Dnes je pondělí 18.02.2019

Studenti gymnázia pomáhali na mikulášské besídce v domově pro seniory

datum: 11.12.2017
autor: Jiří Matouš ml.

Domov Sedlčany, poskytovatel sociálních služeb, připravil mikulášskou besídku pro své klienty, ale i pro další seniory z okolních domovů.

Akce byla naplánována na 1.12., ale přípravám se personál věnoval už mnohem dříve! Program byl skutečně pestrý – byly připravené soutěže a hry pro seniory, odměny pro nejlepší masky, tanec s živou hudbou, občerstvení. Celý domov se pod mikulášskou a hlavně čertovskou výzdobou úplně proměnil. Někteří návštěvníci, domácí senioři, ale i personál se převlékl do nápaditých kostýmů, na chodbách visely čertovské obrázky a řetězy, nechyběl ani vánoční stromeček a spousta dobrot. K této mikulášské atmosféře přispělo i několik studentů sexty sedlčanského gymnázia, kteří se v čertovských maskách také do akce zapojili a  zodpovědně se zhostili rolí pomocníků. Po celou dobu doprovázeli seniory na jednotlivých stanovištích, pomáhali jim plnit úkoly, hráli se seniory různé hry, povídali si s nimi, obsluhovali je v jídelně… . Čertů se v domově pohybovalo skutečně hodně a  každý byl za svůj nápaditý převlek také odměněn.

 

Domov Sedlčany

 

Soutěžilo se celkem na 7 stanovištích – např. si studenti zahráli se seniory čertovské uhlíky, vařili luciferovu bramboračku, čichali, čichali člověčinu, luštili čertovský kvíz atd., ale hlavně se všichni se zájmem do čertovských hrátek zapojovali.

 

Nejvíce bodů nakonec získal Domov Unhošť, na druhém místě se umístili senioři z Vlašimi a  třetí místo obsadil Domov Sedlčany. Vítězové byli oceněni medailemi, pohárem, diplomy, nechyběl ani dort, a každý účastník byl ještě obdarován dárečkem.

 

Soutěžemi program zdaleka nekončil, ještě byla připravena pro všechny účastníky Mikulášká taneční zábava s živou hudbou a celý program probíhal ve velmi příjemné atmosféře, která se odrážela na usměvavých tvářích babiček a dědečků.

 

Studenti gymnázia prokázali velkou empatii a velmi přispěli k tomu, že se celá akce tak moc vydařila. Zaměstnanci a organizátoři mikulášské besídky studenty velice chválili a my jsme na studenty také velmi pyšní.

 

Těšíme se na další společné akce, nesmíme totiž zapomínat, že všichni budeme jednou staří!

 

Zdroj a foto: G a SOŠE Sedlčany

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení

bilomodra-sales-green-button-refinancujte-s-kytkou-roboto-300x250.jpg

Paní Marie oslavila v příbramské LDN 104. narozeniny Paní Marie oslavila v příbramské LDN 104. narozeniny

Mezi gratulanty se připojil i předseda představenstva MUDr. Stanislav Holobrada. Narodila se ještě před založením Československa, jehož výročí si v těchto týdnech připomíná veřejnost.

Na silnicích to bude „houstnout” Nejvíc se budou v létě opravovat silnice na Praze-východ, Kutnohorsku a Benešovsku TOPTRANS hledá zaměstnance
Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední