Dnes je čtvrtek 04.06.2020

Trampské víly od Brna

autor: Leopold Lojka

Nevím, kdo z vás měl tu čest obsluhovat na venkovním baru i po zavíračce. Po předloňském festivalu jsem na baru, jako každoročně, do rána dosluhoval já a byl jsem svědkem stvoření vztahu a vlastně i života.

Atmosféra byla asi taková: Zvukař byl již dávno doma zachumlán v peřinách, účinkující spali a přesný středoevropský čas ukazoval půl druhé ráno. Na baru jen dva mladí hoši, co se jim nechtělo spát a dva starší pánové, co špetku přebrali a nyní vedli obvyklé dialogy, kterým v tuto ranní hodinu rozuměli jen oni sami.

 

Na vyklizeném pódiu se chystaly ke spánku dvě pohledné mladé dívčiny. Zjevily se jako víly v sobotu před začátkem produkce. Brk z jestřába ve vlasech, kristusky, šaty v barvě khaki a na zádech skromné usárny. Přijely na festival až z Moravy. Od Brna. Měly volno, a tak se naším krajem potulovaly již pár dní. Potkat je na cestě v polích musel být sen každého osamělého trampa.

 

Zrovna jsem se chtěl sklonit pod barový pult a roztřídit lahve v basách na plné a prázdné, když jsem si všiml, že dívky si to štrádují k báru. Hmmm, tady bude ještě veselo, myslel jsem si. Jedna z dívek andělským hlasem promlouvá směrem k mladým hochům.

 

„Kluci, jdeme se ještě před spaním vykoupat do lomu. Nechcete s náma?“

 

Ihned se skláním pod pult a dělám, že rovnám basy, i když v tu chvíli nejsem schopen ani udržet lahev v ruce. Oba starší pánové v sekundě utnou debatu a napínají uši směrem k děvčatům a oběma chlapcům.

 

Kdysi jsem měl také přítelkyni z Moravy. Z Hustopečí u Brna. A mohu vám přátelé říci, že ta když se uprostřed noci vzbudila a řekla: „Rožni! Já to chcu,“ musel jsem i když jsem nemohl.

 

Následná debata obou mládenců, mezitím co je dívky nevěřícně sledovaly, byla však čirá mladická pohroma:

„Tak co, pudem?“

„Já nevím Peťo, není zima?“

„Je. A tma je. A bude to určitě studený.“

„Peťo, to určitě bude studený.“

„ … “

 

To už jsem nevydržel. Zvedl jsem se zpod baru a povídám něco v tom smyslu, že kdyby támhle za tou zdí nespala moje pokojská (jakože žena), šel bych s holkama mile rád sám, ale že nemohu, poněvadž musím ještě roztřídit basy. A že debatující pánové by zajisté šli taktéž rádi, ale že by se tam zajisté utopili - na což oba souhlasně přitakávají, a jelikož zde není nikdo jiný, budou se oba mladíci muset obětovat a reprezentovat nás jako naši vyslanci.

 

Chlapci si jdou pro ručník a plavky (?!), které jim obratem na baru zabavuji a vydávám až druhý den. Zavírám bar. Svítá a omladina se ještě nevrátila.

 

Pointou celého příběhu je ta skutečnost, že jeden ze zmíněných nesmělých hochů mi dnes napsal, že se mu včera narodila dcera. Nejdůležitějším aspektem celé věci je ovšem fakt, že maminkou jeho dcerky je jedna z odvážných brněnských nočních plavkyň.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Leopold Lojka

Leopold Lojka

Považuji se za společenského samotáře, melancholického cholerika, antikomunistu, potomka ze sedláckého a mlynářského rodu, nepochopeného provokatéra, odpůrce laických xenofobních názorů, obhájce přirozenosti a oponenta čecháčkovské stádnosti.


Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední