Dnes je pondělí 20.03.2023

Sedlčanští ochotníci to roztočí na konci listopadu

datum: 08.10.2014
autor: Hynek Stejskal

Divadelní sezónu totiž zahájí světovou premiérou bláznivé komedie 'Zítra to roztočíme, drahoušku.' Scénář filmu pro divadelní prkna upravil, po souhlasu autorů filmové podoby, mladý sedlčanský herec a režisér Richard Otradovec.

Ano, jeho zpracování již bylo dokonce zařazeno mezi nabídku divadelních her známé české divadelní agentury Dilia, která sedlčanského autora scénáře zastupuje.


„Jevištní úprava známé filmové komedie se snaží ze slavného příběhu, který líčí věčné spory a nelítostné žerty dvou rozhádaných manželských párů, zachovat vše, co po několik generací spolehlivě baví filmové diváky. Decentní úprava filmového scénáře do divadelní podoby neodstraňuje dobové narážky, ale snaží se je připomenout současnému divákovi a přiblížit dnešní mládeži.“ (Citace z nabídky DILIE)


S termínem představení byly od začátku problémy

Velkou starost způsobilo ochotníkům zařazení tradiční řady šesti představení tohoto divadelního kusu sedlčanským divákům. V zamluveném termínu na konci listopadu tak bude chybět tradiční večerní sobotní nebo nedělní představení.

 

Zítra to roztočíme, drahoušku


„Museli jsme první představení posunout již na středu 26. listopadu,“ říká předseda spolku sedlčanských ochotníků a jeden z hlavním protagonistů připravované veselohry Jaroslav Repetný. „A o víkendu bude zařazeno pouze jedno představení a to v neděli 30. listopadu od 15. hodin.“ Důvod? Obsazenost prostor místního kulturního domu. „Není možné, aby zároveň probíhalo divadlo a taneční nebo ples,“ vysvětluje Jaroslav Repetný.


Jana Krausová bude v Sedlčanech za uklízečku

Řada nemocí a dalších problémů zkomplikovala i rozdělování hlavních rolí. V tuto chvíli se však zdá, že je vše vyřešeno.

 

Snad poprvé jsou, v rámci sedlčanského ochotnického divadla, pro postavu správcové vybrány současně dvě herečky. Platí totiž příslib známé herečky Jany Krausové, že se několika vystoupení zúčastní. Na sedlčanských prknech vystoupí právě v této roli a alternovat jí bude Jana Smrtová.


Focení na scéně jako u profesionálů

Příprava divadelního představení znamená mraky zkoušek – čtených, hraných bez kostýmů i kostýmových. Ty poslední se rozběhnou jen pár dní před premiérou. K uvedení nového divadelního kusu však patří i zhotovení propagačních plakátů. Právě focení hlavních protagonistů bylo součástí této přípravy a 'dvorní fotograf' sedlčanských ochotníků, Kamil Novotný, vytvořil při této příležitosti na scéně sedlčanského divadla téměř fotografický ateliér. V příloze tohoto článku můžete vidět, jak takové focení probíhá a zároveň shlédnout i první surové podklady pro vytvoření plakátu.

 

Foto: Kamil Novotný

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Hledáme kronikáře nebo kronikářku Hledáme kronikáře nebo kronikářku

Město Příbram hledá nového kolegu nebo kolegyni pro vedení kroniky města od roku 2023. Cílem je plynulé navázání na práci současné kronikářky, která ukončí svoji činnost na konci roku 2022.

Poznávejte Příbram s knížkou plnou slev! Sezóna motorek je tu: Co udělat pro maximální bezpečí? Den bezpečné Příbrami - už tento pátek!
Reklama
Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem

Do Dakaru 2023 zbývá půl roku. Ale přípravy na další ročník legendárního dálkového závodu už se roztáčejí na plné obrátky. Posádka pilota Martina Macíka se těší na závodní rozcvičku během blížící se rally Baja Aragon.

Další Rallycross Cup v Sedlčanech! Příbramský půlmaraton startuje v sobotu Závodníci z Dakaru se potkají na soustředění v Sedlčanech a Přerově. Fanoušci budou u toho
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů

Po celé ČR vznikají aktivity, které pomáhají se začleněním nových sousedů z Ukrajiny. Stojí za nimi dobrovolníci, spolky, neziskové organizace i obce a pomáhají například se vzděláváním, připravují aktivity pro děti nebo propojují místní a nové sousedy pořádáním sousedských setkání.

Z Ukrajiny mezi nás. Nadace Via vyhlašuje grantovou výzvu pro začlenění nových sousedů Jarní online Srdíčkové dny pomáhají čtyřleté Adélce Startují zimní Srdíčkové dny! Stejně jako loni potrvají kvůli pandemii až do ledna
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední