Dnes je úterý 17.05.2022

Nominace na Cenu města Příbrami probíhají do konce roku!

datum: 14.12.2021
autor: VM

V roce 2021 se poprvé udělovala Cena města Příbrami, která je určena osobnostem, jež se významným způsobem podíleli či podílejí na rozvoji města a regionu.

Nominace do dalšího ročníku je možné podávat do konce prosince.

 

Statut Ceny města Příbrami, jejíž podstatou je ocenění činnosti významných příbramských osobností a přiblížení jejich díla široké veřejnosti, schválili zastupitelé v roce 2020. Cena je udělována zpravidla jednou ročně a mohou ji získat jednotlivci (také in memoriam), právnické osoby či kolektivy. Prvními oceněnými byli paní Hana Ročňáková, pan Josef Velfl a in memoriam pan Antonín Dvořák III.

 

„Cena města Příbrami je skvělým způsobem, jak vyjádřit díky za práci, kterou navržené osobnosti odvádí ve prospěch veřejnosti. Nominace mohou, stejně jako v loňském roce, podávat odborné instituce i laická veřejnost, a to až do 31. prosince 2021. Doručené návrhy projdou posouzením pracovní skupiny složené z odborníků působících v různých oblastech společenského a kulturního života, která doporučí radě města vhodného kandidáta či kandidáty a konečné schválení bude opět na zastupitelstvu,“ přiblížila průběh výběru osobností místostarostka Zorka Brožíková a zároveň dodala: „Cena města Příbrami bude předána během závěrečného koncertu Hudebního festivalu Antonína Dvořáka dne 7. června 2022.“

 

Jakým způsobem je možné osobnosti nominovat? Na webu města pribram.eu je formulář, který lze vyplnit online, případně je možné stažení do počítače a následné odeslání dokumentu na e-mail cenamesta@pribram.eu nebo odevzdání v Informačním centru města Příbram (Pražská 129). Formulář musí být podepsaný, na anonymní návrhy nebude brán zřetel. Nominovat lze nejen jednotlivé osoby, ale i firmy, případně kolektivy (v takovém případě je třeba uvést kontakt na jeho zástupce). Další dotazy lze směřovat na Odbor školství, kultury a sportu Městského úřadu Příbram (meu-osks@pribram.eu, 318 402 292).

 

zdroj: Eva Švehlová, tisková mluvčí, město Příbram

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Skupina Pakáš slaví 20 let! Oslavte to s nimi i s jejich hosty

Příbramská kapela Pakáš působí na hudební scéně již 20 let. To už je pořádný důvod k velkolepé oslavě, na kterou Vás srdečně zveme do Junior Klubu v Příbrami.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Podívejte se na nejbližší kulturní akce v KDJS! Podívejte se na nejbližší kulturní akce v KDJS!

Víkend se pomalu blíží, počasí je krásné a my máme pro vás pozvánku na nejbližší kulturní akce, které jsou pro Vás připraveny v KDJS.

Skupina Pakáš slaví 20 let! Oslavte to s nimi i s jejich hosty Oslavíme 35 let kapely E!E Přehled kulturních akcí v KDJS
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední