Dnes je středa 01.04.2020

Žáci 2. ZŠ Propojení cestovali na Měsíc

datum: 31.03.2017
autor: Jiří Matouš

Zatím ne úplně doslova, ale v krátkém filmu, který sami natočili.

Třídní učitelka 3. A, paní Věra Hončíková, nám k tomu řekla: „K filmování nás inspirovala kniha z třídní knihovničky s názvem Hugo a jeho velký objev od autora Briana Selznicka. Poutavý příběh o malém chlapci Hugovi, který žije na Hlavním nádraží v Paříži ve 30. letech minulého století, odkazuje mimo jiné i na počátky kinematografie ve Francii. S nimi je nedílně spjato i jméno filmového režiséra Georgese Meliése, který vytvořil film Cesta na Měsíc. Podle tohoto filmu dostal i náš film své jméno."

 

Ve čtyřech vyučovacích hodinách čtenářských dílen se kluci a holky ze 3.A seznámili nejen s obsahem již zmiňované knihy, ale i s tím, jak první filmy vypadaly a čím se od současných filmů lišily. Tuto skvělou motivaci pro filmování pro ně připravila v místní knihovně paní knihovnice Jana Roškotová.

 

V dalších čtyřech vyučovacích hodinách již pracovali ve škole na výstavbě filmového scénáře. Shodly se, že se pokusíme natočit film tak, aby vypadal jako film z počátku minulého století. Pak vymýšleli a tvořili rekvizity, kostýmy, dekorace i masky a krátkými dramatickými výstupy se připravovali na vlastní filmování. To se uskutečnilo 13.února a probíhalo celé dopolední vyučování ve výtvarném ateliéru ZŠ Propojení. Zúčastnilo se ho všech 27 dětí ze třídy 3.A.

 

Kameramanem byla Hanka Suchá, vedoucí školního klubu, která ke snímání použila školní I-pad. Na něm film i sestříhala a opatřila jej titulky.

 

Tento šesti minutový film bude reprezentovat město Sedlčany na filmovém festivalu amatérských filmů ve Francii ve městě Taverny. Na facebookových stránkách https:// www.facebook.com/FestiCineTaverny/ zmíněného filmového festivalu od konce dubna do poloviny května roku 2017 můžete svými „liky“ tento film podpořit.

 

Video můžete zhlédnout zde: TVMAT  nebo SITV

 

Zdroj: Věra Hončíková

Video: Žáci 3. A 2. ZŠ Propojení Sedlčany

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední