Dnes je čtvrtek 04.06.2020

Tak už je tu máme taky

autor: Petr Frumert

Že se nám to nemůže stát? Že ty ohavnosti, co se dějí, se nás netýkají? Že jsou adresné jen pro Severní Čechy, Chomutov či Ostravsko? Ba ne. Už je tu máme.

Pamatuji doby, kdy tu bydleli dva, tři, v maringotce, když se v okolí prováděli meliorační práce a s postupujícími splněnými úkoly zase odjížděli. I když si myslíme, že u nás je pendrek, co by je tak mohlo zajímat, není to pravda. Jsou tady. Cikáni.

 

Srocují se na kurtech, v Háječku, na náměstí a za chvíli všude. Do 'akce' nikdy nejde jeden. Vím o čem mluvím. Pocházím z pražské cikánské čtvrti. Potkával jsem se s nimi denně a mám své zkušenosti.

 

„Volejte policii, kdykoli dojde byť jen ku slovnímu napadení,“ hlásá velitel měšťáků Petr Krch. A co asi udělá městská policie, když náhodou chytí výtečníka na místě? Nic. Výtečník všechno zapře a i kdyby ne, on je přece diskriminovaná menšina. Nedělá nic stát, neudělá nic v podstatě nikdo. Zákony sice existují, jenže…

 

Chraň Bůh, že bych někoho k něčemu nabádal. K něčemu hanebnému. Za to, že jsem se stal rasistou se nestydím. Utvořila mě tak společnost. Nenarodil jsem se tak. Nevyhledávám inkriminovaná místa, ale nebojím se jimi chodit. Někdy se psem a pak se bojí oni, navíc si myslím, že mám rozum v hrsti a nikdy nemám holé ruce.

 

Jenom mi přijde velmi smutné, když ve svém městě, tam, kde v klidu bydlím a žiju musím počítat s tím, že někdo pokřikující sprosťárny, nepracující a napadající diktuje, jak to tu bude vypadat, co kdo smí a hlavně, co smějí oni a neexistuje síla, která jim v tom zabrání.

 

Policie a radnice nejspíš všechno monitoruje a čeká, jak to dopadne. Pány radní ani jejich blízké zatím nikdo z menšiny nenapadl. Občan nechť si poradí sám, jak nejlépe umí, a pak oznámí na policii.

 

Nepřekvapí mě, když jedny z příštích voleb vyhraje pan Vandas.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

16. 4. 2014 10:10:49
leo
Reagovat Nahlásit nevhodný obsah
Jak zajímavé, včera jsem vyjádřila svůj nesohlas s názorem autora a to přesně slovy:myslí si o sobě že je drsňák s pejskem na provázku a kudličkou v kapse doma určitě tajně hajluje před zrcadlem a že lidí jako je on je mi upřímně líto. Takže pouze názor nikoliv nic nevhodného co by muselo hned ráno být vymazáno. Avšak stalo se.v Sedlčanech se zřejmě musí souhlasně mručet i k veřejnému se hlášení k rasismu!!!
16. 4. 2014 12:12:22
Hynek Stejskal
Reagovat Nahlásit nevhodný obsah
Dobrý den,

problém není s obsahem diskusního příspěvku, nýbrž s obsahem identifikačních dat. Telefonní číslo na testovací tóny a smyšlená mailová adresa nesvědčí o serióznosti autora.

Připomínám odkaz na Pravidla diskuse: http://www.sedlcanske-noviny.cz/cz/pravidla-diskuse.html. Jste na "hřišti" Sedlčanských novin... Jsme rádi, že chcete diskutovat, ale musíte dodržet základní pravidla.
8. 4. 2014 12:45:09
bagan
Reagovat Nahlásit nevhodný obsah
Tak to vam teda nezavidim kdyz jsem se odstehoval ze Sedlcan do Prahy zil jsem nejaky cas v karline , dovedu si zive predstavit co dokaze skupina tmavocechu delat za bordel. Tenkrat se ve mne take neco zlomilo a i když jsem do te doby proti nim nic nemel ted je ze me asi taky rasista . Drzim vam pa
ce a preji silne nervy
7. 4. 2014 20:25:58
anajka
Reagovat Nahlásit nevhodný obsah
Souhlasím. I ze mně vyrobila společnost rasistku a taky se za to nestydím. I já mám své zkušenosti a to dosti drsné.Když přijdu z práce domů, mám ráda klid a pořádek ve svém okolí. Umím si ale živě představit, že kdyby se mými sousedy stali oni diskriminovaní uřvaní bordeláři, musela bych se já přizpůsobit jim. Musím být přeci tolerantní a to i za cenu, že se nevyspím a budu překračovat svinčík.
Civilizovaný svět je naruby. Ten, kdo má moc a vliv, nám to tak zařídil. A zřejmě ví, co dělá.
Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Petr Frumert

Petr Frumert

Autor se staví ke skutečnostem spíše pesimisticky. Nebo realisticky? A témata? Cokoli.


Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední