Dnes je sobota 24.10.2020

V Počepicím v neděli běhaly Surikaty a létal Černý mrak

datum: 15.04.2014
autor: HS

Tajemství, proč je ragby v Čechách označováno jako malý sport, je odhaleno. Hrají ho samí mrňavci. Alespoň tak to v neděli vypadalo v Počepicích.

Kdo v neděli 13. dubna projížděl touto obcí, jistě nevěřil vlastním očím. Desítky a desítky aut, okolo fotbalového hřiště nikde ani místečko. A hřiště? Stovky a stovky dětí i dospělých. Tak vypadal první jarní turnaj v kategoriích U7 a U9, který pořádal Ragby club Sedlčany na hřišti v Počepicích.

 

Za špičkového jarního počasí se sem sjelo 34 ragbyových týmů z celé České republiky, což představovalo asi 220 dětí ve věku 7 – 9 let s početným zastoupením rodičů.

 

Když jsem procházel mezi jednotlivými hřišti, vytyčenými na ploše fotbalového stadionu, připadal jsem si chvílemi jako v zoologické zahradě. "Kajmani do toho!" "Aligátoři podpora, podpora! Zatlačte!" Tak, a všelijak podobně povzbuzovali trenéři a rodiče své malé svěřence. Přiznávám, že brunátné obličeje upravených a nalíčených maminek, povzbuzujících sedmileté holčičky výkřiky "Drž ho! Sundej ho!", působily poněkud překvapivě.

 

Názvy týmů pak už jen vyjadřovaly bohatou fantazii trenérů a rodičů. Na to by ti trpaslíci fakt neměli. V Počepicích tak po hřišti běhali Cvrčci, Medvědi, Žáby, Berani, Kajmani, Vlci, Sarančata, Surikaty, Aligátoři, Pulci, Zbrojnoši, Mamby a další a další týmy s názvy potvrzujícími obrazotvornost svých vedoucích. Dokonce tu létal i Černý mrak.

 

Sedlčanské děti v kategorii U9 se ve své skupině umístily na pěkném 2. místě, mladší děti - U7 - hrály za RC Petrovice a rovněž pomohly svému týmu k pěkným výsledkům.

 

Foto: Sedlčanské noviny.cz

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie

Diskuse

5. 5. 2014 10:42:05
Fotky
Reagovat Nahlásit nevhodný obsah
Dobrý den,

další fotografie a videa z Počepického ragby tunaje naleznete zde:
https://sites.google.com/site/ragbypetrovice/

Užijte si to!
:)
Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Sedlčansko: Riskantní předjíždění nákladního auta

Nehoda se zraněním se stala kvůli předjíždění nákladního vozidla. A pozor na mokré silnice.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
VIDEO: Jak vypadá odbočení na benzínku na poslední chvíli? VIDEO: Jak vypadá odbočení na benzínku na poslední chvíli?

Podívejte se na video řidiče, který se trochu pozdě rozhodl odbočit na čerpací stanici. V článku najdete i další zprávy, například o dopadení drogového dealera nebo nehodu opilé ženy.

Pozor na vykrádání sklepů! Sedlčansko: Riskantní předjíždění nákladního auta Nehoda opilé řidičky u Kosovky i krádež krav
Reklama
Aktuality v KDJS! Aktuality v KDJS!

Podívejte se na aktuální informace ohledně programu v KDJS platné k 19.10.2020.

Změny programu v KDJS! Program KDJS Zámek v Mníšku nabízí o víkendu bohatý program pro děti
VIDEO! Baja Drawsko: Macíkův svérázný trénink na Dakar VIDEO! Baja Drawsko: Macíkův svérázný trénink na Dakar

Na polskou rally Baja Drawsko odjel o víkendu tým Big Shock! Racing hlavně proto, aby získal další porci 330 cenných závodních kilometrů před blížícím se Dakarem. Tentokrát nešlo o výsledky, hlavním cílem byl trénink. A také chuť zajezdit si.

Olympijští reprezentanti vystoupí ve skateparku! V Benešově se uskuteční Mistrovství ČR ve StreetWorkoutu Rallycross Cup opět v Sedlčanech!
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Tématem projektu Erasmus+ je robotika Tématem projektu Erasmus+ je robotika

Město Příbram bylo opět úspěšné s žádostí o grant v rámci vzdělávacího programu Evropské unie Erasmus+, a tak bude v letech 2020–2023 společně se ZŠ Jiráskovy sady, ZŠ 28. října a s volnočasovým centrem Techak Březnice zaměřeným na vzdělávání v oblasti ICT a digitálních technologií realizovat projekt s názvem „Robotika hýbe světem“. Zahraničními partnery projektu jsou partnerská města Příbrami, nizozemský Hoorn a slovenský Kežmarok, a jejich základní školy a centra volného času.

Socha uprostřed louky zahraje na přání: umělec Krištof Kintera umístil Public Jukebox do české krajiny Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední