Dnes je úterý 28.09.2021

Příbram se připojuje k akci Ukliďme Brdy

datum: 20.05.2021
autor: VM

Zatímco jedni přírodu systematicky chrání, druzí ji poškozují, a to například odložením, byť jen drobného odpadu.

Protože se ne všichni řídí pravidlem „Co si do přírody přinesu, to si z ní také odnesu,“ připravuje se na 22. května velká úklidová akce Brd.

 

Ukliďme Brdy je název akce, kterou na sobotu 22. května vyhlásil správce facebookové skupiny CHKO Brdy. Kromě řady dobrovolníků na ni vstřícně zareagovaly Národní geopark Barrandien, Destinační agentura Brdy, městys Jince, obec Strašice, dobrovolní hasiči z obce Nevid, Turistická oblast Brdy a Podbrdsko reprezentovaná městem Příbram a Mikroregionem Hořovicko, dále pak největší lesní hospodář v regionu, podnik VLS, s. p. Ti všichni se s vědomím Správy CHKO Brdy rozhodli akci podpořit materiálně a technicky.

 

„Celkem je připraveno 22 různých tras, kde se pokusíme od odpadků vyčistit přibližně 230 km cest a cyklotras. Poděkování patří všem, kteří se tohoto i organizačně náročného podniku ujali, a především dobrovolníkům, kteří se do úklidu zapojí. Chceme jim popřát, aby také pán a vládce Brd, dobrý duch Fabián, jim na tento den zajistil co nejpříjemnější počasí a vnukl jim dobrou náladu, nadšení a smysl pro humor. Destinační agentura Brdy věnuje každému dobrovolníkovi jako symbolickou pozornost aktuální turistickou mapu Brd v měřítku 1:30000,“ uvádí iniciátor akce Pavel Čámský.

 

Akce samotná je naplánována na sobotu 22. května s tím, že dobrovolníci se mohou hlásit na adrese facebookové skupiny CHKO Brdy. Pomůcky potřebné pro úklid si zájemci mohou vyzvednout v termínu od 18. do 21. května v Domě Natura na nám. T. G. Masaryka v Příbrami, v budově lesní správy v Obecnici a v Muzeu Středních Brd ve Strašicích. K dispozici budou také v den samotného úklidu v čase od 9 do 10.30 h přímo na místě startů úklidových tras (viz níže).

 

„Jsem rád, že i jako město můžeme být nápomocni při této velmi potřebné akci. S problematikou odpadu se potýkáme dnes a denně, proto si velice vážíme dobrovolníků, kteří akci zorganizovali a všech, kteří se do úklidu zapojí. Brdy jsou pro náš region velkou devizou, pojďme se tedy společně postarat, aby se z nich nestala skládka odpadu,“ zve k úklidové akci starosta Příbrami Jan Konvalinka.

 

Ukliďme Brdy – sobota 22. května

Start úklidových tras s výdejem pomůcek pro úklid – 9.00-10.30 h

- Orlov (parkoviště)

- Kozičín (parkoviště u nového odpočívadla)

- Obecnice (u hřiště)

- Jince (parkoviště u bývalého pivovaru)

- Neřežín (parkoviště)

- Malá Víska (parkoviště)

- Zaječov (Dolní Kvaň)

- Strašice (u Hájkova mostu)

- Skořice (parkoviště)

- Kolvín (parkoviště)

- Míšov (známý gril)

- Nepomuk (Cykloklub Nepál)

- Láz (parkoviště na návsi, u obchodu, restaurace a OÚ)

 

Nasbíraný odpad pak odvezou VLS, s. p., TS Příbram a obce Jince a Strašice.

 

zdroj: Eva Švehlová, tisková mluvčí, město Příbram

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Jak se při houbaření neztratit

Nastala doba houbaření. S tím však každoročně souvisí i pátrací akce po starších občanech, kteří se v lese ztratí nebo utrpí nějaká zranění.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední