Dnes je středa 27.05.2020

Sedlčanský experiment, aneb proč ženy nakupují déle

autor: Tereza Matoušová

V minulém roce jsem v rámci projektu do psychologie strávila pár hodin před prodejnou COOPu na Sedlčanském náměstí. Kromě faktu, že jsem docela slušně promrzla, jsem také vyvodila pár závěrů o tom, jak se v Sedlčanech nakupuje.

Opravdu ženy nevědí co chtějí? Tak se to alespoň říká, ale z mého vysoce odborného vědeckého výzkumu vyplývá, že průměrný muž, který šel nakupovat sám, stráví v obchodě asi 5 – 6 minut. A nyní pozor. Žena, která taktéž nakupuje sama, stráví v obchodě stejně dlouhou dobu.

 

Rozdíl mezi muži a ženami nenastává ani v momentě nakupování s dětmi, ačkoliv se čas nákupu viditelně prodlužuje na obou stranách. Jednotlivci s dítětem stráví v obchodě průměrně deset minut.

 

Teď už asi vážně přemýšlíte o tom, v čem je tedy háček? Inu, během těch pár hodin před COOPem jsem viděla roztodivné skupiny lidí, které vcházely dovnitř a po chvíli zase ven. Viděla jsem také poměrně velkou skupinu žen, které vešly. Jejich odchodu jsem se však nedočkala.

 

Ráda bych z tohoto výzkumu v Sedlčanech vyvodila jednoduchý závěr a tím je, že s velikostí skupiny roste také doba, kterou v obchodě strávíme. Děti jsou v tomto případě silný ovlivnující faktor. Stejné je to u skupiny žen. Mají toho jednoduše moc na starost, z nakupování se totiž stává společenská událost. Pro úplnost musím podotknout, že jsem se snažila uhlídat si všechny východy.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Tereza Matoušová

Tereza Matoušová

Studentka s hlavou plnou snů a cílů. Milovnice všeho živého i neživého a zastánkyně dobré nálady. Jejími koníčky jsou čtení, psaní, jízda na koni, plavání, vesmír, sci-fi a fantasy, historie, jazyky. Narodila se  a žije v Česku, jejím snem je cestovat, poznávat nové věci, cizí kultury a dobrodružství. 


Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední