Dnes je středa 01.04.2020

Pod zříceninou hradu Vrškamýk se odehrála bitva dobra proti zlu

datum: 21.05.2018
autor: TeMa

V neděli 29. dubna se na louce nedaleko Vrškamýku odehrála bitva inspirovaná počítačovou hrou World of Warcraft. Závěrečná bitva byla vyvrcholením víkendu, který se celý odehrával v duchu larpové hry.

Obloha je modrá a téměř bez mráčku, slunce se pomalu blíží k západu a vzduchem se nese vůně kvetoucích květin a stromů. Míříme ke zřícenině hradu Vrškamýk. Pozůstatky jeho tlustých zdí stojí mezi stromy nedaleko Kamýku nad Vltavou.

 

Běžně by se tu snad ozýval jen zpěv ptáků a šumění stromů, tentokrát je zde však slyšet i něco jiného. Zcela určitě víme, že je to ryk bitvy. Ne moc daleko od nás se ozývají hlasité údery zbraní a mocný křik válečníků.

 

Larp

 

Na louce nedaleko zříceniny se totiž odehrává bitva dobra proti zlu. Larp je druh role-play hry, jeho účastnici v něm ztvárňují své postavy včetně kostýmů, jejich chování, a snaží se také splnit určité úkoly z fiktivního světa svých postav.

 

Bitva jménem Azeroth je na téma počítačové hry World of Warcraft a Warcraft od Blizzard Entertainment,” říká František Habarta, který je jedním z pořadatelů akce. „Jedná se vlastně o larpovou hru, která je spojená i s bitvou, takže to není jen o tom, že by se řezali, jak jste teď viděli tady, ale, že si ti hráči během víkendu skutečně na ty postavy hrají. Ve finále je celou myšlenkou vytáhnout lidi od počítačů, aby si skutečně si zabojovali. Jsme i taková přehlídka kostýmů – v poměru k počtu hráčů je tohle asi nejvíc kostýmů, co se dá v Čechách vidět.”

 

Larp

 

V tomto roce proběhl již 16. ročník a zúčastnilo se jej kolem 170 hráčů. Bitva proběhla na tomto místě letos poprvé a pokud to dobře dopadne, tak by zde mohla být i příští rok opět koncem dubna.

 

„Máme to vždycky takhle na konci měsíce, hra probíhá o víkendu, lidi se připojují v pátek, v sobotu se hraje celý den, v neděli hrajeme ještě polovinu dne,” říká pan Habarta, zatímco organizuje trousící se hráče, aby se po bitvě šli pořádně napít, protože je horko. A jak to celé dopadlo? Bitvu nakonec vyhrála „Horda a Nemrtví,” kteří zvítězili proti „Krvavým elfům a Alianci.” Prý je to poprvé po mnoha letech, co bitva skončila vítězstvím Hordy.

 

Larp

 

Zdroj: TeMa

Foto: Barbora Jirsová

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední