Dnes je středa 22.01.2020

V Počepicím v neděli běhaly Surikaty a létal Černý mrak

datum: 15.04.2014
autor: HS

Tajemství, proč je ragby v Čechách označováno jako malý sport, je odhaleno. Hrají ho samí mrňavci. Alespoň tak to v neděli vypadalo v Počepicích.

Kdo v neděli 13. dubna projížděl touto obcí, jistě nevěřil vlastním očím. Desítky a desítky aut, okolo fotbalového hřiště nikde ani místečko. A hřiště? Stovky a stovky dětí i dospělých. Tak vypadal první jarní turnaj v kategoriích U7 a U9, který pořádal Ragby club Sedlčany na hřišti v Počepicích.

 

Za špičkového jarního počasí se sem sjelo 34 ragbyových týmů z celé České republiky, což představovalo asi 220 dětí ve věku 7 – 9 let s početným zastoupením rodičů.

 

Když jsem procházel mezi jednotlivými hřišti, vytyčenými na ploše fotbalového stadionu, připadal jsem si chvílemi jako v zoologické zahradě. "Kajmani do toho!" "Aligátoři podpora, podpora! Zatlačte!" Tak, a všelijak podobně povzbuzovali trenéři a rodiče své malé svěřence. Přiznávám, že brunátné obličeje upravených a nalíčených maminek, povzbuzujících sedmileté holčičky výkřiky "Drž ho! Sundej ho!", působily poněkud překvapivě.

 

Názvy týmů pak už jen vyjadřovaly bohatou fantazii trenérů a rodičů. Na to by ti trpaslíci fakt neměli. V Počepicích tak po hřišti běhali Cvrčci, Medvědi, Žáby, Berani, Kajmani, Vlci, Sarančata, Surikaty, Aligátoři, Pulci, Zbrojnoši, Mamby a další a další týmy s názvy potvrzujícími obrazotvornost svých vedoucích. Dokonce tu létal i Černý mrak.

 

Sedlčanské děti v kategorii U9 se ve své skupině umístily na pěkném 2. místě, mladší děti - U7 - hrály za RC Petrovice a rovněž pomohly svému týmu k pěkným výsledkům.

 

Foto: Sedlčanské noviny.cz

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie

Diskuse

5. 5. 2014 10:42:05
Fotky
Reagovat Nahlásit nevhodný obsah
Dobrý den,

další fotografie a videa z Počepického ragby tunaje naleznete zde:
https://sites.google.com/site/ragbypetrovice/

Užijte si to!
:)
Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední