Dnes je středa 30.09.2020

Pozvánka na víkend: Hradozámecká noc v Mníšku!

datum: 24.08.2020
autor: VM

Státní zámek Mníšek pod Brdy se poslední srpnovou sobotu 29. 8. 2020 připojí k Hradozámecké noci. Program pro rodiny s dětmi začíná již v 15 hodin, program pro větší a dospělé ve 20 hodin. Pro obě skupiny jsou připraveny zcela nové kostýmované prohlídky obohacené hádankami, kvízem, hereckými výstupy a dalším doplňujícím programem.

 

Již brzy odpoledne bude otevřeno zámecké podkroví a vyhlídka z hodinové věže. Vše je přístupné po původním dřevěném vřetenovém schodišti a návštěvník si tu v půli může povšimnout malých dvířek, které sloužily jako přístup pro přikládání do kamen v prvním patře zámku. Ve věži je také patrné funkční hodinové kyvadlo se závažím.

 

Od 15 hodin se budou konat speciální prohlídky pro rodiny s dětmi s názvem Královna Elsa a tajemství tří věží. Děti potkají oblíbenou ledovou královnu Elsu a dozvědí se od ní, jaká dobrodružství zažila v komnatách zámku. Čeká je veselé povídání a také hádanky a plnění úkolů.

 

Pro děti bude také připraven vstup do Pohádkového kouzelného sklepení s vodníkem, čertem, vílami či čarodějnicí a navíc možnost fotografování mezi princeznami. V prostoru expozice Z pohádky do pohádky poznají Sněhurku, Popelku, Šípkovou Růženku, ale vyfotit se mohou i s drakem nebo Červenou Karkulkou. Zabavit se mohou i barvením sádrových odlitků ve výtvarné dílně nebo návštěvou výstavy o historii módy a odívání s mnoha malými postavami princezen.

 

A na co se mohou těšit starší a dospělí návštěvníci? Ve 20 hodin vypuknou kostýmované prohlídky Vražda v zámecké věži, na kterých bude připraveno zábavné vyprávění doplněné divadelními výstupy, hádankami a soutěžním kvízem. Návštěvníci budou zasvěceni do dávného dramatu a pomohou řešit starou vraždu v zámeckých komnatách. Vlastně, byla to vražda, nebyla to vražda?

 

Mimo komnaty zámku zveme také do zámecké zahrady, kde bude od 15 hodin probíhat ukázka dravého ptactva a ve 21 hodin přijde na řadu symbolický vrchol večera, tradiční slavnostní ohňostroj.

 

Na prohlídky v rámci akce je vhodná rezervace.

 

Program:

15:00-19:00 Královna Elsa a tajemství tří věží

15:00-19:00 Pohádkové kouzelné sklepení

15:00-19:00 Fotografování mezi princeznami - Z pohádky do pohádky

15:00-20:00 Výtvarné tvoření

15:00-20:00 Draví ptáci v zahradě

20:00-24:00 Vražda v zámecké věži - kostýmované prohlídky s divadelními výstupy. Byla to vražda, nebyla to vražda?

21:00 Ohňostroj v zahradě

 

zdroj: Marie Charvátová, SZ Mníšek pod Brdy

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Pozor na nálezy munic - policie vyzývá k opatrnosti!

Opakovaný nález munice, krádež v restauraci a nehoda nákladního auta s motorkou. Více v článku.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Zámek v Mníšku nabízí o víkendu bohatý program pro děti Zámek v Mníšku nabízí o víkendu bohatý program pro děti

Prodloužený víkend na zámku v Mníšku nabídne zábavné i poučné programy pro děti, otevřeno bude i na sváteční pondělí 28. září.

Přijďte do muzea v Sedlčanech na výstavu! Svátek seniorů se odkládá Mistři Evropy a ČR se sjedou na dřevorubeckou show!
Olympijští reprezentanti vystoupí ve skateparku! Olympijští reprezentanti vystoupí ve skateparku!

Příbramský skatepark je místem, které je vyhledávané i mezi špičkovými skateboardisty. Svědčí o tom fakt, že Příbram je jednou ze tří zastávek při unikátní tour českých skateboardových reprezentantů.

V Benešově se uskuteční Mistrovství ČR ve StreetWorkoutu Rallycross Cup opět v Sedlčanech! Fotbalisté Tatranu Sedlčany zvítězili v přípravném utkání!
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední