Dnes je středa 20.10.2021

Příbramská svatohorská šalmaj je příslibem příjemně stráveného dne

datum: 08.09.2021
autor: VM

Dobový průvod, hudba, divadlo, rytířská klání, středověké tržiště, to a mnoho dalšího nás čeká v sobotu 11. září při Příbramské svatohorské šalmaji.

„Není mnoho Příbramanů, kteří nikdy nebyli nebo by alespoň neslyšeli o akci, která nese název Příbramská svatohorská šalmaj. S pořádáním této akce začala před lety skupina Ginevra, která určila jasný směr, jímž se ubírá i současný pořadatel, tedy město Příbram. Přípravy jsou v plném proudu a věřím, že si 14. ročník této akce společně užijeme,“ zve na akci starosta Jan Konvalinka.

 

Stejně jako v předešlých letech bude akce začínat průvodem rytířů, kejklířů a hudebníků, který vyjde v 9.30 z náměstí T. G. Masaryka. Po příchodu na Svatou Horu bude program trošičku odlišný oproti předchozím rokům. „Před oficiálním zahájením nás čeká jedna významná událost, a to slavnostní žehnání poutní kopie Svatohorské Madony u Korunovačního oltáře,“ dodává Jan Konvalinka.

 

Připraven bude pódiový program plný rytířských soubojů, dětských divadel, kejklířských workshopů a středověkých kapel, mezi kterými nebude chybět BraAgas či Tempus. Po celý den bude probíhat program na Toufarovo louce, kde své ležení bude mít spolek Rosenthal a chybět tedy nebudou ukázky řemesel, šermířské vystoupení, středověký tábor a hry pro děti.

 

„Když prohlížím program akce, je velmi těžké vybrat, na co dříve pozvat, úplně nejlepší by bylo zůstat na Svaté Hoře celý den, stále se bude na co dívat, co poslouchat a také co zkoušet. Program je koncipován tak, že si jej zcela jistě užijí rodiny s dětmi i samotní dospělí,“ věří starosta. Akci tradičně ukončí koncert skupiny Ginevra.

 

Součástí akce je také 13. ročník Běhu hasičů do Svatohorských schodů, který bude zahájen v 10.30 h nástupem všech účastníků. První dvojice zdolávající v plné výstroji Svatohorské schody se na start postaví v 11 h. Účastníky běhu, do kterého se pravidelně hlásí také hasiči z partnerských měst, čeká 343 schodů v plné výzbroji.

 

Vstup na Příbramskou svatohorskou šalmaj je zdarma.

 

 

kul

 

 

zdroj: Eva Švehlová, tisková mluvčí, město Příbram

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Policisté řeší napadení spolužáků na základní škole v Sedlčanech

Příbramští policisté prověřují veškeré okolnosti, proč k napadení došlo. Šetření věnují náležitou pozornost.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Poslední letošní cyklo vyjížďku zakončí opékání špekáčků Poslední letošní cyklo vyjížďku zakončí opékání špekáčků

Na úterý 19. října je naplánována třetí a v letošním roce poslední delší společná cyklo vyjížďka s variantou odpočinku/zábavy pro děti.

Koloběžkáři ohrožují chodce - Jaká pravidla pro ně platí na silnicích? Říjnová výzva 10 000 kroků startuje! Bezpečný internet - rady pro rodiče!
Reklama
Macík s novým Arnoštem v Maroku zatím vítězí! Macík s novým Arnoštem v Maroku zatím vítězí!

Pilot týmu Big Shock! Racing Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem, mechanikem Davidem Švandou a novým kamionem pojmenovaným Arnošt zatím vedou v kategorii kamionů na Rallye du Maroc.

K dětskému hřišti a sportovnímu plácku přibyl Predator park FOTO: Martin Macík představuje Arnošta, posilu týmu Big Shock! Racing FOTO: Letos poslední Rallycross v Sedlčanech! Už tento víkend
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední