Dnes je neděle 09.08.2020

Na víkend se sice ochladí, ale vánic se obávat nemusíme

datum: 09.01.2014
autor: red

Zatímco se americké státy utápí se sněhu a ledu, Niagarské vodopády zamrzly, v Čechách to zatím vypadá spíše jako na jaře. Dnes jsem slyšel zpívat kosa a marně přemýšlím, která pranostika by jej nechala za takovou opovážlivost zmrznout.

V noci ze čtvrtka na pátek bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Během noci od severozápadu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší teploty 6 až 3 °C. Vítr bude vát čerstvý jihozápadní, postupně se změní na západní o síle 5 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s.

 

Proměnlivá oblačnost bude typická pro pátek. V průběhu dne se ojediněle objeví přeháňky. Večer bude oblačnosti ubývat až na polojasno. Nejvyšší teploty 5 až 8 °C. Čerstvý západní vítr 4 až 8 m/s bude večer slábnout.

 

Lidová pranostika, která se váže k 11. lednu sice říká, že „Na svatého Higina pravá zima začíná,“ ale posuďte sami. V sobotu 11. ledna bude polojasno až oblačno, ojediněle mlhy i mrznoucí. Během dne od západu přibývání oblačnosti a místy déšť. Nejnižší noční teploty 0 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 7 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.


Nedělní dopoledne bude zpočátku oblačné, místy očekávejme přeháňky, nad 500 m sněhové. Během dne většinou polojasno. Nejnižší noční teploty 2 až -1 °C, ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s, během dne přechodně čerstvý 4 až 9 m/s, místy nárazy kolem 15 m/s.

 

ZDROJ: ČHMÚ

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
V opilosti naboural BMW, policie hledá svědky

Policisté pátrají po svědcích autonehody.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Policejní honička i nehoda se zraněním Policejní honička i nehoda se zraněním

Jak se později ukázalo, řidič, který ujížděl policii, měl k tomu své důvody. A nehodu se zraněním způsobila únava a slunce.

Milion korun za střet s Bugatti na Sedlčansku! Krádež šperků i útěk z dětského domova Nelichotivý fenomén na Sedlčansku: Řízení pod vlivem drog
Reklama
Závod FIA Zóny Střední Evropy v Rallycrossu Závod FIA Zóny Střední Evropy v Rallycrossu

O víkendu 1. a 2. srpna se na sedlčanskou kotlinu opět po roce vrací závod FIA Zóny Střední Evropy v Rallycrossu. A startovní listina slibuje letos velmi zvučná jména a vysokou obsazenost v jednotlivých divizích s mezinárodní účastí. A to nejen z důvodu velkého počtu zrušených zahraničních závodů.

Již zítra tradiční závod Sporten Dark Snow Dakar 2019: Macík a Brabec se těší na písečné peklo. Užijí si ho s tatínky (VIDEO) Macík s Brabcem na startu Rallye du Maroc
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední