Dnes je úterý 31.03.2020

Studenti gymnázia slavili Den Země

datum: 31.05.2018
autor: Jiří Matouš ml.

Nestává se to sice často, ale dnes vcházím do školy s úsměvem na rtech. Je Den Země a to znamená žádné učení. Třídy tercie a kvarta, kam chodím i já, si totiž pro ostatní studenty připravily program. Stačí vydržet první hodinu a hurá ven!

Před budovou gymnázia se bude konat výstava našich projektů. Málokdo však ví, že se za nimi skrývají týdny práce. V biologii probíráme historii naší planety, s čímž samozřejmě souvisí i nabízená témata. Vznik vesmíru i Země, pohyby kontinentů, jednotlivá období od prahor po současnost… . Všichni jsme si naivně mysleli, že to bude hračka, ale pak jsme strávili hodiny na internetu a zjištili jsme, že ani wikipedie není vševědoucí. Někdy dokonce došlo i na encyklopedie. Nakonec však každý zvládl vypracovat podrobný referát a jeho prostřednictvím představit třídě své téma.

 

Následně jsme vyrazili do hlavního města. Exkurze zahrnovala návštěvu Chlupáčova muzea Přírodovědecké fakulty UK a procházku Geoparkem – Botanickou zahradou UK. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a alespoň někteří našli i inspiraci pro další fázi – vytváření projektů.

 

Když se teď rozhlížím po pestrobarevných plakátech, visících na šňůře, na stromech, a vlastně všude, řekla bych, že se nám práce zdařila. Nevelký prostor před školou se plní studenty vybraných tříd od primy až po první ročníky všech oborů. Jsem nervózní, ale jakmile začnu mluvit, napětí ze mě padá. A po desátém opakování už ani nemám strach, že něco zapomenu. Tak si prostě užívám hezký den a ve volných chvilkách navštěvuji stanoviště tercie. Jejich projekty jsou zaměřené na organismy žijící v blízkosti člověka – parazity, domácí mazlíčky i domestikovaná zvířata.

 

Všichni svůj úkol zvládli na jedničku. Naše práce však ještě nekončí. V příštích hodinách biologie se přesuneme do výtvarných a keramických dílen, kde budeme vytvářet různé prehistorické živočichy. Veškerými projekty a výrobky nakonec vyzdobíme biologickou laboratoř, kde budou sloužit jako učební pomůcka pro budoucí studenty kvarty.

 

Zdroj: Jana Bursíková – kvarta ( G a SOŠE Sedlčany )

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední