Dnes je sobota 17.04.2021

Netradiční způsob zahájení adventu

datum: 13.11.2020
autor: VM

Letošní rok není ani trochu příznivý pro pořádání kulturních akcí, což se ukazuje také při přípravách zahájení adventu a předvánočního programu v Příbrami. Letos si nebudeme užívat pódiová vystoupení na náměstí, ale téměř vše se přesune do online světa.

 

Zahájení adventu je v Příbrami spojené s bohatým programem a rozsvícením vánočního stromu. Letos se ovšem tradičního zahájení v neděli 29. listopadu nedočkáme. Program tohoto dne i následujících adventních nedělí bude jiný, nebudeme se veřejně setkávat. „V letošním roce jsme aktuální situací donuceni zvolit zcela odlišný koncept zahájení adventu. Tradiční rozsvícení vánočního stromu proběhne v neděli 29. listopadu, ovšem bohužel bez doprovodného kulturního programu na samotném náměstí. V rámci tohoto slavnostního dne se přesuneme do online světa. Těšit se můžete na online přenos adventního koncertu ze Svaté Hory,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

 

Ve stejném duchu jako samotné zahájení adventu se budou nést i adventní neděle. Bronzovou adventní neděli 6. prosince nám zpříjemní online přenášený koncert z Hornického muzea. Stříbrná adventní neděle 13. prosince bude patřit online přenosu koncertu Ivy Bittové z kostela sv. Jakuba. Poslední adventní neděli, tedy tu zlatou, bude provázet koncert Pokáče a Lovesong Orchestry. Tyto koncerty by si lidé mohli užít přímo v ulicích města. „Abychom nežili pouze ve virtuálním světě, má Městské kulturní centrum plán zpestřit program živými koncerty pod okny a v ulicích města. Programu přímo v ulicích se, pokud to bude dle aktuálních nařízení možné, ujme Lovesong Orchestra a Pokáč,“ dodal starosta s tím, že první koncert pod okny by se měl uskutečnit již při zahájení adventu a podruhé by se umělci do ulic vydali právě o zlaté adventní neděli.

 

Jediné, o co bychom v adventní době v letošním roce nemuseli přijít, je pořádání adventních trhů. Vše ale bude záležet na aktuální situaci a vládních nařízeních. Výše uvedené koncerty budou s největší pravděpodobností vysílané také prostřednictvím TV Fonka. O aktualitách budeme průběžně informovat a k dispozici budou také na webových stránkách www.vanoce.pribram.eu.

 

Harmonogram adventního programu najdete zde.

 

zdroj: Eva Švehlová, tisková mluvčí, město Příbram

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Přehled nehod na Sedlčansku

Dopravní nehoda naštěstí dopadla pro motorkáře dobře. Nehodu způsobila opět také zvěř a nechybí ani drogy za volantem.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední