Dnes je sobota 23.03.2019

Seznámení s pořádkovou jednotkou a s prací u policie

datum: 28.02.2018
autor: Jiří Matouš ml.

Studenti Střední průmyslové školy v Příbrami měli dne 28. února možnost seznámit se s prací a speciálním vybavením pořádkové jednotky. Policisté zařazení v této jednotce zasahují tam, kde je účast většího počtu osob a je předpoklad případných nepokojů. Stojí mnohdy proti přesile rozvášněných fanoušků nebo davu extrémistů. Jsou v prvních řadách, chrání bezpečnost bezúhonných občanů a zajišťují veřejný pořádek. Policisté z pořádkové jednotky posilují zejména výkon služby v rámci bezpečnostních opatření, např. riziková fotbalová utkání, srazy a pochody extrémistických skupin, koncerty, hudební festivaly, návštěvy státníků. Ročně zajišťují několik desítek různých akcí.

 

Pořádková jednotka Policie ČR

 

Navíc se studenti, které brzy čeká zkouška dospělosti, dozvěděli, že policisté přijímají do svých řad nové kolegy, kdy mohou posílit mimo jiné i tuto jednotku. Od letošního roku dokonce Policie ČR nabízí náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun. Kritériem pro přijetí k policii je právě středoškolské vzdělání s maturitou a bezúhonnost doložená opisem Rejstříku trestů. Fyzickou, zdravotní a osobnostní způsobilost (psychologické vyšetření) prokazují zájemci až v průběhu přijímacího řízení.

 

PČR PJ

 

Policie nepožaduje žádnou praxi. Nového příslušníka si totiž sami vyškolí, již na škole pobírá plat. Probíhá zde výuka zajímavých předmětů, jako je kriminalistika, psychologie, právo, střelecká příprava apod. Po roční základní odborné přípravě pak plat policisty činí téměř 27 tisíc korun hrubého.

 

U policie je práce velice různorodá, rozhodně nejde mluvit o stereotypu, kolikrát jde až o adrenalinové zaměstnání. Strážce zákona se musí umět rychle, správně rozhodovat a jednat s lidmi. Pro nové uchazeče je kromě zajímavé práce žádoucí stálost zaměstnání a stabilní příjem, kariérní růst, různé benefity a sociální zabezpečení do budoucna, např. odchodné, doživotní výsluhový příspěvek po 15 letech služby, šest týdnů dovolené, bezúročné půjčky, ozdravné pobyty nebo možnost dalšího vzdělání.

 

Zdroj a foto: Monika Schindlová, tisková mluvčí P ČR Příbram

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení

bilomodra-sales-green-button-refinancujte-s-kytkou-roboto-300x250.jpg

Dvacetiletá dívka pod různými legendami lákala na mužích peníze Dvacetiletá dívka pod různými legendami lákala na mužích peníze

Nyní je ve vazbě a čeká ji soud. Za obdobnou trestnou činnost byla přitom letos v lednu podmíněně odsouzena na 2,5 roku. Protože ale podvody páchala opakovaně, lze očekávat, že jí tentokráte soud uloží trest nepodmíněný. Za mřížemi by tak mohla strávit 2 až 8 let.

Když příroda ukáže svou sílu Panika na Facebooku. Osádka bílé dodávky má lákat děti na bonbóny Muž se rozhodl hlídce ujet, byl obviněn ze tří trestných činů
Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední