Dnes je sobota 23.03.2019

Studenti G a SOŠE Sedlčany navštívili Velvyslanectví Spolkové republiky Německo

datum: 12.03.2018
autor: Jiří Matouš ml.

Dne 23. 2. 2018 vyrazili studenti předmětu konverzace v německém jazyce a další zájemci z 3. a 4. ročníků na exkurzi do Prahy. Hlavním cílem byla návštěva Lobkowického paláce, sídla Velvyslanectví SRN. Těsně před samotným vstupem do areálu museli všichni podstoupit bezpečnostní kontrolu osobních věcí.

 

Areálem nás provázel v německém jazyce vedoucí jazykového oddělení velvyslanectví. Prohlédli jsme si rozsáhlé venkovní prostory s obdivuhodnými expozicemi, týkající se především událostí z roku 1989. Vrcholem celé prohlídky bylo zhlédnutí dokumentárního filmu o exodu tisíců uprchlíků z NDR přes tehdejší západoněmecké velvyslanectví. Dozvěděli jsme se také mnohé zajímavosti o práci současného velvyslanectví.

 

Exkurze Praha

 

Další zastávkou byl Šternberský palác, kde se nachází jedna ze stálých výstav Národní galerie. Hodinový rozchod nám umožnil prohlédnout si v klidu všechny nádherné obrazy, především pak Růžencovou slavnost německého malíře Albrechta Dürera. Zaujala nás také výstava renesančních kostýmů.

 

G a SOŠE Sedlčany SRN

 

Poté jsme vyrazili na okružní cestu centrem Prahy. Každý z žáků měl pečlivě připravený referát o některém z tamějších významných míst a přednesl ho v němčině. Začali jsme na Hradčanském náměstí, poté jsme se přesunuli přes Malou Stranu až na Karlův most, kde jsme si z výšky prohlédli ostrov Kampa. Poslední etapou se stala trasa přes Staroměstské náměstí, Celetnou ulicí k Obecnímu domu a pak až na Václavské náměstí. Během chůze se snad každý kochal pohledem na pouliční umělce a domy, ze kterých historie doslova sálala. Na Václavském náměstí jsme se již nemohli dočkat rozchodu. Po zhodnocení výletu jsme se rozloučili a rozprchli zcela zmrzlí a vyhládlí za dalšími radovánkami Prahy.

 

Na závěr bych chtěla velmi poděkovat paní profesorce Olze Mrázové a paní profesorce Ivaně Lomozové za krásný výlet. I přes neskutečnou zimu jsme si exkurzi ohromně užili.

 

Zdroj a foto: Adéla Dvořáková, Vojtěch Matouš ( G a SOŠE Sedlčany )

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení

bilomodra-sales-green-button-refinancujte-s-kytkou-roboto-300x250.jpg

Dvacetiletá dívka pod různými legendami lákala na mužích peníze Dvacetiletá dívka pod různými legendami lákala na mužích peníze

Nyní je ve vazbě a čeká ji soud. Za obdobnou trestnou činnost byla přitom letos v lednu podmíněně odsouzena na 2,5 roku. Protože ale podvody páchala opakovaně, lze očekávat, že jí tentokráte soud uloží trest nepodmíněný. Za mřížemi by tak mohla strávit 2 až 8 let.

Když příroda ukáže svou sílu Panika na Facebooku. Osádka bílé dodávky má lákat děti na bonbóny Muž se rozhodl hlídce ujet, byl obviněn ze tří trestných činů
Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední