pro takové dárce možnost zapojit se do sbírky prostřednictvím webové stránka Srdce dětem. Stránka nenabízí případným dárcům jen možnost přispět formou zakoupení virtuálního srdíčka, ale i představení jednotlivých dětí, kterým sbírka pomáhá, v reportážích.

 

„Vloni jsme všichni napjatě čekali, jak sbírka Srdce dětem dopadne. Bylo to velmi těžké období a nikdo nevěděl, jaká další opatření přinese. Letos jsme na tom o něco lépe, ale situace stále není dobrá. Navíc přišlo velké zdražování, které pochopitelně dopadá na úplně všechny, ale nejvíce na rodiny s nemocnými dětmi, které musejí zajistit nejen běžný chod domácnosti, ale navíc mnoho nejrůznějších pomůcek nebo jen potravinových doplňků pro své děti. Proto se v naději na pochopení a laskavou podporu obracíme na všechny, otevřete svá srdce a pomozte těm, kteří to opravdu potřebují. Děkujeme!,“ uzavírá za Život dětem ředitelka Maria Křepelková.

 

zdroj: Mgr. Tomáš Kopečný, tiskový servis Život dětem, o.p.s.

 

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Sezóna motorek je tu: Co udělat pro maximální bezpečí? Sezóna motorek je tu: Co udělat pro maximální bezpečí?

Motocyklisté jsou při dopravních nehodách mnohem zranitelnější než řidiči ostatních vozidel. Nechrání je totiž žádná karoserie, bezpečnostní pás, ale pouze prvky pasivní bezpečnosti, které mají na sobě.

Den bezpečné Příbrami - už tento pátek! FOTO: Bezpečnostní akce a změny v pravidlech cyklistů Návykové látky značně ovlivňují schopnosti řidičů
Reklama
O Prokopské pouti bude J. A. Alis hájit březohorské stříbro před lapky O Prokopské pouti bude J. A. Alis hájit březohorské stříbro před lapky

Prokopská pouť v novodobé historii se na Březových Horách bude konat již po třiatřicáté. Na sobotu 2. a neděli 3. července je připraven bohatý program, při kterém bude otevřena inovovaná část hlavní expozice muzea.

Podívejte se na program KDJS a užijte si trochu kultury Jaká kultura nás čeká v KDJS v následujících dnech? Divadlo patří dětem!
Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem

Do Dakaru 2023 zbývá půl roku. Ale přípravy na další ročník legendárního dálkového závodu už se roztáčejí na plné obrátky. Posádka pilota Martina Macíka se těší na závodní rozcvičku během blížící se rally Baja Aragon.

Další Rallycross Cup v Sedlčanech! Příbramský půlmaraton startuje v sobotu Závodníci z Dakaru se potkají na soustředění v Sedlčanech a Přerově. Fanoušci budou u toho
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů

Po celé ČR vznikají aktivity, které pomáhají se začleněním nových sousedů z Ukrajiny. Stojí za nimi dobrovolníci, spolky, neziskové organizace i obce a pomáhají například se vzděláváním, připravují aktivity pro děti nebo propojují místní a nové sousedy pořádáním sousedských setkání.

Z Ukrajiny mezi nás. Nadace Via vyhlašuje grantovou výzvu pro začlenění nových sousedů Jarní online Srdíčkové dny pomáhají čtyřleté Adélce Startují zimní Srdíčkové dny! Stejně jako loni potrvají kvůli pandemii až do ledna
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední