Dnes je pondělí 20.03.2023

Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem

datum: 20.06.2022
autor: VM

Do Dakaru 2023 zbývá půl roku. Ale přípravy na další ročník legendárního dálkového závodu už se roztáčejí na plné obrátky. Posádka pilota Martina Macíka se těší na závodní rozcvičku během blížící se rally Baja Aragon.

Mechanici sedlčanského centra MM Technology i letos pracují na výrobě několika nových vozů. O závodní stroje, postavené partou českých dakarských vývojářů, začíná být značný zájem. Minulý týden si nizozemský Fireman Dakarteam v Sedlčanech převzal Arnošta – kamion, ve kterém na minulém Dakaru zažil premiéru v dresu týmu Big Shock! Racing pilot Martin Šoltys. Finišují také přípravy na akci Posedlí Dakarem Open Air, díky níž se fanoušci na závodištích v Sedlčanech a Přerově o prázdninách potkají s českými závodníky.

 

Richard si s Arnoštem rozumí

„Právě jsme se rozloučili s Arnoštem, máme radost, že je v dobrých rukou. Na příští Dakar poveze posádku Fireman Dakarteamu. Pilot Richard de Groot už se stihl v Sedlčanech několikrát projet. Na první pohled je vidět, že si Richard s Arnoštem budou rozumět,“ řekl pilot Martin Macík.

 

Holandský tým už má k novému kamionu připravenou vlastní doprovodnou techniku a několik mechaniků, v Sedlčanech získal také základní náhradní díly, aby byl v rámci základního servisu maximálně soběstačný. Přesto chce, i na základě pozitivních referencí od dalších závodníků, se sedlčanskými mechaniky a vývojáři udržovat úzký vztah. Týmy plánují spolupráci také během závodů, které společně absolvují. Mechanici z MM Technology budou zajišťovat odborný dohled – zejména vzhledem ke speciálním dílům.

 

macek

 

„A mám ještě jednu čerstvou novinku. Včera jsme pozvali kluky z holandského týmu na Posedlé Dakarem. Čekáme teď na zprávu, jestli zvládnou přijet. Jízda v Sedlčanské kotlině se jim zalíbila, takže se posádka Fireman Dakarteamu možná vrátí ještě 2. července, aby českým fanouškům ukázala, jak se s Arnoštem sžívá,“ dodává Martin Macík.

 

Prověřená posádka v novém voze

Nikoho asi nepřekvapí, že Martinovi Macíkovi, který už se chystá na svůj 11. dakarský start, budou během příštího ročníku dělat společnost osvědčení spolujezdci – navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda. Česká kamionová posádka už má na svém kontě 4. místo z roku 2021. Nový vůz, v němž se prožene Dakarem 2023, se právě staví. Ale není jediným kamionem, na kterém se teď v Sedlčanech pracuje. „Minulý rok jsme nastartovali neuvěřitelné tempo, které stále držíme. Díky za to patří všem, kteří se podílejí. Mám radost, že je o naši techniku takový zájem, ale musíme dělat několik správných rozhodnutí najednou, abychom všechno zvládli a na Dakaru uspěli jak se svou posádkou, tak s klientskou technikou. Tento rok pracujeme rovnou na třech speciálech, dvou s dieslovým agregátem a jednom elektrickém, se kterým jsme začali už v minulých letech. Je to opravdu komplikovaný vývoj, na kterém pracuje celý náš technologický tým,“ říká Martin Macík starší, šéf MM Technology.

 

I přes spoustu práce už se ale všichni z týmu Big Shock! Racing těší na blízké závody. Posádka plánuje trénink v ostrém tempu podniknout už během červencové rally Baja Aragon, v září čeká na české jezdce Baja Poland a říjen bude ve znamení Rallye du Maroc.

 

macek

 

zdroj: Nikola Kužílková, PR manager, Big Shock! Racing

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

13. 1. 2023 0:26:48
Blahoslav_Jurina
Reagovat Nahlásit nevhodný obsah
[sd](sd)
Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Hledáme kronikáře nebo kronikářku Hledáme kronikáře nebo kronikářku

Město Příbram hledá nového kolegu nebo kolegyni pro vedení kroniky města od roku 2023. Cílem je plynulé navázání na práci současné kronikářky, která ukončí svoji činnost na konci roku 2022.

Poznávejte Příbram s knížkou plnou slev! Sezóna motorek je tu: Co udělat pro maximální bezpečí? Den bezpečné Příbrami - už tento pátek!
Reklama
Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem

Do Dakaru 2023 zbývá půl roku. Ale přípravy na další ročník legendárního dálkového závodu už se roztáčejí na plné obrátky. Posádka pilota Martina Macíka se těší na závodní rozcvičku během blížící se rally Baja Aragon.

Další Rallycross Cup v Sedlčanech! Příbramský půlmaraton startuje v sobotu Závodníci z Dakaru se potkají na soustředění v Sedlčanech a Přerově. Fanoušci budou u toho
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů

Po celé ČR vznikají aktivity, které pomáhají se začleněním nových sousedů z Ukrajiny. Stojí za nimi dobrovolníci, spolky, neziskové organizace i obce a pomáhají například se vzděláváním, připravují aktivity pro děti nebo propojují místní a nové sousedy pořádáním sousedských setkání.

Z Ukrajiny mezi nás. Nadace Via vyhlašuje grantovou výzvu pro začlenění nových sousedů Jarní online Srdíčkové dny pomáhají čtyřleté Adélce Startují zimní Srdíčkové dny! Stejně jako loni potrvají kvůli pandemii až do ledna
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední