Dnes je pátek 22.11.2019

Vysoká úroveň závodu asistenčních psů překvapila i jeho pořadatele

datum: 18.08.2014
autor: red

Naprosto netradiční psí závod se uskutečnil v pátek 15. srpna na Bučilech u Líchov. Zdejší pobytové středisko hostilo více než desítku soutěžících asistenčních psů a jejich páníčky či cvičitele.

Memoriálu vodící fenky Kány se zúčastnilo celkem jedenáct týmů, to znamená jedenáct psovodů a jejich psů. Z toho celkem devět týmů tvořili psovodi s těžkým handicapem a jejich asistenční psi.

 

Věděla jsem, že se jedná o závod v poslušnosti, určený pro psovody s handicapem, ale tak vysokou úroveň jsem nečekala,“ nechala se slyšet hlavní rozhodčí závodu Petra Rohlenová.

 

První místo vybojovala Stella, celým jménem Call Me Stella Rusty Love, zlatý retrívr Karla a Ivany Gottových. Fenku vedla Zuzana Daušová, ředitelka obecně prospěšné společnosti Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené. Stella jako jediná splnila zkoušku OB-Z, to znamená Obedience – Začátečníci, na známku Výborně.

 

Tomášek Basler a labrador Roky

Tomášek Basler a labrador Roky

 

I druhé místo obsadila Zuzana Daušová se svým belgickým ovčákem USAF de Alphaville Bohemia. Palmy vítězství se však vzdala ve prospěch Helppsích asisťáčků.

 

Konečné pořadí na stupních vítězů:

1. Eva Janovská a labrador Bertík (mistryně ČR ve výkonu asistenčních psů pro rok 2014 – konané v květnu 2014)

2. Květa Krčmařová a labrador Plax

3. Hana Černá a goldenka Aeshlie Golden Paradise Valley

Závodu se zúčastnilo pět osob na vozíčku, slečna trpící diabetem, klučina s Aspergerovým syndromem a jedna slečna po dětské mozkové obrně chodící o dvou berlích.

 

Výkony všech soutěžících jsme byli mile překvapeni a měli jsme velkou radost z toho, jaká je mezi Helppsími klienty a jejich asistenčními psy skvělá spolupráce,“ komentuje na závěr atmosféru závodu a výkony startujících Veronika Paldusová ze společnosti Helppes.

 

Foto: Archiv Helppes. Titulní snímek - Cvik přeskok přes překážku 50 cm. Vozíčkářka Květa Krčmařová a labrador Plax.

 

Související články:

V Líchovech bude soutěžit i retrívřice Stella manželů Gottových (video)

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední