Dnes je pátek 03.02.2023

Nehody na Sedlčansku: Viníkem byl hlavně alkohol

datum: 09.07.2022
autor: VM

První dny letních prázdnin přinesly v okolí Sedlčan několik dopravních nehod. Na vině byl zejména alkohol.

Pětatřicetiletého řidiče zastavila policejní hlídka dne 26. června v nočních hodinách v Sedlčanech. Provedená dechová zkouška u něj vykázala hodnotu 2,6 promile alkoholu. Nyní je muž podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

V katastru obce Nalžovice havaroval dne 25. června v ranních hodinách 37letý cizinec. Ten prý vlivem únavy na chvíli usnul, při průjezdu zatáčkou pak vjel do protisměru, poté narazil do vzrostlého stromu a do ohradníku. Řidič a jeho dva spolujezdci utrpěli při nehodě zranění, sanitka je následně přepravila do nemocnice. Dechová zkouška u motoristy vykázala požití alkoholu, na displeji přístroje se objevila hodnota 1,1 promile. Vzniklá škoda byla stanovena na 20 tisíc korun.

 

Na silnici I/18 v katastru obce Dublovice havaroval dne 2. července ve večerních hodinách 21letý řidič s nákladním vozidlem. Najel na nezpevněnou krajnici, poté sjel po břehu silničního příkopu, kde narazil do dopravní značky, a následně se vůz převrátil na pravý bok. Přepravovaný štěrk se pak vysypal na pole. Spolujezdec utrpěl při nehodě lehké zranění.

 

Policejní hlídka zastavila dne 1. července v nočních hodinách u odpočívadla na Zrůbku řidiče nákladního automobilu. Provedená dechová zkouška u něj vykázala požití alkoholu před jízdou, na displeji přístroje se objevila hodnota 2,35 promile. O čtyři dny později projížděl přes Sedlčany další motorista pod vlivem alkoholu. Ten měl v dechu 0,31 promile. Další jízda byla oběma mužům zakázána. První z řidičů se svým jednáním dopustil trestného činu, ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

zdroj: Monika Schindlová, komisař, P ČR, Příbram

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Hledáme kronikáře nebo kronikářku Hledáme kronikáře nebo kronikářku

Město Příbram hledá nového kolegu nebo kolegyni pro vedení kroniky města od roku 2023. Cílem je plynulé navázání na práci současné kronikářky, která ukončí svoji činnost na konci roku 2022.

Poznávejte Příbram s knížkou plnou slev! Sezóna motorek je tu: Co udělat pro maximální bezpečí? Den bezpečné Příbrami - už tento pátek!
Reklama
Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem

Do Dakaru 2023 zbývá půl roku. Ale přípravy na další ročník legendárního dálkového závodu už se roztáčejí na plné obrátky. Posádka pilota Martina Macíka se těší na závodní rozcvičku během blížící se rally Baja Aragon.

Další Rallycross Cup v Sedlčanech! Příbramský půlmaraton startuje v sobotu Závodníci z Dakaru se potkají na soustředění v Sedlčanech a Přerově. Fanoušci budou u toho
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů

Po celé ČR vznikají aktivity, které pomáhají se začleněním nových sousedů z Ukrajiny. Stojí za nimi dobrovolníci, spolky, neziskové organizace i obce a pomáhají například se vzděláváním, připravují aktivity pro děti nebo propojují místní a nové sousedy pořádáním sousedských setkání.

Z Ukrajiny mezi nás. Nadace Via vyhlašuje grantovou výzvu pro začlenění nových sousedů Jarní online Srdíčkové dny pomáhají čtyřleté Adélce Startují zimní Srdíčkové dny! Stejně jako loni potrvají kvůli pandemii až do ledna
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední