Dnes je středa 20.10.2021

Macík odstartuje sezónu na Baja Aragon!

datum: 26.07.2021
autor: VM

Tým Big Shock! Racing zahajuje novou závodní sezónu ve Španělsku. O víkendu 23. – 24. 7. se osvědčená posádka ve složení Macík, Tomášek, Švanda zúčastnila dálkové rally Baja Aragon. A další závody na sebe nenechají dlouho čekat.

Plánovanými akcemi Posedlí Dakarem se Big Shock! Racing postará o zábavu i fanouškům. V týmových sedlčanských dílnách současně pokračuje vývoj nových závodních kamionů. Vše směřuje k Dakaru 2022.

 

Tréninková jízda přes Španělsko, Polsko a Maroko

Tým Big Shock! Racing plánuje pro aktuální sezónu účast ve všech tradičních závodech, které byl zvyklý absolvovat před covidovými opatřeními. V pátek 23. 7. kamion, přezdívaný Karel, odstartoval své první letošní etapy v rámci Baja Aragon. „Těšíme se, že po loňském roce, kdy nás všechny zastavil covid, budeme letos zase naplno závodit. Ve Španělsku se teď teploty pohybují kolem 37 stupňů, takže jsou to ideální saudskoarabské podmínky pro trénink a utužení posádky. Vše se dobře vyvíjí,“ říká pilot Martin Macík. Tým má v plánu během sezóny zdolat ještě dálkové závody Baja Poland a Rallye du Maroc. „Všechny starty bereme jako trénink na Dakar 2022. Rallye du Maroc navíc organizují stejní pořadatelé. Mám tu pokaždé možnost vyzkoušet si novinky v navigaci, které se následně objeví i na Dakaru,“ říká František TomášekDavid Švanda dodává: „Maroko se jede v říjnu, dva měsíce před Dakarem. Trvá 6 dní, takže můžeme pořádně otestovat všechny úpravy kamionu. Ale zároveň se auto za necelý týden nestihne úplně zničit. Co nevydrží, zvládneme do Dakaru opravit.“

 

Kamion má nová vylepšení, ale sestava v kabině zůstává

Posádka v Karlově kabině zůstává identická jako na Dakaru 2021, odkud si pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda přivezli výborné 4. místo. Týmový speciál Iveco s automatickou převodovkou, který mechanici aktuálně připravují na jeho 3. dakarský start, opět prošel řadou technologických vylepšení. „Karel na Dakaru fungoval nad očekávání dobře, ale přesto jsme si ze Saúdské Arábie přivezli několik podnětů k dalšímu vylepšení. Jako první přišla na řadu spojovačka. Vyvinuli jsme nový, tvrdší díl, který by měl vydržet i tlaky v písečných dunách. Zároveň jsme zasáhli do podvozku kamionu, protože Dakar se stále zrychluje a spodek potřebuje nové nastavení. To si vyžádalo také jiná pera nebo úpravu tlumičů. Změny už jsou hotové a částečně i otestované,“ popisuje šéf týmu Martin Macík starší a zmiňuje i další vývojové posuny zaměřené například na kabinu nebo uložení náhradních dílů. Všechny novinky budou také automaticky zahrnuty do staveb nových závodních vozů, které v budoucnu spatří světlo světa.

 

 

macek

 

 

V týmových dílnách se dějí velké věci

Už v minulosti tým Big Shock! Racing avizoval, že by se na start některého z příštích Dakarů rád postavil v silnější sestavě, s dalším kamionem. Na něm mechanici v sedlčanských dílnách už několik měsíců usilovně pracují. „Máme čas do října. Do té doby se může stát spousta věcí. Vše teď připravujeme a skládáme dohromady. Na příštím Dakaru budeme zřejmě zajišťovat technickou podporu také dalším posádkám. Zdá se, že práci schopných českých mechaniků začínají oceňovat i v zahraničí,“ říká šéf týmu, Martin Macík starší, který během zimy musel posílit servisní zázemí o další profesionály.

 

Posedlí Dakarem se konečně potkají osobně

Kompletní tým Big Shock! Racing se o prázdninách také potká se svými fanoušky. Bezpečnostní opatření spojená s koronavirem přesunula oblíbené talk show Posedlí Dakarem ze zimních sálů na čerstvý vzduch letních závodišť. Tato změna akci dává nové možnosti. Už 31. 7. se tak fanoušci rychlých strojů a extrémních zážitků sjedou do Přerovské rokle a 21. 8. se další setkání odehraje v Sedlčanské kotlině. Příznivci Dakaru si užijí osobité vyprávění přímých účastníků legendárního dálkového závodu, jízdy, dokument z letošního ročníku nebo možnost prozkoumat kompletní flotilu týmových dakarských strojů, které budou divákům na místě k dispozici.

 

zdroj: Nikola Kužílková, PR Manager, Big Shock! Racing

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Policisté řeší napadení spolužáků na základní škole v Sedlčanech

Příbramští policisté prověřují veškeré okolnosti, proč k napadení došlo. Šetření věnují náležitou pozornost.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Poslední letošní cyklo vyjížďku zakončí opékání špekáčků Poslední letošní cyklo vyjížďku zakončí opékání špekáčků

Na úterý 19. října je naplánována třetí a v letošním roce poslední delší společná cyklo vyjížďka s variantou odpočinku/zábavy pro děti.

Koloběžkáři ohrožují chodce - Jaká pravidla pro ně platí na silnicích? Říjnová výzva 10 000 kroků startuje! Bezpečný internet - rady pro rodiče!
Reklama
Macík s novým Arnoštem v Maroku zatím vítězí! Macík s novým Arnoštem v Maroku zatím vítězí!

Pilot týmu Big Shock! Racing Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem, mechanikem Davidem Švandou a novým kamionem pojmenovaným Arnošt zatím vedou v kategorii kamionů na Rallye du Maroc.

K dětskému hřišti a sportovnímu plácku přibyl Predator park FOTO: Martin Macík představuje Arnošta, posilu týmu Big Shock! Racing FOTO: Letos poslední Rallycross v Sedlčanech! Už tento víkend
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední