bannery-brand-red-728x90-1498804594.png

Dnes je neděle 25.02.2018

Studenti gymnázia pomáhali na mikulášské besídce v domově pro seniory

datum: 11.12.2017
autor: Jiří Matouš ml.

Domov Sedlčany, poskytovatel sociálních služeb, připravil mikulášskou besídku pro své klienty, ale i pro další seniory z okolních domovů.

Akce byla naplánována na 1.12., ale přípravám se personál věnoval už mnohem dříve! Program byl skutečně pestrý – byly připravené soutěže a hry pro seniory, odměny pro nejlepší masky, tanec s živou hudbou, občerstvení. Celý domov se pod mikulášskou a hlavně čertovskou výzdobou úplně proměnil. Někteří návštěvníci, domácí senioři, ale i personál se převlékl do nápaditých kostýmů, na chodbách visely čertovské obrázky a řetězy, nechyběl ani vánoční stromeček a spousta dobrot. K této mikulášské atmosféře přispělo i několik studentů sexty sedlčanského gymnázia, kteří se v čertovských maskách také do akce zapojili a  zodpovědně se zhostili rolí pomocníků. Po celou dobu doprovázeli seniory na jednotlivých stanovištích, pomáhali jim plnit úkoly, hráli se seniory různé hry, povídali si s nimi, obsluhovali je v jídelně… . Čertů se v domově pohybovalo skutečně hodně a  každý byl za svůj nápaditý převlek také odměněn.

 

Domov Sedlčany

 

Soutěžilo se celkem na 7 stanovištích – např. si studenti zahráli se seniory čertovské uhlíky, vařili luciferovu bramboračku, čichali, čichali člověčinu, luštili čertovský kvíz atd., ale hlavně se všichni se zájmem do čertovských hrátek zapojovali.

 

Nejvíce bodů nakonec získal Domov Unhošť, na druhém místě se umístili senioři z Vlašimi a  třetí místo obsadil Domov Sedlčany. Vítězové byli oceněni medailemi, pohárem, diplomy, nechyběl ani dort, a každý účastník byl ještě obdarován dárečkem.

 

Soutěžemi program zdaleka nekončil, ještě byla připravena pro všechny účastníky Mikulášká taneční zábava s živou hudbou a celý program probíhal ve velmi příjemné atmosféře, která se odrážela na usměvavých tvářích babiček a dědečků.

 

Studenti gymnázia prokázali velkou empatii a velmi přispěli k tomu, že se celá akce tak moc vydařila. Zaměstnanci a organizátoři mikulášské besídky studenty velice chválili a my jsme na studenty také velmi pyšní.

 

Těšíme se na další společné akce, nesmíme totiž zapomínat, že všichni budeme jednou staří!

 

Zdroj a foto: G a SOŠE Sedlčany

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

cerveny-mojebanka-300x250-zkracene-1498804594.jpg

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení

300x250.png

Reklama
Příbramská nemocnice zve veřejnost na svůj vánoční koncert Příbramská nemocnice zve veřejnost na svůj vánoční koncert

Ve čtvrtek 14. prosince se od 17:00 hodin uskuteční Vánoční koncert Oblastní nemocnice Příbram 2017. Vstupné je zdarma.

„NETRADIČNÍ VÁNOCE V MUZEU” „Putování za Jakubem Krčínem” aneb návrat do středověku Den řemesel ve skanzenu
Reklamní sdělení
Windyghoul s.r.o. – internetové připojení Windyghoul s.r.o. – internetové připojení

Poskytujeme internetové připojení v Sedlčanech a širokém okolí. Připojte se úplně zdarma na 30 minut - v Sedlčanech na náměstí TGM.

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední