Dnes je pondělí 13.07.2020

Nepozdravili, nezavřeli a ani za sebou nezhasli

autor: Leopold Lojka

Na začátku jsem se radoval, jaké jsem měl štěstí, že se nám podělalo čerpadlo ve vrtu hlubokém třicet metrů zrovna ve chvíli, když je dům plný čerstvých inženýrů.

Hoši i dívky koukají do úzké díry a třou si brady. Říkají něco, čemu nerozumím. Aha, nejde o zaklínadla, nýbrž o vzorečky. Omladina kroutí hlavami a pomalu se vytrácí do tepla klubovny. Jeden po druhém, třetí po čtvrtém, i když od začátku zdůrazňuji, že jim jsem ochoten přinést cokoliv. Šroubovák plochý, křížový, elektrikářský, multimetr, deštník, holinky...

 

Než se rozkoukám, hledím do vrtu sám. Pak se objevuje chlapec, který je však 'pouze' vyučený a tak původně nebyl přizván k jednání krizového štábu. Vidím ho tu snad poprvé v životě. Prý opravuje a montuje prasatům automatické napaječky na vodu, což je shodou náhod vlastně to samé, co od něj potřebuji já. Vytahuje z kapsy něco, co vypadá jako multimetr, ale není to multimetr.

 

„Vinutí je v prdeli," praví hoch, stroze, jasně a bez okolků, čemuž rozumím i já, elektrikář amatér. Hotovo, šmitec, během minuty vyřízeno. Čerpadlo sbohem!

 

Ihned si vzpomenu na starého pána vedle ze vsi, který celý život opravoval traktory v družstvu, a ke kterému si chodím pro technické rady.


„Co vás v tý škole učej? Zdravit, děkovat a prosit neumíte. Zavírat dveře taky ne a ještě nezhasínáte," křičel za svými vnoučaty, které vyběhli ze chléva.

 

Nepozdravili, nezavřeli a ani za sebou nezhasli.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Leopold Lojka

Leopold Lojka

Považuji se za společenského samotáře, melancholického cholerika, antikomunistu, potomka ze sedláckého a mlynářského rodu, nepochopeného provokatéra, odpůrce laických xenofobních názorů, obhájce přirozenosti a oponenta čecháčkovské stádnosti.


Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední