Dnes je čtvrtek 07.07.2022

Výroba firmy BTL v Benešově je součástí světové medicíny. Přidej se k nám!

datum: 26.04.2022
autor: Jiří Matouš ml.

Nejmenší profesionální EKG na světě, laser na léčbu plic po covidu, jediný přístroj v neinvazivním tvarování svalů a redukci tuků na světě nebo unikátní přístroj na inkontinenci. To jsou příklady výrobků, které díky provozu plném špičkových technologií BTL Medical Technologies ve středočeském Benešově, používají pacienti po celém světě. Skupina BTL vznikla v roce 1993 v České republice a za téměř třicet let si vydobyla postavení předního globálního výrobce zdravotnické techniky pro fyzikální terapii, kardiologii a estetickou medicínu. V 65 zemích zaměstnává více než 2400 lidí a patří k nim i dvě stovky zaměstnanců benešovské výroby.

 

Nejlepší místo pro výrobu

 

Když v první polovině 90. let firma BTL hledala na území Benešova vhodné prostory pro výrobu, řešila mimo jiné i to, aby její zaměstnanci měli blízko do města, školek, na oběd či autobus. Místo našla nedaleko centra a od roku 1994 zde provozuje výrobu, která se v současnosti již řadí ke světové špičce v oboru.

 

 

BTL hledá zaměstnance

 

 

Tenkrát jsme chtěli, aby to zaměstnanci měli všude blízko a práce je těšila,” vzpomíná na začátky ředitel BTL Medical Technologies Tomáš Drbal. Nyní jsme druhým největším zaměstnavatelem na Benešovsku. Zaměstnáváme zde přes dvě stě lidí, což je půl procenta obyvatel Benešova,” dodává.

 

Místní výrobní haly se rozkládají na celkem pěti tisících metrech čtverečních. Pro firmu BTL jsou klíčové. Vyrábějí se zde komponenty pro všechny přístroje, které celosvětově produkuje. Od uskladnění, osazení, strojního a ručního pájení, po obrábění, montáže a testování. Tyto součástky se poté jednou až dvakrát týdně přepravují kamionem do bulharského Plovdivu, druhé výroby firmy BTL, kde se kompletují do finální podoby výrobků, a poté distribuují do celého světa.

 

 

BTL práce

 

Rostoucí poptávka zvyšuje výrobu

 

Loni se benešovská výroba zdvojnásobila, co do počtu nových zaměstnanců. Jde zejména o manuální a technologické profese, které ve výrobě převažují. Práci ve výrobě našli operátoři, skladnici, technici i nákupčí.

 

 

BTL

 

Vytvořili jsme mnoho nových pozic, některé outsourcované služby jsme se rozhodli pokrýt našimi zaměstnanci vzhledem k narůstající agendě a obsáhlosti (správce servisu a údržby, IT support), jinde jsme potřebovali týmy budovat a rozšiřovat, jako strategický nákup, technologické oddělení, kvalitu nebo HR,” popisuje ředitel Drbal.

 

Od začátku letošního roku již výroba přijala 38 nováčků a nyní hledá nejméně dalších 37 zaměstnanců (nabídka volných pozic ZDE). Dá se tedy očekávat nárůst do konce roku na celkový počet 250,” zdůvodňuje kroky vedení šéf BTL, která se před třemi lety stala největším dodavatelem neinvazivních estetických přístrojů ve Spojených státech amerických.

 

 

BTL přidej se k nám!

 

Přestože benešovská výroba rok od roku zvyšuje produkci, není to podle ředitele Drbala primárním cílem. Tím je podle něj udržení kvality, unikátnosti všech produktů a také stabilního zázemí. Dokládá to i věrnost zaměstnanců, z nichž někteří zde pracují i 25 let.

 

Trhy v Asii, Evropě i USA

 

Také ve fyzioterapii patří BTL Medical Technologies ke světové špičce. Jejími nejsilnějšími trhy jsou Evropa a Asie. Loni Skupina BTL dosáhla rekordního obratu 11,7 miliardy korun, polovinu z něj tvoří zdravotnické přístroje z estetické medicíny, další obory fyzioterapie a kardiologie se dělí o jeho druhou část.

 

 

BTL

 

K nárůstu obratu výrazně přispěl přístroj pro estetickou medicínu zvaný EMSCULPT NEO, který odborníci hodnotí jako průlom v neinvazivním tvarování těla. Zájem o něj měli klienti zejména v USA.

 

V příštích měsících plánuje BTL podle ředitele Drbala v benešovské továrně rozšířit výrobu o novou řadu přístrojů pro měření EKG. Měly by se tam zavádět naše nové modely, které představují špičku v oboru. Z estetické medicíny to bude přístroj pro redukci vrásek, pro který zde budeme vyrábět komponenty,” prozrazuje šéf firmy, která podle žebříčku Forbesu patří mezi deset největších donátorů v Česku.

 

Další fotografie v galerii pod článkem.

 

Zdroj a foto: Ivona Novotná, BTL Medical Technologies

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Sezóna motorek je tu: Co udělat pro maximální bezpečí? Sezóna motorek je tu: Co udělat pro maximální bezpečí?

Motocyklisté jsou při dopravních nehodách mnohem zranitelnější než řidiči ostatních vozidel. Nechrání je totiž žádná karoserie, bezpečnostní pás, ale pouze prvky pasivní bezpečnosti, které mají na sobě.

Den bezpečné Příbrami - už tento pátek! FOTO: Bezpečnostní akce a změny v pravidlech cyklistů Návykové látky značně ovlivňují schopnosti řidičů
Reklama
O Prokopské pouti bude J. A. Alis hájit březohorské stříbro před lapky O Prokopské pouti bude J. A. Alis hájit březohorské stříbro před lapky

Prokopská pouť v novodobé historii se na Březových Horách bude konat již po třiatřicáté. Na sobotu 2. a neděli 3. července je připraven bohatý program, při kterém bude otevřena inovovaná část hlavní expozice muzea.

Podívejte se na program KDJS a užijte si trochu kultury Jaká kultura nás čeká v KDJS v následujících dnech? Divadlo patří dětem!
Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem

Do Dakaru 2023 zbývá půl roku. Ale přípravy na další ročník legendárního dálkového závodu už se roztáčejí na plné obrátky. Posádka pilota Martina Macíka se těší na závodní rozcvičku během blížící se rally Baja Aragon.

Další Rallycross Cup v Sedlčanech! Příbramský půlmaraton startuje v sobotu Závodníci z Dakaru se potkají na soustředění v Sedlčanech a Přerově. Fanoušci budou u toho
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů

Po celé ČR vznikají aktivity, které pomáhají se začleněním nových sousedů z Ukrajiny. Stojí za nimi dobrovolníci, spolky, neziskové organizace i obce a pomáhají například se vzděláváním, připravují aktivity pro děti nebo propojují místní a nové sousedy pořádáním sousedských setkání.

Z Ukrajiny mezi nás. Nadace Via vyhlašuje grantovou výzvu pro začlenění nových sousedů Jarní online Srdíčkové dny pomáhají čtyřleté Adélce Startují zimní Srdíčkové dny! Stejně jako loni potrvají kvůli pandemii až do ledna
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední