Dnes je sobota 17.04.2021

Přehled: Policisté obvinili střelce z Příbrami!

datum: 15.11.2020
autor: VM

Střelec z Příbrami byl zdržen a obviněn. Přečtěte si i další zprávy, také ze Sedlčanska.

Střelec byl obviněn

Příbramští kriminalisté sdělili obvinění 31letému muži, který v úterý 10. listopadu před pátou hodinou odpolední postřelil krátkou střelnou zbraní svého o rok staršího známého. Událost se stala na chodníku v ulici Bratří Čapků v Příbrami. Střelbě předcházela jejich vzájemná slovní rozepře. Následně se dal pachatel na útěk. Pátrali po ně desítky policistů, prověřovali veškerá místa, kdy by se mohl střelec ukrývat. Dne 11.11. po osmé hodině ranní ho zadržela na základě zjištěných informací jihočeská zásahová jednotka v jednom českobudějovickém bytě. Jak se ukázalo, dotyčný držel střelnou zbraň neoprávněně. Nyní mu hrozí za zločin těžké ublížení na zdraví a přečin nedovolené ozbrojování tři roky až deset let pobytu ve vězení. Poškozený byl převezen se střelným poraněním v krajině břišní, ale při vědomí, do nemocnice, muž je mimo ohrožení života.

 

Dva neosvětlení chodci

Dne 11. listopadu došlo ve večerních hodinách za Příbramí ve směru na Jince k nehodě. Dvaatřicetiletý řidič při míjení s protijedoucím nákladním vozidlem přišel do kontaktu s lopatou, kterou držel spolu s detektorem kovů v ruce chodec, a došlo tím k poškození zpětného zrcátka. Následně chodec, který na sobě neměl mít retro reflexní prvky, z místa utekl. Policisté ho vypátrali a naměřili u něj 0,9 promile alkoholu v dechu. Způsobená škoda byla vyčíslena na pět tisíc korun.

 

Pro změnu v nočních hodinách vyjížděla hlídka na oznámení k obci Tochovice, kde se měla nacházet u krajnice ležící osoba, která se nehýbe. Policisté na místě našli stojícího muže bez osvětlení či reflexního prvku, byl silně pod vlivem alkoholu. Po příjezdu záchranné služby však dotyčný odmítl lékařské ošetření. Provedená dechová zkouška u něj vykázala 1,4 promile alkoholu. Následně příslušníkům policie muž tvrdil, že ho srazil kamion, a prý má v plánu jít domů, ještě několik kilometrů, pešky. Devětatřicetiletého chodce policisté zajistili, protože nebyl schopen ovládat své jednání a ohrožoval svůj život a zdraví.

 

Zprávy ze Sedlčanska

Sedmapadesátiletého řidiče zastavila policejní hlídka dne 10. listopadu v odpoledních hodinách v jedné obci na Sedlčansku. Jak se ukázalo, muž má vydaný zákaz řízení na dobu tří let. Nyní se bude zpovídat z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

 

Škoda ve výši 70 tisíc korun vznikla při nehodě, která se stala dne 11. listopadu dopoledne v katastru obce Nechvalice. Pro projetí zatáčky vyjel 34letý řidič do pravého silničního příkopu, kde narazil do sloupu telefonního vedení. Ke zranění osob nedošlo.

 

zdroj: Monika Schindlová, tisková mluvčí P ČR Příbram

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Přehled nehod na Sedlčansku

Dopravní nehoda naštěstí dopadla pro motorkáře dobře. Nehodu způsobila opět také zvěř a nechybí ani drogy za volantem.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední