Dnes je středa 12.12.2018

Studenti G a SOŠE Sedlčany navštívili Velvyslanectví Spolkové republiky Německo

datum: 12.03.2018
autor: Jiří Matouš ml.

Dne 23. 2. 2018 vyrazili studenti předmětu konverzace v německém jazyce a další zájemci z 3. a 4. ročníků na exkurzi do Prahy. Hlavním cílem byla návštěva Lobkowického paláce, sídla Velvyslanectví SRN. Těsně před samotným vstupem do areálu museli všichni podstoupit bezpečnostní kontrolu osobních věcí.

 

Areálem nás provázel v německém jazyce vedoucí jazykového oddělení velvyslanectví. Prohlédli jsme si rozsáhlé venkovní prostory s obdivuhodnými expozicemi, týkající se především událostí z roku 1989. Vrcholem celé prohlídky bylo zhlédnutí dokumentárního filmu o exodu tisíců uprchlíků z NDR přes tehdejší západoněmecké velvyslanectví. Dozvěděli jsme se také mnohé zajímavosti o práci současného velvyslanectví.

 

Exkurze Praha

 

Další zastávkou byl Šternberský palác, kde se nachází jedna ze stálých výstav Národní galerie. Hodinový rozchod nám umožnil prohlédnout si v klidu všechny nádherné obrazy, především pak Růžencovou slavnost německého malíře Albrechta Dürera. Zaujala nás také výstava renesančních kostýmů.

 

G a SOŠE Sedlčany SRN

 

Poté jsme vyrazili na okružní cestu centrem Prahy. Každý z žáků měl pečlivě připravený referát o některém z tamějších významných míst a přednesl ho v němčině. Začali jsme na Hradčanském náměstí, poté jsme se přesunuli přes Malou Stranu až na Karlův most, kde jsme si z výšky prohlédli ostrov Kampa. Poslední etapou se stala trasa přes Staroměstské náměstí, Celetnou ulicí k Obecnímu domu a pak až na Václavské náměstí. Během chůze se snad každý kochal pohledem na pouliční umělce a domy, ze kterých historie doslova sálala. Na Václavském náměstí jsme se již nemohli dočkat rozchodu. Po zhodnocení výletu jsme se rozloučili a rozprchli zcela zmrzlí a vyhládlí za dalšími radovánkami Prahy.

 

Na závěr bych chtěla velmi poděkovat paní profesorce Olze Mrázové a paní profesorce Ivaně Lomozové za krásný výlet. I přes neskutečnou zimu jsme si exkurzi ohromně užili.

 

Zdroj a foto: Adéla Dvořáková, Vojtěch Matouš ( G a SOŠE Sedlčany )

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení

bilomodra-sales-green-button-refinancujte-s-kytkou-roboto-300x250.jpg

Paní Marie oslavila v příbramské LDN 104. narozeniny Paní Marie oslavila v příbramské LDN 104. narozeniny

Mezi gratulanty se připojil i předseda představenstva MUDr. Stanislav Holobrada. Narodila se ještě před založením Československa, jehož výročí si v těchto týdnech připomíná veřejnost.

Na silnicích to bude „houstnout” Nejvíc se budou v létě opravovat silnice na Praze-východ, Kutnohorsku a Benešovsku TOPTRANS hledá zaměstnance
Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední