Dnes je sobota 17.04.2021

Nejvyšší čas na jarní úklid aneb Ukliďme střední Čechy!

datum: 26.03.2021
autor: VM

Iniciativa #uklidmecesko vyhlásila sobotu 27. března dnem hlavního jarního úklidu.

K této iniciativě se připojuje i Středočeský kraj: radní pro oblast životního prostředí Jana Skopalíková v této souvislosti vyhlašuje soutěž #uklidmestrednicechy. Ta je určena všem, kdo rádi chodí do přírody potěšit se její krásou, klidem, rozmanitostí a barvami, a chtějí ji chránit.

 

„V současné době omezení pohybu často vyrážíme za přírodou jen v našem nejbližším okolí. Soutěž je určena pro ty, kteří rádi chodí na procházky a vadí jim nepořádek ve volné přírodě,“ říká radní Jana Skopalíková, a dodává: „Jak řekl Mahátma Gándhí: ´Buď sám tou změnou, kterou chceš vidět ve světě´. Věřím, že mezi námi je hodně takových, co chtějí ´být změnou´ a přispět k lepšímu životnímu prostředí. Příkladem takových nadšenců je spolek Dobšané, z.s. a jejich součást „Klub zoufalých turistů“. Tahle „parta“ uklízí v okolí své obce už od začátku lockdownu a zároveň inspiruje k podobné činnosti i další komunity.“

 

Každý, kdo se do jarního úklidu zapojí, se může současně zúčastnit fotografické soutěže Ukliďme střední Čechy, která probíhá na sociálních sítích. Stačí umístit fotografie z úklidu na sociální sítě Twitter, Facebook a/nebo Instagram s hashtagem #uklidmestrednicechy. Akce končí v neděli 11. 4. 2021 v 23:59.

 

Ze všech účastníků soutěže bude vylosováno deset výherců věcných cen, které budou oceněným předány v době a v režimu, jaké umožní epidemická situace v ČR.

 

Upozornění: Zapojením do soutěže dává její účastník souhlas se zveřejněním svého jména, místa úklidu a také s případným zveřejněním soutěžních fotografií na sociálních sítích, webových stránkách a propagačních materiálech Středočeského kraje. Pořadatel soutěže nepřebírá odpovědnost za textové komentáře, které budou fotografie na účtech jednotlivých účastníků doprovázet.

 

zdroj: Martina Kemrová, tisková mluvčí, KÚ Středočeský kraj

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Přehled nehod na Sedlčansku

Dopravní nehoda naštěstí dopadla pro motorkáře dobře. Nehodu způsobila opět také zvěř a nechybí ani drogy za volantem.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední