Dnes je pondělí 21.01.2019

Možná se to týká i Vás

datum: 22.03.2018
autor: Jiří Matouš ml.

V pondělí 26. 3. 2018 začíná nový kurz PROKOP právě v Sedlčanech. Pro všechny účastníky jsou kurzy zdarma. Zúčastnit se může každý, kdo hledá práci, nebo je na trhu práce jakkoliv znevýhodněn.

Mám správně sepsané smlouvy – nájemní, pracovní, pojistné a další? Nemám náhodnou nějaký dluh, o kterém ani nevím? Nepodepsal/a jsem něco, čeho budu později litovat? Jak bych si měl/a uspořádat rodinné finance, abych vytvořil/a rezervu na nenadálé výdaje? Na co mám nárok, jaká jsou má práva? Jak se připravit na pracovní pohovor?

 

Na takové a mnoho dalších otázek si po absolvování dokáží odopovědět účastníci kurzů, které pořádá Fond dalšího vzdělávání (FDV), státní příspěvková organizace MPSV, a to prostřednictvím své soustavy projektů PROKOP neboli Prohlubování kompetencí pro zvýšení zaměstnatelnosti.

 

Vážně jsem nečekal, že se ve svém věku můžu dozvědět ještě něco nového o rodinném rozpočtu," kroutil hlavou pan Václav (58 let), když s údivem zjistil, že si může pohodlně vytvořit rezervu na každoroční pravidelnou platbu za uhlí, která pro něho byla vždy noční můrou. Měl za to, že ze svého příjmu zkrátka už nic neuspoří. Zjistil ale, že to jde. A poměrně snadno.

 

Podobných situací, které přinášejí překvapení, radost, ale i úlevu, zažijí lektoři s účastníky kurzů mnoho. Lidé řeší různá témata – někdo např. onen napjatý rodinný rozpočet, někdo už třeba exekuci. Někdo marně hledá práci, jiný vůbec neví, jakým směrem se vydat. Příběhů a problémů je mnoho, cest a možných řešení ale také. Když se lidé na konci kurzu rozcházejí, pravidelně od nich slyšíme, že získali novou naději a chuť na sobě dál pracovat.

 

Kurzy se pořádají ve větších i menších městech po celé republice. Příští týden, v pondělí 26. 3. 2018, začíná nový kurz PROKOP právě v Sedlčanech. Pro všechny účastníky jsou kurzy zdarma. Každý dostane obsáhlé výukové materiály i malé občerstvení. Ale hlavně spoustu užitečných a praktických informací. Kurz probíhá ve dvou týdnech. Příští týden od pondělí do čtvrtka, pak od úterý 3. 4. do pátku 6. 4. 2018 vždy od 8:00 v hotelu Florian. Přesnější informace získáte buď na e-mailu prokop@fdv.cz nebo se ptejte na telefonu 606 471 440. Zúčastnit se může každý, kdo hledá práci, nebo je na trhu práce jakkoliv znevýhodněn (např. i maminky na rodičovské dovolené, hendikepovaní apod.). Budeme rádi, když se nám předem přihlásíte. Děkujeme.

 

Přijďte, probereme s vámi vaše problémy, naučíme vás, jak se orientovat ve smlouvách, financích nebo na úřadech. A bude vás to bavit :-)

 

Nikdy není pozdě (ale ani brzy) začít se svým životem něco dělat :-)

 

PROKOP CENTRAL

 

Zdroj a foto: Markéta Drdová, Lektor PROKOP CENTRAL

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení

bilomodra-sales-green-button-refinancujte-s-kytkou-roboto-300x250.jpg

Paní Marie oslavila v příbramské LDN 104. narozeniny Paní Marie oslavila v příbramské LDN 104. narozeniny

Mezi gratulanty se připojil i předseda představenstva MUDr. Stanislav Holobrada. Narodila se ještě před založením Československa, jehož výročí si v těchto týdnech připomíná veřejnost.

Na silnicích to bude „houstnout” Nejvíc se budou v létě opravovat silnice na Praze-východ, Kutnohorsku a Benešovsku TOPTRANS hledá zaměstnance
Reklama
Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018? Hledáš program na víkend 10.-12.8.2018?

Máme pro Tebe skvělou zprávu! Naše Parta YCDI.cz bude v sobotu 11.8. pořádat SKATEBOARDOVÉ a BMX závody v U-rampě na své kulaté 10. narozeniny.

Vysoký Chlumec na den obsadili vojáci Monínec patří psům již pošesté Program KDJS
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední