Dnes je úterý 19.01.2021

Monínec patří psům již pošesté

datum: 08.06.2018
autor: Jiří Matouš ml.

Nedělní odpoledne 10. června bude ve středočeském Monínci ve znamení našich čtyřnohých miláčků. Uskuteční se tu již 6. ročník akce Monínec patří psům. Součástí programu budou například soutěžní disciplíny psa Ruperta, ukázky práce kynologů a pokus o další psí rekord.

 

 

Program Monínce patří psům zahájí v neděli ve 13.00 hodin jednotlivé disciplíny psa Ruperta. Bude se jednat například o Stezku odvahy, Aport z vody, Chytání piškotů či agility v podobě slalomu, překážek a běhu mezi obručemi.

 

Moninec

 

O dvě hodiny později se představí Záchranná brigáda kynologů. Ta ve své činnosti vyhledává pohřešované osoby v sutinách domů a ve volných a těžce prostupných terénech. Spolupracuje proto také třeba i s Policí ČR, Hasičským záchranným sborem ČR či Vodní záchrannou službou.

 

Moninec

 

Po půl čtvrté dojde na pokus o další psí rekord. Tentokrát v podobě soutěže o to, kolik psů bude mít na sobě bezpečnostní reflexní šátek, který bude pro tuto akci speciálně připravený. Vloni se soutěžilo, kolik psů se dovede shromáždit na umělém sněhu místní sjezdovky. Roky předtím zase o to, kolik miláčků si na sebe nechá navléci tričko, které bylo vyrobeno pouze pro akci Monínec patří psům nebo kolik psů se vejde i s pány na nové molo místního blízkého Pilského rybníka a jaký nejvyšší počet psích štamgastů obsadí jednu z restaurací areálu.

 

Zhruba o deset minut později začne výstava psů všech plemen a v 17.00 bude možné, aby se na místní lanové dráze svezli nejen dospělí a děti, ale také jejich čtyřnozí miláčci.

 

Akce se koná ve spolupráci s Areálem Monínec a e-shopem Rupert.cz.

 

Zdroj: Radek Polák, mluvčí

Fotografie: Dan Materna

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Sedlčany dobývají svět! Macík válí na Dakaru!

Dvě předchozí etapová vítězství sedlčanského týmu Big Shock! Racing potvrdila, že sehraná parta srdcařů, schopnost poradit si za všech okolností a zkušenosti z 19 předchozích Dakarů mají šanci překonat i nesrovnatelně vyšší zázemí a rozpočty továrních posádek.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Chata Granit zůstává v majetku města Chata Granit zůstává v majetku města

V majetku města je mimo jiné také turistická chata Granit na šumavském Zadově. Jedná se o objekt, který vykazuje ztráty a s ohledem na jeho vzdálenost je jeho provoz problematický.

Jaký byl rok 2020 pro policii, která v Brdech dohlíží na pořádek? Silvestrovská noc očima záchranářů Základní pravidla pro nákup a použití zábavní pyrotechniky
Reklama
Senzační Macík na Dakaru: Tři etapová vítězství a svým 4. celkovým místem vyrovnal tátu Senzační Macík na Dakaru: Tři etapová vítězství a svým 4. celkovým místem vyrovnal tátu

Skvělé! Sedlčanský tým Big Shock! Racing vyhrál poslední etapu Dakaru, potřetí si tak připsal etapové vítězství a v celkovém hodnocení vybojoval výborné 4. místo!

Sedlčany dobývají svět! Macík válí na Dakaru! Macík s přehledem vyhrál 9. etapu Dakaru! FOTO: Macík po stíhací jízdě 5. celkově!
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední