Dnes je sobota 13.08.2022

Regionální betlémy v sedlčanském muzeu!

datum: 02.12.2021
autor: VM

Na závěr letošního roku si muzeum pro návštěvníky připravilo výstavu betlémů pocházejících ze Sedlčan a blízkého okolí.

Vystaveny budou mimo jiné betlém ze šamotové pálené hlíny od Veroniky Hejhalové z Chramost, vyřezávané betlémy z lipového a olšového dřeva od zručného řezbáře Jiřího Balouna ze Žďáru, betlém zapůjčený rodinou Čermákových z Líchov a také betlém pocházející ze sbírek Hornického muzea Příbram. Zajímavostí je betlém, jehož stáří se odhaduje na více než sto let, a je tak nejstarším vystavovaným souborem, zapůjčila jej rodina Smrčkových ze Sedlčan.

 

Zahájení výstavy se uskuteční ve čtvrtek 2. prosince v 18 hodin a výstavu si mohou návštěvníci prohlédnout až do pátku 7. ledna 2022.

 

Součástí vernisáže bude představení nově zrekonstruovaného sklepního prostoru veřejnosti.

 

Vstup na výstavu zdarma.

 

Vernisáž dnešní výstavy je akce, která podléhá aktuálním vládním opatřením a omezením souvisejícím s covidem (respirátory, prodělání nemoci ne starší než 6 měsíců, platné očkování ukončené a pro rozočkované občany negativní PCR test platný 72 hodin po provedení testu). Prosíme naše návštěvníky, aby tato opatření respektovali - jsme povinni dodržování těchto opatření kontrolovat a při nedodržení těchto opatření nelze návštěvníkům této akce (vernisáže) umožnit vstup.

 

Otevírací doba muzea o vánočních svátcích:

Ve STÁTNÍ SVÁTEK v pátek 24. prosince je ZAVŘENO.

Ve STÁTNÍ SVÁTEK v sobotu 25. a v neděli 26. prosince je OTEVŘENO 13–16 hodin.

Na SILVESTRA v pátek 31. prosince je OTEVŘENO do 14 hodin.

Ve STÁTNÍ SVÁTEK v sobotu 1. ledna je OTEVŘENO 13–16 hodin.

 

zdroj: David Hroch, Městské muzeum Sedlčany

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Hledáme kronikáře nebo kronikářku Hledáme kronikáře nebo kronikářku

Město Příbram hledá nového kolegu nebo kolegyni pro vedení kroniky města od roku 2023. Cílem je plynulé navázání na práci současné kronikářky, která ukončí svoji činnost na konci roku 2022.

Poznávejte Příbram s knížkou plnou slev! Sezóna motorek je tu: Co udělat pro maximální bezpečí? Den bezpečné Příbrami - už tento pátek!
Reklama
Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem

Do Dakaru 2023 zbývá půl roku. Ale přípravy na další ročník legendárního dálkového závodu už se roztáčejí na plné obrátky. Posádka pilota Martina Macíka se těší na závodní rozcvičku během blížící se rally Baja Aragon.

Další Rallycross Cup v Sedlčanech! Příbramský půlmaraton startuje v sobotu Závodníci z Dakaru se potkají na soustředění v Sedlčanech a Přerově. Fanoušci budou u toho
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů

Po celé ČR vznikají aktivity, které pomáhají se začleněním nových sousedů z Ukrajiny. Stojí za nimi dobrovolníci, spolky, neziskové organizace i obce a pomáhají například se vzděláváním, připravují aktivity pro děti nebo propojují místní a nové sousedy pořádáním sousedských setkání.

Z Ukrajiny mezi nás. Nadace Via vyhlašuje grantovou výzvu pro začlenění nových sousedů Jarní online Srdíčkové dny pomáhají čtyřleté Adélce Startují zimní Srdíčkové dny! Stejně jako loni potrvají kvůli pandemii až do ledna
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední