Dnes je čtvrtek 04.06.2020

Sedlčanský zimní stadion pod palbou dotazů

datum: 01.05.2014
autor: HS

Následující rozhovor vzniknul za poněkud zvláštních okolností. Jako redaktor Sedlčanských novin jsem byl, tak trochu proti své vůli, vtažen do událostí okolo závěru Sedlčanské hokejové ligy.

Osobně se neznám ani s vedoucím zimního stadionu Františkem Kadlečkem a ani s nikým dalším z triumvirátu vedení soutěže. Dění na sedlčanském zimáku nemohu objektivně zhodnotit, protože tam nechodím ani sportovat, nepočítám-li své dvě, tři veřejné bruslení za zimu, ani očumovat, jak sportují ostatní.

 

Protože však reprezentuji Sedlčanské noviny, dospěla řada lidí k názoru, že jsem tou nejlépe informovanou osobou. Téměř denně jsem se setkával s dotazy, jak je to s tím, či oním, ať už při ústním podání někde na ulici, či formou dopisu v mailové schránce nebo na facebooku.

 

Těch otazníků a z nich vyplývajích nejasností a možné špíny kolem provozu zimního stadionu bylo nakonec tolik, že jsem navštívil člověka, který jako jediný mohl alespoň trochu objektivně vnést do celé věci jasno. Proto vzniknul tento rozhovor s ředitelem organizace Sportovní areály Sedlčany Pavlem Bednářem, pod jehož přímé velení zimní stadion, potažmo jeho vedoucí – František Kadleček – spadá.

 

Aktéři sporu prominou – vybrané dotazy jsou formulovány tak, jak jsem je slyšel či zaznamenal a nereprezentují názor redakce, kterou zastupuji. Na otázky odpovídá ředitel SAS Pavel Bednář.

 

1/ Parta hokejistů okolo vedoucího zimáku Franty Kadlečka, tak řečení „staří pánové“, má svou kabinu, kterou získala na úkor oddílu ledního hokeje?

 Oddíl ledního hokeje skutečně má smluvně zajištěné prostory na stadionu. Jaké prostory a na jakou sezónu, je předmětem dohody s majitelem zimáku, to je s městem. Oddílu nepatří nic, takže jim nemůže nikdo nic sebrat.

Pravdou je, že pouze dva subjekty využívají po celou sezónu prostory šaten ve svůj prospěch – oddíl hokeje a „staří pánové“. Ti však, na rozdíl od oddílu, za pronájem šatny platí.


2/ Věci hráčů oddílu jsou v šatnách uzamčeny. Klíče mají ledaři a ti je odmítají vydat jindy, než když je trénink nebo zápas příslušného týmu. Hokejisté se tak nedostanou ani ke svým věcem?

  Dělalo to velké problémy především s dětskými hráči oddílu. Děti se tam nemohou pohybovat bez dozoru. Chodily tam i kouřit.

 

Rozmíšky však nevyvolaly spory o dětské věci. Byl to materiál dospělých hráčů.

   Ano, zpočátku tam byly nějaké problémy, ale pak se nastavila nějaká pravidla, která ty spory vyřešila.

 

Jaká to byla pravidla?

  To vám nemohu popisovat, protože já je ani detailně neznám. Já jsem chtěl, aby se každý hráč ke svým věcem dostal. Ke konci sezóny jsem o žádném problému neslyšel, takže se domnívám, že je to již vyřešeno.


3/ Ledaři v pracovní době odcházejí ze stadionu a ten pak bývá i půl hodiny, hodinu zcela bez dozoru?

  O tom nic nevím. Pokud by to byla pravda, jednalo by se skutečně o problém. Pokud je zimní stadion v provozu, musí tam být dozor 24 hodin denně.


4/ Přestože je zimní stadion stále bez peněz, má jeho vedoucí v kanceláři televizi s metrovou úhlopříčkou?

  Televize tam je, jestli má metr úhlopříčku nevím. Jestli si dobře vzpomínám, tak je to dar, který dostal a je to tedy jeho osobním majetkem. V majetku Sportovních areálů Sedlčany žádná televize není.

 

Pavel Bednář

Ředitel Sportovních areálů Sedlčany Pavel Bednář ve své pracovně


5/ Ledaři chodí v pracovní době do hospody na zimáku, kde popíjejí pivo i s vedoucím zimního stadionu Kadlečkem?

  Alkohol se samozřejmě na pracovišti v pracovní době pít nesmí. Já ale o ničem takovém nevím, nikdy jsem takové signály neměl a proto nikdy ani neproběhlo kontrolní měření alkoholtesterem. Tohleto je na zimním stadionu věcí vedoucího stadionu.


6/ Ledaři mají postavenou udírnu, kde v pracovní době udí?

  Ano, udírnu mají postavenou. Jestli si udí v pracovní době to nevím. Službu má vždy jen jeden. Byl jsem svědkem, když udírnu opravili po povodních a tam si pak, při likvidaci následků povodní, dělali obědy.


7/ Víte o tom, že ledaři sbírají přestřelené puky a prodávají je zpět družstvům, či vyměňují za alkohol?

 Tak o tom nevím vůbec nic.


8/ Proč byly při finále ligy přelepené reklamy firem, které sponzorují mládež?

  V uživatelské smlouvě uzavřené mezi městem a oddílem ledního hokeje je vyspecifikováno i využívání reklamních ploch. Vše je podmíněno pouze mým souhlasem. Je smluvně zaznamenáno, že negarantujeme, že tam ty reklamy budou na naše akce.

Při finále letošní ligy byla vize, že se zakryjí všechny reklamy oddílu a jednalo se s jedním inzerentem navíc. Ten však od smlouvy ustoupil a vzhledem k dalším technickým problémům se nedokončilo ani kompletní zakrytí reklam, jak bylo naplánované.

 

Ve chvíli částečného zakrytí ale logicky mohl někdo chápat tento akt jako úmysl.

  Uznávám, že to bylo skutečně nešťastné. Měly jsme zakrýt všechny.


9/ Jak byl potrestán vedoucí zimního stadionu za svou neschopnost zabránit škodám na rolbách při loňských povodních?

  Byla chyba, že jsme rolby nevyndali a patrně bych musel potrestat i sám sebe. Celá situace bohužel nastala o víkendu a výstraha Českého hydrometeorologickéo ústavu přišla až v sobotu odpoledne. Rolby byly v té době, v rámci letní údržby, rozebrané, tudíž nepojízdné. Museli bychom je naložit na nějaký vlek a vytáhnout odsud. Byla to chyba nejen vedoucího stadionu, ale i moje a vedení města. Neměli jsme prostě včas správné informace.

 

Tolik k nejzajímavějším otázkám týkajícím se provozu zimního stadionu. Přiznávám, že dotazů a narážek bylo mnohem více a citlivějších. Cílem našeho povídání však nebylo někoho zbytečně urážet, spíše některé věci vysvětlit a předejít dalším nedorozuměním. Pavlu Bednářovi tímto děkuji za vstřícnost a ochotu ke spolupráci.

 

Foto: Sedlčanské noviny.cz

 

Související články:

Zásadně odmítám sdělení v názvu článku „skandálním jednání vedení zimního stadionu“

Skandální chování vedení zimního stadionu rozproudilo vášně

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

1. 5. 2014 22:06:46
Jirka H.
Reagovat Nahlásit nevhodný obsah
Po přečtení tohoto článku mě napadá jedna otázka. Je toto ředitel na svém místě? V téměř každé otázce je odpovězeno nevím, nebo o tom rozhoduje vedoucí ZS. Není to pouhé mrhání financemi z městského rozpočtu.
Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední