Dnes je středa 04.08.2021

V Počepicích se všichni těšili do školy! Jak fungovala distanční výuka a co všechno škola chystá?

datum: 03.05.2021
autor: VM

Stejně jako všechny ostatní, i děti z počepické školy se více než měsíc učily z domova.

Jsme ale moc rádi, že jsme se až do konce února mohli nad učením osobně potkávat se všemi našimi žáky.

Protože jsme malá škola a starší ročníky jsou „v jedné třídě“ s prvňáky a druháky, směli se podle nařízení i žáci od třetí do páté třídy učit prezenčně. Nikdy dříve bychom nevěřili, že si děti budou tolik vážit toho, že mohou chodit do školy. Snad přece jen něco dobrého pandemie přinesla. Dokonce ani na jarní prázdniny se některým nechtělo!

 

Děti se učily z domova prostřednictvím programu MS Teams, se kterým už umí pracovat pravděpodobně lépe než my učitelé, a tak všechno klapalo, jak má. Téměř polovina žáků měla notebooky půjčené ze školy a v současnosti jsme nakoupili i nové počítače, aby bylo naše technické zázemí zase o trochu lepší. Rozvrh jsme sice hodně zredukovali a potkávali jsme se s dětmi jen na několik hodin týdně, mezi tím jsme se ale snažili s žáky i rodiči komunikovat individuálně, pomáhat jim s úkoly a do domácí výuky je motivovat.

 

V distanční formě fungovalo i doučování, které hradíme z projektu Šablony II a III financovaného z EU. V rámci těchto „šablon“ máme na naší škole také „klub logiky a deskových her“, díky kterému se děti mohly přes počítač potkávat nejen u výuky, ale jednou za týden i u zajímavých her. Navíc jsme koncem února nakoupili nové deskové hry, a tak se děti po návratu do školy mají hodně na co těšit.

 

Díky „šablonám“ organizujeme s dětmi také celodenní projekty na nejrůznější témata. Společným tématem hned několika letošních projektů je „Filozofie hrou“ – děti se při nich učí kriticky myslet, diskutovat, být kreativní a rozvíjejí svoji představivost. Zabýváme se otázkami zásadními i zábavnými, hrajeme hry a povídáme si. Vždy se přitom dozvíme hodně nového o ostatních i sami o sobě.

 

Krásnou předvánoční akcí, kterou jsme také pojali jako celodenní projekt, byl Maraton psaní dopisů, který každoročně zaštiťuje organizace Amnesty International. Nejprve jsme si s dětmi vysvětlili, co jsou to lidská práva (a jako už mnohokrát jsme žasli, jak jsou naši žáci bystří, uvědomělí a empatičtí). Poté jsme si představili šest případů lidí z celého světa, jejichž lidská práva jsou porušována. Společně s žáky jsme psali dopisy buď vládám daných zemí, aby situaci napravily, nebo přímo dotyčným lidem, abychom jim dodali odvahu a ukázali, že na ně myslíme.

 

V budoucnu bychom rádi rozšiřovali svoji účast v projektech EU. Momentálně pracujeme na svém zapojení do Evropského sboru solidarity, díky kterému bychom už příští školní rok mohli ve škole přivítat dobrovolníka z jiné evropské země. Dobrovolník by s dětmi mluvil anglicky, vymýšlel pro ně hry a ukazoval jim, jak se žije v jiných zemích. Zapojil by se do výuky, do zájmových kroužků i do mimoškolní činnosti. V minulém roce jsme získali akreditaci, která nám umožňuje stát se hostitelskou organizací, teď už jen musíme napsat konkrétní projekt a najít dobrovolníka nadšeného pro práci s dětmi. Držte nám palce, ať to vyjde.

My vám na oplátku držíme palce, abyste si udrželi pevné zdraví a dobrou náladu!

 

zdroj: Mgr. Miroslava Svobodová, ředitelka ZŠ a MŠ Počepice

zdroj foto: www.zsmspocepice.cz

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
U Sedlčan bourala opilá žena, policisté dopadli recidivistu

Alkohol za volantem způsobil nehodu u Sedlčan. Policie také vypátrala a obvinila recidivistu, který vykrádal domy.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Macík odstartuje sezónu na Baja Aragon! Macík odstartuje sezónu na Baja Aragon!

Tým Big Shock! Racing zahajuje novou závodní sezónu ve Španělsku. O víkendu 23. – 24. 7. se osvědčená posádka ve složení Macík, Tomášek, Švanda zúčastnila dálkové rally Baja Aragon. A další závody na sebe nenechají dlouho čekat.

MS v hokeji - Fandí celá Příbram! FOTO: Martin Macík má Zlatý volant! I díky svým skvělým fanouškům Macík odhalí nezveřejněné záběry z Dakaru v online přenosu a přivítá Karla
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední