Dnes je pondělí 20.05.2019

Muž se rozhodl hlídce ujet, byl obviněn ze tří trestných činů

datum: 27.02.2019
autor: Jiří Matouš ml.

Policejní hlídka si v sobotu 23. února krátce po jedenácté hodině dopolední všimla řidiče, který jel v černém vozidle značky Mercedes Benz bez rozsvícených světel.

Policisté se rozhodli automobil jedoucí po silnici I/66 u křižovatky Lešetice – Konětopy zkontrolovat, zapnuli maják, rozsvítili nápis STOP a užili zvukový signál k zastavení, motorista však na to reagoval tím způsobem, že svou jízdu naopak zrychlil a začal ujíždět směrem na Životice a pak na Milešov. Během velmi rychlé jízdy ohrozil při riskantním předjíždění několik protijedoucích aut, u obce Kovářov šlo po okraji vozovky dokonce několik chodců, také během zběsilého ujíždění poškodil policejní vůz, na kterém způsobil škodu ve výši 40 tisíc korun. Po více než 30 km, nedaleko obce Orlík nad Vltavou, vozidlo zastavil a příslušníci policie ho nedaleko něj zadrželi.

 

Příčiny, proč řidič hlídce ujížděl, jsou nyní předmětem šetření. Dechová zkouška i test na drogy byl negativní. Kriminalisté 56letému muži sdělili obvinění ze tří trestných činů, z násilí proti úřední osobě, z obecného ohrožení z nedbalosti a z poškození cizí věci. Za tyto činy stanovuje trestní zákoník šest měsíců až šest let odnětí svobody. Policisté nyní žádají ohrožené motoristy nebo chodce, aby se ozvali na linku 158 nebo na telefon 724 128 090.

 

Zdroj: Monika Schindlová, tisková mluvčí P ČR Příbram

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení

bilomodra-sales-green-button-refinancujte-s-kytkou-roboto-300x250.jpg

Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední