Dnes je čtvrtek 04.06.2020

Sníh a mráz, je tu zas

autor: Leopold Lojka

Po čem jsme dlouho volali je tu. Sníh a mráz. Bez rukavic to nejde, ale s rukavicemi nejde pracovat. Jdu po pastvě, bez rukavic a ruce hrdě v kapse. Zimo, nebojím se tě!

Zakopávám o zmrzlé koňské hovno a o kravské si rozbijím nos. A tak mi z levé dírky tečou nudle a z druhé červená. Smrkat nejde. Nedaří se nahmatat šňuptychl v kapse u vaťáku, v kterém je na knoflíky zima, ale na zip horko. Pokud se zastavím, je zima i v zapnutém vaťáku. Na zip i s knoflíky.

 

Kapesník je k ničemu a tak kradu plenu. Použitou. To zjišťuji, až když i přes plný nos cítím něco, co sice smrdí, ale ne jako rýma. Barvu to má stejnou.

 

Markety plný blbečků s pojízdnejma košíkama s rachejtlema. A s chlastem. Když v sobě máte čtyři promile, je hlasitej výbuch a obrovskej záblesk asi to jediný, co vás je schopný o půlnoci probrat.

 

Prvního je snad nějakej svátek a druhýho bude v železářství inventura. Jako vždycky... Nikdo neví čeho je ten svátek, ale beztak je to jen záminka k tomu, vyspat se z vopice.

 

Poznámky si píši do diáře, co mi bude za pár dní k ničemu. Pak to budu přepisovat do diáře nového. To mi zabere další měsíc, jelikož si tam nejdřív zapíši, jak mají otevřeno na poště, jak holky v hodpodářskejch potřebách a kolik stupňů potřebuje líheň na líhnutí krůťat a v který den cyklu je mám přestat otáčet. To si nejsem schopnej zapamatovat.

 

"Jídlo máš...," no, to si taky nepamatuji, kde žena říkala, že ho najdu, až dorazím v noci domů. Snad v mikrovlnce. Máme v domě čtyři a dvě mám na opravu v dílně. Vzdávám se. Nechám se ráno podat. Postím se o kůrce domácího chleba. Aspoň vstanu zavčas. Hlad, ten mě vzbudí vždy spolehlivě přesně. Vždycky, když mám hlad, vzbudí mě.

 

Na facebooku čtu: "Tohle byl Váš rok !"

 

Hloupá sociální síť, která nedá dohromady ani souvislou větu. Trhni si! Nekliknu na Tebe. Tohle nebyl můj rok a za tři dny to už nedoženu.

 

Snad napřesrok.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Leopold Lojka

Leopold Lojka

Považuji se za společenského samotáře, melancholického cholerika, antikomunistu, potomka ze sedláckého a mlynářského rodu, nepochopeného provokatéra, odpůrce laických xenofobních názorů, obhájce přirozenosti a oponenta čecháčkovské stádnosti.


Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední