Dnes je úterý 19.01.2021

Orlíček Přední Chlum, o. p. s. slaví 4. narozeniny

datum: 22.04.2016
autor: Jiří Matouš

Tato obecně prospěšná společnost vznikla v květnu 2012. Po získání vhodných prostor začala rekonstrukce 2 bytů. V září 2013 jsme slavnostně otevřeli Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Orlíček Přední Chlum, o. p. s. a velice rychle i přijali našeho prvního klienta.

Postupně vznikl nový mladý tým složený z tet-vychovatelek, speciálních pedagogů, psychologa a sociální pracovnice. Staráme se o děti malinké, ale i ty starší, a to až do jejich plnoletosti.

 

cl orl1

 

Klienti mohou být přijati na vlastní žádost, žádost rodiče, OSPOD či rozhodnutím soudu. Naší péčí prošlo již 49 dětí. Je to málo nebo hodně? Pobyt totiž může trvat od několika hodin po několik měsíců.

 

cl orl 2

 

Vedle provozování tohoto zařízení poskytujeme poradenství rodičům, dětem, pedagogům. Hledáme pěstouny, také jim poskytujeme poradenství, uzavíráme s nimi dohody, doprovázíme je. Pořádáme přednášky a kurzy.

 

Čeká nás 2. etapa rekonstrukce ambulance. Bez podpory našich hlavních sponzorů, ale i drobných dárců bychom nemohli mnoho aktivit vůbec zrealizovat.

 

S radostí sdělujeme, že dne 1. června 2016 ve 14 hodin slavnostně otvíráme dětské hřiště, které vzniklo díky projektu EPP (www.pomahejpohybem.cz).

Realizaci akce „Dětské hřiště pro Orlíček“ podpořila Nadace ČEZ.

 

cez2

Zdroj: Olga Vernerová

Foto: Radka Moulíková

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Sedlčany dobývají svět! Macík válí na Dakaru!

Dvě předchozí etapová vítězství sedlčanského týmu Big Shock! Racing potvrdila, že sehraná parta srdcařů, schopnost poradit si za všech okolností a zkušenosti z 19 předchozích Dakarů mají šanci překonat i nesrovnatelně vyšší zázemí a rozpočty továrních posádek.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Chata Granit zůstává v majetku města Chata Granit zůstává v majetku města

V majetku města je mimo jiné také turistická chata Granit na šumavském Zadově. Jedná se o objekt, který vykazuje ztráty a s ohledem na jeho vzdálenost je jeho provoz problematický.

Jaký byl rok 2020 pro policii, která v Brdech dohlíží na pořádek? Silvestrovská noc očima záchranářů Základní pravidla pro nákup a použití zábavní pyrotechniky
Reklama
Senzační Macík na Dakaru: Tři etapová vítězství a svým 4. celkovým místem vyrovnal tátu Senzační Macík na Dakaru: Tři etapová vítězství a svým 4. celkovým místem vyrovnal tátu

Skvělé! Sedlčanský tým Big Shock! Racing vyhrál poslední etapu Dakaru, potřetí si tak připsal etapové vítězství a v celkovém hodnocení vybojoval výborné 4. místo!

Sedlčany dobývají svět! Macík válí na Dakaru! Macík s přehledem vyhrál 9. etapu Dakaru! FOTO: Macík po stíhací jízdě 5. celkově!
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední