Dnes je úterý 18.09.2018

Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora

datum: 15.06.2018
autor: Jiří Matouš ml.

I letos se studenti 1. a 2. ročníků vydali od 4. 6 . do 8. 6. na různě zaměřené týdenní kurzy. Studenti se zájmem o kreativní tvorbu si zvolili kurz výtvarný, který se již podruhé uskutečnil nedaleko Sedlčan v lomu v Bořené Hoře.

Program byl opět pestrý a díky krásnému počasí studenti nejenom tvořili v přírodě, ale koupali se, plavali na paddleboardech, cvičili jógu na vodě s lektorkou Karolínou Nietscheovou a v neposlední řadě měli možnost vyzkoušet si přístrojové potápění, které v lomu nabízí potápěčský klub Potya pod vedením pana Ing. Daniela Ryla.

 

Výtvarných aktivit si studenti také vyzkoušeli mnoho. Fotografovali se zkušenou fotografkou a naší absolventkou Blankou Ježkovou a s profesionálním fotografem Radkem Chmelem, malovali v plenéru, vytvářeli různé druhy grafických tisků, malovali na textil, vytvářeli drobnou bižuterii, pracovali s barevným papírem v podobě origamů a kirigamů, pokoušeli se o land-artové kompozice a body-artové malby. Také se seznámili s psychologickou metodou analýzy kresby stromu, kterou si připravila Eliška Krajdlová ze 2. G, protože si tuto metodu vybrala jako téma své odborné práce. Další účastník kurzu Marek Vachoušek si pro ostatní připravil prezentaci fotografií o svém cestování po Argentině. Také jsme se vydali do nedaleké rodinné kozí farmy do Štětkovic, kde jsme měli možnost ochutnat domácí kozí sýry, dozvěděli jsme se něco o technologii výroby a někteří si mohli i vyzkoušet, jak se dojí opravdová koza.Všichni studenti také psali v průběhu týdne kreativní deník.

 

GaSOŠE

 

Týdenní program byl dále zpestřen návštěvou z Ekvádoru. Pozvání přijala Markéta Pišková, zakladatelka společnosti Ekvádor na dlani a její manžel José Eduardo Ganchozo Panta, který je jedním z prvních aktivistů, kteří se zaměřují na ochranu deštných pralesů. Studenti se tak seznámili s kulturou a životem v Ekvádoru a mohli si prohlédnout výrobky tradičních rukodělných řemesel, které jsou v Ekvádoru stále živé.

 

Mezi další návštěvníky výtvarného kurzu patřili žáci 2. a 4. třídy ZŠ Chlum a žáci 8. třídy ZŠ Sedlčany, kteří se zapojili společně s našimi studenty do výtvarných dílen, odnesli si velmi pěkné obrázky a ještě se vykoupali a povozili na paddleboardech.

 

GaSOŠE

 

Celý týden se velice vydařil, a proto bychom chtěli touto cestou poděkovat všem, kteří přijali pozvání a obohatili program výtvarného kurzu a samozřejmě také potápěčskému klubu Potya za to, že nám umožnil již podruhé pobyt v  krásném areálu zatopeného lomu Bořená Hora a že jsme mohli využít i jejich sportovní aktivity.

 

Zdroj a foto: Lenka Lichtenbergová a Blanka Kruchňová G a SOŠE Sedlčany

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení

bilomodra-sales-green-button-refinancujte-s-kytkou-roboto-300x250.jpg

Na silnicích to bude „houstnout” Na silnicích to bude „houstnout”

Nezadržitelně se blíží konec školního roku a začátek letních prázdnin. Policisté v souvislosti s tím očekávají několikanásobné zvýšení hustoty provozu, obzvlášť o víkendech.

Nejvíc se budou v létě opravovat silnice na Praze-východ, Kutnohorsku a Benešovsku TOPTRANS hledá zaměstnance „Přes bariéry s policií”
Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
21.ročníku Memoriálu Bóži Karlíka na Častoboři se letos zúčastnil rekordní počet závodníků 21.ročníku Memoriálu Bóži Karlíka na Častoboři se letos zúčastnil rekordní počet závodníků

Tak jako loni, i letos se sjeli závodníci rychlostní kanoistiky z různých míst České Republiky na Častoboř, kde se tuto sobotu 8. 9. 2018 konal již 21. Ročník Memoriálu Bóži Karlíka a Bacunda cupu. Tyto závody každoročně pořádá oddíl rychlostní kanoistiky TJ Tatran Sedlčany a těší se velké oblibě mezi závodníky, kteří si tento „pouťák“ nenechají ujít.

FIA ZONA STŘEDNÍ EVROPY, RALLYCROSS 28. – 29. 7. 2018 Klub seniorů Kosova Hora Vás zve na turnaj v petanque dvojic Elegance, bílá barva a spousta zábavy – to je Retro tenis v Kamýku
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední