Dnes je středa 30.09.2020

Orlíček Přední Chlum, o. p. s. slaví 4. narozeniny

datum: 22.04.2016
autor: Jiří Matouš

Tato obecně prospěšná společnost vznikla v květnu 2012. Po získání vhodných prostor začala rekonstrukce 2 bytů. V září 2013 jsme slavnostně otevřeli Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Orlíček Přední Chlum, o. p. s. a velice rychle i přijali našeho prvního klienta.

Postupně vznikl nový mladý tým složený z tet-vychovatelek, speciálních pedagogů, psychologa a sociální pracovnice. Staráme se o děti malinké, ale i ty starší, a to až do jejich plnoletosti.

 

cl orl1

 

Klienti mohou být přijati na vlastní žádost, žádost rodiče, OSPOD či rozhodnutím soudu. Naší péčí prošlo již 49 dětí. Je to málo nebo hodně? Pobyt totiž může trvat od několika hodin po několik měsíců.

 

cl orl 2

 

Vedle provozování tohoto zařízení poskytujeme poradenství rodičům, dětem, pedagogům. Hledáme pěstouny, také jim poskytujeme poradenství, uzavíráme s nimi dohody, doprovázíme je. Pořádáme přednášky a kurzy.

 

Čeká nás 2. etapa rekonstrukce ambulance. Bez podpory našich hlavních sponzorů, ale i drobných dárců bychom nemohli mnoho aktivit vůbec zrealizovat.

 

S radostí sdělujeme, že dne 1. června 2016 ve 14 hodin slavnostně otvíráme dětské hřiště, které vzniklo díky projektu EPP (www.pomahejpohybem.cz).

Realizaci akce „Dětské hřiště pro Orlíček“ podpořila Nadace ČEZ.

 

cez2

Zdroj: Olga Vernerová

Foto: Radka Moulíková

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Pozor na nálezy munic - policie vyzývá k opatrnosti!

Opakovaný nález munice, krádež v restauraci a nehoda nákladního auta s motorkou. Více v článku.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Zámek v Mníšku nabízí o víkendu bohatý program pro děti Zámek v Mníšku nabízí o víkendu bohatý program pro děti

Prodloužený víkend na zámku v Mníšku nabídne zábavné i poučné programy pro děti, otevřeno bude i na sváteční pondělí 28. září.

Přijďte do muzea v Sedlčanech na výstavu! Svátek seniorů se odkládá Mistři Evropy a ČR se sjedou na dřevorubeckou show!
Olympijští reprezentanti vystoupí ve skateparku! Olympijští reprezentanti vystoupí ve skateparku!

Příbramský skatepark je místem, které je vyhledávané i mezi špičkovými skateboardisty. Svědčí o tom fakt, že Příbram je jednou ze tří zastávek při unikátní tour českých skateboardových reprezentantů.

V Benešově se uskuteční Mistrovství ČR ve StreetWorkoutu Rallycross Cup opět v Sedlčanech! Fotbalisté Tatranu Sedlčany zvítězili v přípravném utkání!
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední