Dnes je neděle 09.08.2020

Řidič ten tvrdý chleba má

autor: Marie "Mary" Vyšínová

Mám řidičák 16 let. Jezdím bez nehod a celkem pravidelně, dalo by se tedy říci, že jsem aktivní řidič. Přišlo mi přirozené poukázat na to při přijímacím pohovoru do nového zaměstnání.

Šéfa hlavně zajímalo, jak řídím po Praze. Trochu mě to zarazilo, možná i namíchlo, protože prostě umím řídit a jestli je to Plzeň, Brno nebo Praha, je snad jedno, ne? Záhy jsem měla zjistit, jak prozíravá byla otázka mého chlebodárce a jak slepá byla víra v mé řidičské umění.

 

Dostala jsem služební vůz, který byl o 15 let mladší a dvakrát tak větší, než čím disponuji v soukromí. Ale co, už jsem řídila leccos a nikdy jsem se toho nebála. Asi jsem se toho trochu bát mohla, protože moje bilance za následují dva měsíce hovořila za vše. Hlavně za tři. Prvně mě velikost auta zarazila, když jsem myslela, že se vedle tý tramvaje vejdu. A vešla. Ovšem za předpokladu, že se přitisknu k tomu autu vedle. A jeho zrcátko nevydrželo. Navíc pán byl velmi zběhlý v anatomii a zahrnul mého nadřízeného škálou orgánů.

 

Podruhé mě velikost upozornila při parkování. Za jiných okolností bych na tu čáru od zadních dveří k přednímu blatníku, byla pyšná, ale majitelem auta byl pán s berlemi a mě, člověku se sociálním cítěním to přišlo líto…mému šéfovi to zase přišlo draho. Na třetí karambol už si moc nevzpomínám, ale vyšla jsem z něj s přezdívkou „drtička kamionů“. Tak nevím, co se mohlo stát.

 

Když jsem si tedy auto uzpůsobila svým rozměrům, v kanceláři to mylně nazývali „obouchala“, přišla na řadu orientace. Mám navigaci, tak co. Hmm navigace. Už jen první rozkaz byl pro mě nesplnitelný „Jeďte na severo-východ“, kde to sakra je??? Nebo „Za 400 metrů odbočte doprava“, jenže já neodhadnu těch 400 metrů. Pak najednou začala hejkat „Odbočte doprava, odbočte doprava“, ale to už zpravidla bylo pozdě a já musela objet půlku Prahy pro napojení se na správnou cestu. Nehledě na to, že mám navigaci v telefonu a denně tak tři sta hovorů, takže byl nadlidský výkon, aby mi aspoň čtvrt hodiny nikdo nevolal a já mohla aspoň držet směr. S navigací jsem tak rychle skončila, jak jsem s ní začala.

 

Vrátila jsem se v čase o pár desítek let a rozprostřela před sebou mapu, že si vytyčím pár zásadních bodů, kam často jezdíme a natrénuji trasy. Jenomže. Jak příznačné je pořekadlo, že muži neposlouchají a ženy neumějí číst v mapách.

 

Zatímco jsem já - žena marně hledala v mapě, můj šéf - muž neposlouchal mé tiché volání o pomoc a v pravidelném rytmu vyťukával zbývající minuty do schůzky, kterou měl samozřejmě na druhém konci Prahy. Až pohled raněné laně s lesklýma očima od slz ho donutil napovědět mi cestu s tím, že je to opravdu naposledy a příště pojedu poslepu.

 

No nevím, jestli by chtěl, abych to splnila doslova. Jsem nebezpečná i s otřevřenýma očima… Čas letí jako bláznivý, já nechytím ho ani vy, rok se s rokem sešel a já slyšela chválu nevídaných rozměrů. „Marie? Začínáte být docela dobrý řidič.“

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Marie "Mary" Vyšínová

Marie "Mary" Vyšínová

Autorka čerpá témata z běžného života. Dokáže pobavit a s životním nadhledem a inteligentním humorem pojmenovat věci okolo nás.

 

Čtenář má pak nečekaně pocit, že články jsou psány jako z jeho života.


Policejní honička i nehoda se zraněním Policejní honička i nehoda se zraněním

Jak se později ukázalo, řidič, který ujížděl policii, měl k tomu své důvody. A nehodu se zraněním způsobila únava a slunce.

Milion korun za střet s Bugatti na Sedlčansku! Krádež šperků i útěk z dětského domova Nelichotivý fenomén na Sedlčansku: Řízení pod vlivem drog
Reklama
Závod FIA Zóny Střední Evropy v Rallycrossu Závod FIA Zóny Střední Evropy v Rallycrossu

O víkendu 1. a 2. srpna se na sedlčanskou kotlinu opět po roce vrací závod FIA Zóny Střední Evropy v Rallycrossu. A startovní listina slibuje letos velmi zvučná jména a vysokou obsazenost v jednotlivých divizích s mezinárodní účastí. A to nejen z důvodu velkého počtu zrušených zahraničních závodů.

Již zítra tradiční závod Sporten Dark Snow Dakar 2019: Macík a Brabec se těší na písečné peklo. Užijí si ho s tatínky (VIDEO) Macík s Brabcem na startu Rallye du Maroc
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední