Dnes je středa 30.09.2020

Přijďte na svatohorskou šalmaj!

datum: 09.09.2020
autor: VM

Den plný dobové hudby, tance, divadla či řemesel, to je Příbramská svatohorská šalmaj, která se koná v sobotu 12. září.

Přípravy akcí jsou pro pořadatele v letošním roce opravdu oříškem, neboť stále se měnící opatření a nařízení je třeba respektovat a program uzpůsobovat. S ohledem na to, že se Příbramská svatohorská šalmaj koná venku, je jednodušší akci uspořádat.

 

„Svatohorská šalmaj je velká akce, jejíž přípravy stále probíhají. Věřím, že do sobotního termínu nepřijde žádné další omezení, které by pořadatele donutilo akci zrušit. Aktuálně může být na venkovní akci tisíc osob. U všech vchodů se budou příchozí a odchozí návštěvníci prostřednictvím aplikace započítávat, bude tedy neustálá kontrola aktuálního počtu návštěvníků. Věřím, že si Šalmaj užijeme i navzdory měnícím se okolnostem,“ zve na sobotní Šalmaj starosta města Jan Konvalinka.

 

Program začíná tradičním dobovým průvodem, který vyjde v 9.30 h z náměstí T. G. Masaryka a na Svaté Hoře nás čeká slavnostní zahájení v 10 hodin. Následovat bude celodenní bohatý program, ve kterém si na své přijdou malí i velcí návštěvníci.

 

 

 

Ani v letošním roce nebude chybět Běh hasičů do svatohorských schodů (viz pozvánka v sekci Co nás čeká - pozn. red.). První běžci s plnou výstrojí se na trať, tedy ke zdolání 343 svatohorských schodů, vydají v 10.30 h.

 

zdroj: Eva Švehlová, tisková mluvčí, Město Příbram

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Pozor na nálezy munic - policie vyzývá k opatrnosti!

Opakovaný nález munice, krádež v restauraci a nehoda nákladního auta s motorkou. Více v článku.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Zámek v Mníšku nabízí o víkendu bohatý program pro děti Zámek v Mníšku nabízí o víkendu bohatý program pro děti

Prodloužený víkend na zámku v Mníšku nabídne zábavné i poučné programy pro děti, otevřeno bude i na sváteční pondělí 28. září.

Přijďte do muzea v Sedlčanech na výstavu! Svátek seniorů se odkládá Mistři Evropy a ČR se sjedou na dřevorubeckou show!
Olympijští reprezentanti vystoupí ve skateparku! Olympijští reprezentanti vystoupí ve skateparku!

Příbramský skatepark je místem, které je vyhledávané i mezi špičkovými skateboardisty. Svědčí o tom fakt, že Příbram je jednou ze tří zastávek při unikátní tour českých skateboardových reprezentantů.

V Benešově se uskuteční Mistrovství ČR ve StreetWorkoutu Rallycross Cup opět v Sedlčanech! Fotbalisté Tatranu Sedlčany zvítězili v přípravném utkání!
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední