Dnes je úterý 28.09.2021

Macík odhalí nezveřejněné záběry z Dakaru v online přenosu a přivítá Karla

datum: 04.02.2021
autor: VM

Na letošním Dakaru museli čeští závodníci projít řadou extrémních situací. O ty se 14. února podělí s fanoušky v online přenosu "Prolog Posedlí Dakarem", kde poprvé a naposled zveřejní nesestříhané záběry z nejkritičtějších úseků trati, zaznamenané kamerami umístěnými přímo v kabině kamionu.

 

„Pokaždé, když se fanoušků ptáme, co je nejvíc zajímá, říkají, že chtějí vidět kompletní onboardy. Chtějí si prohlédnout trať z kabiny tak, jak ji během Dakaru vidíme my. Proto jsme se rozhodli zkrátit čekání na červencové živé besedy v kinech CineStar a uspořádat online akci Prolog, kde onboardy zveřejníme a společně s Ferrym a Davidem i okomentujeme. Projeli jsme si už kompletní videa z náročných úseků trati a uznávám, že občas je to slušný thriller,“ říká Martin Macík. Online přenos fanouškům zprostředkuje také počátek stavby nového závodního kamionu a odhalí, jak se bude jmenovat. Předprodej vstupenek do přenosu byl zahájen v síti Ticketstream. Posádka bude vysílat ze sedlčanské MM garáže, kde už bude zaparkovaný i kamion Karel, který se tento týden vrací z Džiddy.

 

Ukážeme dění v kabině i stavbu nového kamionu

Martin Macík musel kvůli bezpečnostním opatřením spojeným s koronavirem přesunout plánované živé akce Posedlí Dakarem na červencové termíny. Aby fanouškům zkrátil čekání na letní talk show, rozhodl se v mezičase uspořádat online přenos Prolog Posedlí Dakarem, ve kterém na jejich četná přání zveřejní oblíbené onboardy, záběry z kamer instalovaných přímo v závodním kamionu. Diváci tak dostanou jedinečnou možnost znovu spolu s posádkou projet a prožít nejdramatičtější úseky Dakaru. Na vlastní oči se přesvědčí, co se děje v kabině, když závodníci zabloudí, začne praskat přední sklo nebo povolí spojovačka. Dokáže posádka, o které se ví, že je emočně plochá, zachovat i v podobných situacích chladnou hlavu a neztratit svůj pověstný humor? To vše se dozví diváci Prologu. „Fanoušci se nemusí bát, máme tolik historek, že jsme si je rozdělili do online i živých akcí, a stejně nestihneme odvyprávět všechno. Ale online Prolog bude založený hlavně na onboardech, pro ně jinde není dost prostoru. Online přenos nám také umožní přímo v naší garáži ukázat první kroky stavby nového kamionu. A dokonce už prozradíme, jak se bude další Karlův brácha jmenovat. Pro náhodně vybrané diváky přenosu máme dárky. Dostanou od nás jízdu v závodním kamionu, v bugině nebo suvenýry z Dakaru, třeba Františkovu kombinézu, ještě nepranou. A to je velká vzácnost,“ říká Martin Macík.

 

Karle, vítej doma!

Tento týden se do sedlčanské MM garáže vrací také poslední z aktérů letošního dakarského úspěchu, závodní kamion Karel, i se všemi doprovodnými vozy. Auta absolvovala plavbu z Džiddy do Marseille na speciální lodi vypravené pořadateli závodu. Až na menší detaily, jakými jsou vypuštěná pneumatika, zlomený klíček nebo otevřené okýnko, kterým během plavby zateklo, se zdá, že je týmová karavana po plavbě v pořádku. „Máme radost, že zas máme auta v pořádku u sebe. Vyzvedli jsme je v přístavu v Marseille a zamířili s nimi na nedalekou farmu, kde jsme měli u kamarádů schovaný podval. Karla jsme ne něj naložili a domů se veze. Po celém Dakaru na to má nárok,“ hlásil palubní mechanik David Švanda. Po návratu závodní speciál dostane potřebnou péči a projde novými konstrukčními úpravami, aby byl na Dakaru 2022 ještě rychlejší.

 

zdroj: Nikola Kužílková, PR Manager, Big Shock! Racing

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Jak se při houbaření neztratit

Nastala doba houbaření. S tím však každoročně souvisí i pátrací akce po starších občanech, kteří se v lese ztratí nebo utrpí nějaká zranění.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední