Dnes je pondělí 20.03.2023

Návrat do středověku jen 25 kilometrů od Sedlčan

datum: 11.07.2014
autor: red

Rozlehlý zážitkový park Zeměráj u Kovářova kousek od Petrovic u Sedlčan nabízí návštěvníkům jedinečný pocit reálného nahlédnutí do života našich slovanských předků.

„Zeměráj se snaží potěšit zneklidněnou duši dnešního člověka pohledem na rozkvetlé louky, archaickou vesničku mezi jabloněmi, chůzí naboso v trávě či cachtáním v potůčku,“ říká Kateřina Havránková ze společnosti ArcheVia, která zážitkový park provozuje.

 

Návštěvníci se mohou zapojit do každodenních pracovních činností v raně středověké vesnici a součástí areálu je i kilometr dlouhá stezka naboso – jediná svého druhu v České republice. Je tvořená přírodními materiály a doplněná řadou zábavných i naučných stanovišť.

 

Naboso

 

Připraveno je rovněž archeologické naleziště, krytá herna, bludiště, lukostřelnice a navíc dobrodružná cesta s hledáním tajemných symbolů, které skrývají záhadu ukrytého pokladu.

 

„K letošním novinkám patří například vybudované myší bludiště, několik nových herních prvků a těsně před dokončením je dobrodružná úniková hra,“ doplňuje informace Kateřina Havránková. Každý víkend čeká navíc na návštěvníky zajímavý program.

 

Zeměráj je místem pro české děti a jejich rodiny. Více než sto herních prvků, zábavných i naučných úkolů a hlavolamů je vytvořeno tak, aby se do hry a řešení zapojila celá rodina a mohla si tak užít vzácný čas naplno prožité pospolitosti i dobrodružství společného objevování. A pokud rodiče právě nemají náladu na aktivní hrátky, děti se spokojeně zabaví i bez nich.

 

Zeměrájem již během loňské zkušební sezóny prošly tisíce spokojených návštěvníků a byl Českou centrálou cestovního ruchu zařazen mezi pět finalistů celorepublikové soutěže o nejlepší turistické atraktivity v domácím cestovním ruchu.

 

Speciální víkendové programy na červenec:


12. – 13. července - Škola lovu

Lovecká průprava v postupech lovu zvěře v raném středověku. Vyzkoušet si můžete střelbu z luku na pevný i pohyblivý terč, hod oštěpem, vrh kamenem a další dovednosti raně středověkých lovců.


19. – 20. července Naši jedli kaši - víkend věnovaný středověkému kuchtění

Prožijte jeden den s obyvateli raně středověké vesnice. Společně s nimi si můžete vyzkoušet přípravu dobových pokrmů a proniknout do světa zvláštních chutí našich slovanských předků. Základem jejich každodenního jídelníčku byly kaše – obilné, luštěninové, ovocné i masové, zelené, bílé i černé. Ze studených kaší se dále připravovaly kaše smažené v podobě různých knedlíčků zalitých omáčkami, smetanou či medem. Své znalosti o středověké přípravě jídel si můžete navíc ověřit řešením zábavných úkolů a otázek.


26. – 27. července - Dny fantazie

Pod vedením zkušené lektorky můžete tvořit vlastní umělecká díla z různých přírodních materiálů, v historické vesnici si vyzkoušet stará řemesla, vyrobit nádobu na hrnčířském kruhu, kouzelný amulet nebo utkat ozdobný náramek. Svým výrobkem pak můžete udělat radost někomu z vašich blízkých, nebo jím obdarovat strom splněných přání v přírodní svatyni Zeměráje.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Hledáme kronikáře nebo kronikářku Hledáme kronikáře nebo kronikářku

Město Příbram hledá nového kolegu nebo kolegyni pro vedení kroniky města od roku 2023. Cílem je plynulé navázání na práci současné kronikářky, která ukončí svoji činnost na konci roku 2022.

Poznávejte Příbram s knížkou plnou slev! Sezóna motorek je tu: Co udělat pro maximální bezpečí? Den bezpečné Příbrami - už tento pátek!
Reklama
Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem

Do Dakaru 2023 zbývá půl roku. Ale přípravy na další ročník legendárního dálkového závodu už se roztáčejí na plné obrátky. Posádka pilota Martina Macíka se těší na závodní rozcvičku během blížící se rally Baja Aragon.

Další Rallycross Cup v Sedlčanech! Příbramský půlmaraton startuje v sobotu Závodníci z Dakaru se potkají na soustředění v Sedlčanech a Přerově. Fanoušci budou u toho
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů

Po celé ČR vznikají aktivity, které pomáhají se začleněním nových sousedů z Ukrajiny. Stojí za nimi dobrovolníci, spolky, neziskové organizace i obce a pomáhají například se vzděláváním, připravují aktivity pro děti nebo propojují místní a nové sousedy pořádáním sousedských setkání.

Z Ukrajiny mezi nás. Nadace Via vyhlašuje grantovou výzvu pro začlenění nových sousedů Jarní online Srdíčkové dny pomáhají čtyřleté Adélce Startují zimní Srdíčkové dny! Stejně jako loni potrvají kvůli pandemii až do ledna
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední