Dnes je čtvrtek 04.06.2020

Pojďme všichni k volbám

autor: Petr Frumert

Tak jsem zas po čase našel ve své poštovní schránce, krom reklamních letáků a „zaplať “, modrou obálku. Naditou modrou obálku. Však vlastně ano, budou volby. Volby do evropského parlamentu.

Vyjmul jsem obsah obálky a na záchodě ho drahnou chvíli louskal. Normálně tam tak dlouho nevysedávám. Nebylo to časově jednoduché, neb počet uchazečů o členství ve výše zmíněné instituci je obrovský. Nabyl jsem dojmu, že by tam asi chtěl každý, leč ne každému je dopřáno místo na kandidátce. Ale za ty prachy…. No řekněte.

 

Našel jsem tam strany, o kterých nemám nejmenší tušení a napadlo mě, že bych si moh taky třeba nějakou založit. Vhodná mi připadla Strana dlouhého zasedání. Dozvěděl jsem se, že z našeho okolí kandidují dvě mě známé osoby. A to jsem sledoval jen jednu stranu volebního lístku.

 

Není mi známo, kolik abonentů má šanci zasednout do bruselských škamen, ale zájemců je opravdu mnoho. Možná tam dávají něco zadarmo. Jinak si důvod pro tak obrovský zájem neumím představit. Všem zvoleným – vyvoleným musí být předem jasné, že svým jediným a osamoceným hlasem proti evropské většině ničeho nezmohou i kdyby chodili pilně na všechna zasedání a poctivě zvedali ruce a mačkali tlačítka a … a tak dále.

 

Nechci nikomu sahat do svědomí, leč v dnešní době jde všude a tady obzvlášť, jen o to jedno jediné. Hádejte o co. Bingo!!! Máte pravdu. Jo, jenže na to musí mít člověk především žaludek. A tak přeji všem žaludečním uchazečům na bruselské křeslo mnoho úspěchů a voličům pevný krok k urnám.

 

I já v ten den vyrazím. Nikoli však ku volební místnosti, ale na jedno. Myslím, že toto je činnost praktičtější a hlavně okamžitě uchopitelná. Hodně voleb pamatuji a stále je to jen o jednom. Sliby se slibují, blázni se radují a peníze tečou.

 

Snad jen, že je škoda toho množství papíru, kil v taškách doručovatelů, poražených stromů, vydané energie, potažmo času stráveného čtením na záchodě…

 

Přesvědčí mě někdo, že je to jinak?

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Petr Frumert

Petr Frumert

Autor se staví ke skutečnostem spíše pesimisticky. Nebo realisticky? A témata? Cokoli.


Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední