Dnes je čtvrtek 20.01.2022

První domácí lyžování bude na Monínci, program sezóny se zaměří na rodiny s dětmi

datum: 15.11.2021
autor: VM

Monínecký areál zahájí zimní sezónu již v pátek 19. listopadu. Zařadí se tak opět k prvním střediskům u nás, kam bude možné vyrazit na lyže nebo snowboard.

Na své si zde přijdou zejména rodiče s dětmi. První den lyžování uvede první letošní zimní akce – snowboardový závod pro děti a mládež Burton Young Punks.

 

Večerním ježděním od 18.00 do 21.00 hodin odstartuje v Areálu Monínec pravděpodobně první lyžování v Česku pro veřejnost. V prvních týdnech je zimní sezóna zájemcům otevřena pro večerní lyžování standardně každé úterý, středu, čtvrtek, pátek a sobotu. S denním lyžováním se počítá vždy od pátku do neděle od 9.00 do 16.00 hodin.

 

„To, jak u nás bude zimní sezóna vypadat, ladíme už od konce léta. Hlavní práce pak probíhají poslední měsíc před jejím zahájením, tedy od poloviny října. Zhruba až do vánočních svátků se bude jezdit na horní části Hlavní sjezdovky, kterou obsluhuje vlek kotva. Následně by měla být v provozu nejen celá Hlavní sjezdovka, dlouhá 1,2 km, ale i Hotelová sjezdovka. Tomu pak přizpůsobíme také provozní dobu celého areálu,“ vysvětluje Jaroslav Krejčí ml., výkonný ředitel areálu a dodává, že po celou sezónu se organizační tým areálu ve zvýšené míře zaměří na opatření spojená s pandemií koronaviru. Samozřejmostí je důkladné větrání a každodenní desinfekce veškerých společných prostor a kritických míst, jako jsou kliky, zábradlí, umyvadla či toalety. Dezinfekční prostředky budou všem návštěvníkům k dispozici na recepci, všech toaletách a před vstupem do restaurace. „Opatření spojená s pandemií jsme se důkladně dodržovali celou letní sezónu, nejsou pro nás proto žádnou novinkou. Na zimní sezónu jsme důkladně a pečlivě připraveni tak, abychom zajistili návštěvníkům maximální možnou míru bezpečí,“ potvrzuje Krejčí ml. s tím, že v restauracích bude nutné prokázat se platným testem či dokončeným očkováním a vstup do vnitřních prostor bude povolen pouze se zakrytými dýchacími cestami. Další vývoj epidemie samozřejmě budeme sledovat a budeme se řídit platnými nařízeními vlády a ministerstva zdravotnictví.

 

I letos se areál během zimní sezóny zaměří především na rodiny s dětmi, kterým nabídne nejen lyžařskou školu, ale i dětskou hernu Moniště, kde se budou moci děti po výuce zabavit. Lyžařská škola je u spodní stanice lanovky a je vybavena mimo jiné 100 metrů dlouhým pohyblivým kobercem a 200 metrů dlouhým vlekem poma. Součástí lyžařské školy je také budova s pohodlným zázemím a půjčovnou vybavení pro klienty lyžařské školy. Dětská herna Moniště je přístupná dětem všeho věku a nachází se v budově M2 u spodní stanice lanovky. Herna je rozdělena do několika zón zaměřených na kreativitu, pohyb a odpočinek. Výrobu sněhu umožňuje unikátní technologie Snowfactory, kterou je areál vybavený už šest let. Snowfactory produkuje sníh, i když je venku nad nulou. Ten současně vytváří kvalitní podklad pro další zasněžování. Proces jeho výroby se odehrává v uzavřeném okruhu. Sníh je proto také bez jakýchkoliv chemických přísad a je založený pouze na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu.

 

Stejně jako v loňském roce je i letos v plánu doprava z Prahy na Monínec skibusem, a to o víkendech. Skibus bude odjíždět z Hlavního nádraží a nádraží Roztyly.

 

V letošním roce se v areálu uskuteční velké závodní lyžařské a snowboardové dny, které budou trvat od 10. 12 do 21. 12. V těchto dnech budeme na Monínci hostit Evropský pohár v alpine snowboardingu, kdy očekáváme účast více než stovky jezdců z celé Evropy i dalších zemí, i Mistrovství republiky ve snowboardcorssu a ve skicrossu. Vše bude samozřejmě probíhat za důsledného dodržování protiepidemických opatření.

 

Pro letošní rok jsme pak připravili i novinku v podobě zvýhodněného skupinového tarifu pro dospělé, kdy skipas pro 4 dospělé osoby vyjde na pokladně na 2 058 Kč a v e-shopu 1916 Kč, a to bez ohledu na sezonu.

 

Nabídka Areálu Monínec pro zimní sezónu 2021/2022

 

Sjezdovky a další tratě

Hlavní sjezdovka má na Monínci celkovou délku 1200 metrů. Její provoz obsluhuje čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu, která je v provozu nejen v zimě, ale i v létě. Horní část této sjezdovky obsluhuje v délce cca 600 metrů vlek kotva. V areálu je také navíc 170 metrů dlouhá Hotelová sjezdovka.

 

Půjčovny lyžařského vybavení, školní skipark a dětská herna

U dolní stanice lanovky je nejen pokladna skipasů, ale také půjčovna lyžařského vybavení společnosti Intersport. V prostorech je navíc i menší prodejna Intersportu. V budově M2 najdou návštěvníci také moderní dětskou hernu s nabídkou hlídání dětí. Školní skipark je nalevo od lanovky. Je mimo jiné vybavený jezdícím pásem a navazujícím vlekem poma. Součástí skiparku je i menší půjčovna lyžařského vybavení. Skipark slouží klientům lyžařské školy. V horní části areálu je vedle Hotelu Monínec depandance Nová Javorka, jenž poskytuje nejen kvalitní ubytování, ale také zázemí pro horní lyžařskou půjčovnu a lyžařskou školu.

 

Ubytování

Ubytování v areálu Monínec je pro všechny zajištěno ve stejnojmenném hotelu, kde je také restaurace a vnitřní bazén s vířivkou a saunou. Další ubytování nabízí stejnojmenné apartmány či penziony Čertovka a Nová Javorka.

 

Občerstvení

U dolní části lanovky je restaurace M2 s bohatou nabídkou jídel a nápojů. Další restaurace je v Hotelu Monínec, odkud je také překrásný výhled na oblast Českého Meránu. U dolní stanice vleku kotva je navíc stánek s občerstvením.

 

Pro běžkaře

Přímo nad sjezdovkou Areálu Monínec je několik běžkařských tras. Jedná se například o malý okruh v blízkosti Javorové skály či delší trasy směrem na Veletín nebo k Alenině Lhotě.

 

Stará poštovna

Dřevěná poštovna, která stávala původně na vrcholku Sněžky, byla minulý rok v létě přestěhována k horní stanici lanové dráhy Areálu Monínec.

 

Další informace o Areálu Monínec lze nalézt na www.moninec.cz.

 

zdroj: Petra Martínková, mluvčí Areálu Monínec

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
FOTO: Macík vybojoval další pódium, byl 2. nejrychlejší

Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a palubní mechanik David Švanda v Karlovi, kamionu sestrojeném v Sedlčanech, v poslední etapě Dakaru vybojovali parádní 2. etapovou pozici

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Aquapark po předběžných tržních konzultacích Aquapark po předběžných tržních konzultacích

Rekonstrukce aquaparku se plánuje několik let. Původní „velký“ projekt byl upraven, byly vypořádány připomínky veřejnosti, proběhly předběžné tržní konzultace...

Pozor, senioři jsou v ohrožení! Předejte svým blízkým tuto zprávu Svátek Tří králů bude letos bez průvodu V Brdech i letos vznikne systém tras pro běžkaře
Reklama
KDJS vás v novém roce zve na další kulturní akce! KDJS vás v novém roce zve na další kulturní akce!

I v roce 2022 se budeme snažit udržet téměř již tradici a před víkendem vás pozvat na nejbližší kulturní akce, které jsou připraveny v KDJS Sedlčany.

Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Regionální betlémy v sedlčanském muzeu! Kultura nekončí! Co chystá KDJS na další dny?
FOTO: Macík vybojoval další pódium, byl 2. nejrychlejší FOTO: Macík vybojoval další pódium, byl 2. nejrychlejší

Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a palubní mechanik David Švanda v Karlovi, kamionu sestrojeném v Sedlčanech, v poslední etapě Dakaru vybojovali parádní 2. etapovou pozici

Dakar 2022: Macík je zpět mezi 10 nejrychlejšími Macík předjel většinu startovního pole. Šoltys opravuje v poušti V 1. dakarské etapě si Macík se Šoltysem užili adrenalin
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední