Dnes je středa 28.06.2017

Pochodují do Prčic pro dobrou věc

datum: 17.05.2017
autor: Jiří Matouš ml.

Již za tři dny v sobotu se koná asi nejznámější český pochod Praha - Prčice. Ke správné věci inspiroval čtveřici dobrých lidí z Diakonie.

V Etiopii staví Diakonie mlýn na kukuřici pro chudé ženy. Ten jim ušetří čas, zajistí zdravější výrobu a přinese příjem do společné pokladny. Budova mlýna už stojí, ale na jeho dokončení chybějí prostředky.

 

A tak se rozhodla čtveřice zaměstnanců, že se zúčastní pochodu Praha - Prčice a rovnou nejdelší pěší trasy 70km. „My, čtveřice netrénovaných sluníčkářů z Diakonie, jsme se rozhodli jít nejdelší, 70 km trasu, na podporu stavby mlýna pro chudé ženy v Etiopii. Na dostavbu mlýna nám schází 28 000 Kč, proto chceme 20.května ujít společně 280 km a za každý kilometr získat od našich přátel a dárců stovku.”

 

Více informací a jaké jsou možnosti přispět naleznete zde http://diakoniespolu.cz/stories/stovku-za-kilometr-jdeme-spolu-pro-mlyn-v-etiopii/

 

Mlýn Etiopie

 

Zdroj a foto: Zdeňka Svobodová, Diakonie ČCE

http://diakoniespolu.cz/stories/stovku-za-kilometr-jdeme-spolu-pro-mlyn-v-etiopii/

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.




Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Policie hledá svědky tragické dopravní nehody

Řidič osobního automobilu se přes dvojitou bílou čáru otáčel do protisměru a usmrtil motocyklistu.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Agresivní muž pokousal strážníka Agresivní muž pokousal strážníka

Až čtyři roky ve vězení hrozí 28letému muži, který dne 20. června vyhrožoval jedné ženě, že ji podřízne.

Na silnicích se nám moc nedaří Pomozte při pátrání po pohřešovaném muži Pašovali drogy do věznice
Reklama
Kolekce krátkých studentských filmů ve Filmovém klubu Kolekce krátkých studentských filmů ve Filmovém klubu

Představení Filmového klubu, které se konalo 15. 6., nebylo tak úplně tradiční. Diváci, kteří ten večer přišli do kina, měli totiž jedinečnou příležitost zhlédnout ne jen jeden, jak tomu obyčejně bývá, ale rovnou deset filmů.

Fotoreportáž z páteční Rosy POKROK NEZASTAVÍŠ aneb Motorismus dříve a dnes Městské muzeum Sedlčany Vás zve na slavnostní křest knihy Sedlčanské paměti ze 17. století
Mistrovství České republiky v bezmotorovém létání 2017 na Letišti Příbram Mistrovství České republiky v bezmotorovém létání 2017 na Letišti Příbram

Letiště Příbram u obce Dlouhá Lhota hostí od 25. června do 7. července 2017 mistrovství České republiky v bezmotorovém létání. Jde zároveň o  tzv. předzávod pro mistrovství světa v roce 2018, které proběhne také na tomto letišti nedaleko Příbrami.

Největší úspěch v historii Tatranu! Domácí zápas Tatranu byl přeložen na pátek! Příbramský půlmaraton
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Holandsko křížem krážem, den druhý - v ráji tulipánů Holandsko křížem krážem, den druhý - v ráji tulipánů

Rozhodla jsem se sama za pět dní projet Nizozemsko za co nejmenší peníze. Ve druhém dílu se podívám do ráje tulipánů, do Amsterdamu a do Rotterdamu.

Video - ohňostroj na slavnosti Rosa Nizozemsko křížem krážem - den první - Amsterdam Sedlčanští studenti objevovali krásy přírody v Podyjí
Video příbramské nemocnice - odstranění nádoru na vlastní oči Video příbramské nemocnice - odstranění nádoru na vlastní oči

Jak probíhá operace? Jak vůbec vypadá operační sál? Co je to laparoskopie? Na tyto a mnohé další otázky hledal odpověď štáb studentské televize GymTV.

Video - slavnostní otevření Rákosníčkova hřiště v Sedlčanech Velikonoční farmářský trh v Sedlčanech 15. dubna - video Odvážlivci ve vodách Mastníku - video
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední