Dnes je čtvrtek 04.06.2020

Zásadně odmítám sdělení v názvu článku „skandálním jednání vedení zimního stadionu“

datum: 28.04.2014
autor: red

Reakce ředitele Sportovních areálů Sedlčany, provozovatele zimního stadionu, na článek v Sedlčanských novinách ze dne 14. dubna 2014.

Jako ředitel Sportovních areálů Sedlčany, provozovatele zimního stadionu zásadně odmítám sdělení v názvu článku „skandálním jednání vedení zimního stadionu“. Sportovní areály Sedlčany zaměstnávají jednoho vedoucího zimního stadionu a ten vede provoz zcela odpovědně.

 

Naopak, podle mého názoru, skandální jednání předvedly později potrestané týmy v soutěži O Pohár starosty města tím, že sabotovaly hrací systém, který si samy schválily. Rozhodnutí komise respektuji a souhlasím s jeho podrobným vysvětlením. Jako bývalý vrcholový sportovec nepochopím, proč při takovéto výkonostní úrovni jakou má celá tato soutěž, jsou některé týmy ochotné angažovat cizí lepší hráče za účelem vítězství a potom odmítat postoupit mezi lepší soupeře jen proto, aby neprohrávaly. Systém postupu výše a sestupu níže je ve všech dlouhodobých soutěžích.

 

Pohárová komise je dobrovolné seskupení tří osob, ochotných tuto práci dělat, které se souhlasem všech zúčastněných týmů a ředitele SAS vytváří podmínky pro fungování tohoto turnaje. Co se týká financování, tak SAS je příspěvková organizace Města Sedlčany, která pravidelně odevzdává výkazy státu a platí si auditora na kontrolu účetnictví, jehož kontroly byly vždy bez výhrad. Jelikož je to nová organizace, tak je celoročně průběžně velmi podrobně kontrolovaná zřizovatelem - Městem Sedlčany.

 

Ohledně financování soutěže O Pohár starosty města opět zásadně odmítám jakoukoli možnost 'údajných finančních podvodů a machinací'. Platby za tuto soutěž se skládají ze startovného, tedy zálohy, ve výši 1,5 tisíce korun za každé zúčastněné družstvo a 3,2 tisíce korun za každý zápas v délce 100 minut. Výjímku tvoří druhé zápasy finále, které jsou zdarma. V průměru se tedy vybralo za jeden zápas 3284,- Kč, což je 1970,- Kč za 1 hodinu. Jelikož průměrná nákladová cena za jednu hodinu užívání zimního stadionu je 2247,- Kč, tak je i tato soutěž nemálo dotovaná veřejnými prostředky Města Sedlčany.

 

Co se týká výběrů vstupného od diváků, tak se v průměru vybralo za jeden zápas 187,- Kč, doložitelně oproti číslovaným a evidovaným vstupenkám. Z toho jsou placeni pokladní a pořadatel. To znamená, že na otázku na co vybrané peníze jdou, odpovídám na provoz zimního stadionu a ještě nestačí.

 

Každý zájemce se může dostavit do kanceláře Sportovních areálů Sedlčany a já mu vše vysvětlím osobně a předložím dokumenty prokazující průhledné hospodaření.

 

Věřím, že drtivá většina účastníků amatérské soutěže O Pohár starosty města si je vědoma podpory Města Sedlčany a snahy zimního stadionu organizovat tuto soutěž v dobré víře co nelépe. Zimní stadion Sedlčany jim za to děkuje a slibuje zachování cen, stylu soutěže a zlepšování prostředí na zimním stadionu.

 

Bez ohledu na to, že Město Sedlčany provoz dotuje, snaží se dále vylepšovat podmínky na zimním stadionu. V loňském roce se podařilo instalovat odvlhčovací zařízení v hodnotě 2 miliónů korun a v příštích letech bychom rádi obměnili již nevyhovující osvětleni haly.

 

Pavel Bednář


Ilustrační foto: Sedlčanské noviny.cz

 

Související článek:

Skandální chování vedení zimního stadionu rozproudilo vášně

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední