Dnes je čtvrtek 07.07.2022

Snad se konečně dočkáme i sněhu

datum: 19.01.2014
autor: HS

Při dnešní dopolední vycházce v parku u Červeného Hrádku se nám zdálo, že snad již dorazilo jaro. Ptáci zpívali jako o život a pod vývratem jsme našli i sněženky. Vypadá to však, že se na konci příštího týdne sněhu přece jen dočkáme.

Z neděle na pondělí nás čeká zatažená až oblačná obloha. Během noci se postupně místy dostaví mlhy a ojediněle i mrholení. K ránu pak od východu místy slabý déšť.

Nejnižší teploty klesnou na 7 až 4 °C, na jihozápadě kraje místy až 2 °C. Vát bude mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

 

V pondělí bude většinou zataženo, od východu postupně s občasným deštěm. Nejvyšší teploty se vyšplhají až na 6 až 9 °C. Vát bude mírný východní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s.


Úterní den čekáme převážně zataženo, na většině území déšť a postupně i déšť se sněhem. V polohách zpočátku nad 800 m, od severozápadu postupně nad 500 m sněžení. K večeru se místy může tvořit náledí.

Nejnižší noční teploty již klesnou na +3 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 4 °C. Vítr bude mírný severozápadní až severní, o rychlosti 2 až 6 m/s.

 

Zataženo až oblačno bude i ve středu. Zpočátku čekejme místy občasný déšť se sněhem nebo déšť, ale v polohách nad 400 m již i sněžení. Místy hrozí tvorba náledí. Během dne budou srážky ustávat a rovněž se sníží oblačnost.

V noci již teploty mohou klesnout pod nulu. Očekávejme, že teploměr nám ukáže +1 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí pouze na 0 až +3 °C. Mírný severní vítr 2 až 6 m/s.


Čtvrteční den už by mohl být skutečně zimní. Připraví nám jen oblačnou oblohu s ojedinělými sněhovými přeháňkami, přechodně může být až polojasno.

Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 °C, při malé oblačnosti a sněhové pokrývce dokonce až k -6 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

 

ZDROJ: ČHMÚ

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Sezóna motorek je tu: Co udělat pro maximální bezpečí? Sezóna motorek je tu: Co udělat pro maximální bezpečí?

Motocyklisté jsou při dopravních nehodách mnohem zranitelnější než řidiči ostatních vozidel. Nechrání je totiž žádná karoserie, bezpečnostní pás, ale pouze prvky pasivní bezpečnosti, které mají na sobě.

Den bezpečné Příbrami - už tento pátek! FOTO: Bezpečnostní akce a změny v pravidlech cyklistů Návykové látky značně ovlivňují schopnosti řidičů
Reklama
O Prokopské pouti bude J. A. Alis hájit březohorské stříbro před lapky O Prokopské pouti bude J. A. Alis hájit březohorské stříbro před lapky

Prokopská pouť v novodobé historii se na Březových Horách bude konat již po třiatřicáté. Na sobotu 2. a neděli 3. července je připraven bohatý program, při kterém bude otevřena inovovaná část hlavní expozice muzea.

Podívejte se na program KDJS a užijte si trochu kultury Jaká kultura nás čeká v KDJS v následujících dnech? Divadlo patří dětem!
Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem

Do Dakaru 2023 zbývá půl roku. Ale přípravy na další ročník legendárního dálkového závodu už se roztáčejí na plné obrátky. Posádka pilota Martina Macíka se těší na závodní rozcvičku během blížící se rally Baja Aragon.

Další Rallycross Cup v Sedlčanech! Příbramský půlmaraton startuje v sobotu Závodníci z Dakaru se potkají na soustředění v Sedlčanech a Přerově. Fanoušci budou u toho
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů

Po celé ČR vznikají aktivity, které pomáhají se začleněním nových sousedů z Ukrajiny. Stojí za nimi dobrovolníci, spolky, neziskové organizace i obce a pomáhají například se vzděláváním, připravují aktivity pro děti nebo propojují místní a nové sousedy pořádáním sousedských setkání.

Z Ukrajiny mezi nás. Nadace Via vyhlašuje grantovou výzvu pro začlenění nových sousedů Jarní online Srdíčkové dny pomáhají čtyřleté Adélce Startují zimní Srdíčkové dny! Stejně jako loni potrvají kvůli pandemii až do ledna
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední