Dnes je sobota 23.03.2019

Z Mateřské školy Petrovice

datum: 02.03.2018
autor: Jiří Matouš ml.

I u nás ve školce se další rok rozjel v rychlém tempu. Zveme Vás na Velikonoční jarmark a zápis do MŠ.

Děti nemarodily, počasí přálo jak hrátkám na sněhu, tak delším procházkám okolo Petrovic. Ale jak je u nás zvykem, žijeme i kulturně. Pozvali jsme divadélko s pohádkou „O rukavičce“. Byla veselá, zazpívali jsme si a jak to v pohádkách bývá – všechno dobře dopadlo.

 

Dlouhodobější projekt starších dětí proběhl ve spolupráci s paní Dianou, se kterou jsme se společně a pak i sami učili šít. A jsme tak dobří, že jsme si ušili medvěda, polštář a spacák pro medvěda a rybu, aby měl co lovit. Máme tedy vlastnoručně vyrobeného kamaráda.

 

Protože je únor měsícem karnevalů, oblékli jsme se jedno úterý do masek a řádili tak, že by se za nás předci nemuseli stydět. Ti však chodili v masopustním průvodu venku, kdežto my jsme tančili a soutěžili v teple naší mateřské školy.

 

Koncem února měli rodiče našich předškoláčků jedinečnou možnost setkat se s lektorkami Pedagogicko - psychologické poradny z Příbrami přímo u nás ve školce. Tedy na naší půdě, kde to známe a navíc se nemusí rodiče pro případnou radu objednat a dojíždět hned do příbramské poradny. Rodiče viděli, jak jejich dítě pracuje v kolektivu dětí, se kterými půjde v září do 1. třídy. Dozvěděli se, v čem ještě přidat, aby přechod do ZŠ byl co nejhladší a dítě bylo ve škole úspěšné. Vždyť o to jde rodičům především. A že to příští rok bude opravdu silný ročník...

 

Přijměte naše pozvání na:


Velikonoční jarmark – poslední ročník a to v sobotu 24.3. v budově MŠ Petrovice


ZÁPIS do MŠ Petrovice na školní rok 2018/19 středa 2. května dopoledne

 

Přejeme vám všem hodně sluníčka a brzké pošimrání jarem „pod vousy”. Za všechny z MŠ Petrovice Dana Kolínová

 

Zdroj a foto: Dana Kolínová

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení

bilomodra-sales-green-button-refinancujte-s-kytkou-roboto-300x250.jpg

Dvacetiletá dívka pod různými legendami lákala na mužích peníze Dvacetiletá dívka pod různými legendami lákala na mužích peníze

Nyní je ve vazbě a čeká ji soud. Za obdobnou trestnou činnost byla přitom letos v lednu podmíněně odsouzena na 2,5 roku. Protože ale podvody páchala opakovaně, lze očekávat, že jí tentokráte soud uloží trest nepodmíněný. Za mřížemi by tak mohla strávit 2 až 8 let.

Když příroda ukáže svou sílu Panika na Facebooku. Osádka bílé dodávky má lákat děti na bonbóny Muž se rozhodl hlídce ujet, byl obviněn ze tří trestných činů
Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední