Dnes je sobota 13.08.2022

Kultura nekončí! Co chystá KDJS na další dny?

datum: 26.11.2021
autor: VM

Máme pro vás pozvánku na nejbližší kulturní akce, které jsou připraveny v KDJS Sedlčany a které je i po aktualizaci covidových opatření možné realizovat.

V pátek 26. listopadu 2021 od 20 hodin uvádíme české komediální drama ZBOŽŇOVANÝ.

Uznávaný a všemi oblíbený pediatr Zdeněk (Jiří Bartoška) jde do důchodu. Celý život byl vyhlášeným lékařem nemocnice a nyní se těší na zasloužený odpočinek. Ještě víc se však těší jeho rodina – manželka Olga (Zuzana Kronerová), která se už nemůže dočkat až o něj bude pečovat, stejně tak jako jeho dcera Zuzana, jejíž manželství s Karlem (Jiří Langmajer) se nedávno rozpadlo. Nejvíc nadšená je však Zdeňkova vnučka Aneta (Martina Czyžová), která dědu vždy považovala za svůj velký vzor a píše o něm seminárku do školy. Jenže Zdeněk není tak dokonalý, jak se zdá. Má jedno velké tajemství. Už téměř 40 let udržuje milenecký poměr s ortopedkou Danou (Ivana Chýlková). A Dana samozřejmě očekává, že na ni Zdeněk teď bude mít konečně víc času. Na Zdeňka tak čekají pěkně horké chvilky a rozhodně ne bezstarostná pohoda, kterou si plánoval...

Mládeži do 12 let nevhodné.

Vstupné 100 Kč.

 

V sobotu 27. listopadu 2021 od 20 hodin uvádíme česko-švýcarskou road movie komedii ZTRACENI V RÁJI.

Evžen se sice narodil a vyrostl ve Švýcarsku, ale protože byl vždy tak trochu bohém, rozhodl se opustit tamější buržoazní svět, kam příliš nezapadal. Po třicítce se přestěhoval do Prahy, odkud jeho otec naopak v roce 1968 emigroval a už se tam pak nikdy nevrátil. Evžen se i přes dospělý věk stále není zcela schopen postavit svému dominantnímu otci. Pro něj je Česko a Praha dávno zapomenutá minulost a jediné, na čem mu záleží, je dobrá pověst a slušně vydělávající soukromá zubařská praxe ve švýcarském Bernu. Evžen naopak v Praze provozuje vysněný hudební klub, zažívá tu osudovou lásku, ale i osudové neštěstí, a nakonec to vypadá, že se bude muset do Švýcarska přece jen na chvíli vrátit...

Mládeži do 12 let nevhodné.

Vstupné 100 Kč.

 

Další pozvání je na koncert, který je tradiční akcí na zahájení ADVENTU. V úterý 30. listopadu 2021 od 18.00 hodin v Divadelním sále vystoupí žáci a učitelé ZUŠ Sedlčany v pořadu ADVENTNÍ TUKÁNÍ.

Vánočně laděný program je složen z hudebních, tanečních a literárně-dramatických vystoupení.

 

Poslední pozvání je na koncert oblíbené sedlčanské kapely BLUE ORCHESTRA. Ve středu 1. prosince 2021 od 19.30 hodin v Divadelním sále zahrají tito šikovní muzikanti a zpěváci svůj nový koncertní program složený z českých i světových hitů.

 

Od zahájení sezony 2021/2022 máme v KDJS provoz, který podléhá aktuálním vládním opatřením a omezením souvisejícím s covidem /respirátory, prodělání nemoci ne starší než 6 měsíců, platné očkování ukončené nebo i pro mládež do 18-ti let a rozočkované občany negativní PCR test platný 72 hodin po provedení testu, /. Prosíme naše návštěvníky, aby tato opatření sledovali, neboť se neustále vládními zásahy mění a respektovali je v aktuálně platném rozsahu. Jsme povinni dodržování těchto opatření kontrolovat a při nedodržení těchto opatření nelze naše diváky vpustit na představení.

 

Podrobnější informace o uváděných pořadech naleznete na www.kdjs-sedlcany.cz , kde je možné i zakoupit vstupenky na tyto i následující pořady.

 

A JEŠTĚ POSLEDNÍ INFORMACE:

Blíží se vánoce a jako každoročně, tak i letos máme pro Vás v kanceláři předprodeje v TIC na Náměstí TGM připraveny VÁNOČNÍ DÁRKY V PODOVĚ DÁRKOVÝCH POUKAZŮ na koncerty.

První koncert se jmenuje ŠTEFAN MARGITA - INTIMITY a na sedlčanském jevišti uvítáme tohoto světově uznávaného zpěváka tentokrát nikoliv jako operního sólistu, ale jako populárního zpěváka s šansonovým repertoárem. Cena dárkového poukazu je 490,- Kč.

Druhý koncert se jmenuje také podle vystupujícího zpěváka JAROSLAV SAMSON LENK - solový recitál. Tento zkušený bard country a folkové hudby přijede do Sedlčan s pohodovým koncertem svých oblíbených písní. Cena dárkového poukazu je 300,- Kč.

Pochopitelně jsme připravili i oblíbený DÁRKOVÝ BALÍČEK KDJS 2022 - letos zahrnuje 3 pořady - koncert PÍSNIČKY BRATŘÍ NEDVĚDŮ v podání VOJTY NEDVĚDA s kapelou, dále koncert POCTA DIVADLU SEMAFOR v provedení Swing bandu Tábor a divadelní představení TŘI LETUŠKY V POSTELI v provedení Divadla Radka Brzobohatého. Cena balíčku třech pořadů je 700,- Kč.

 

zdroj: Martin Severa, ředitel KDJS

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Hledáme kronikáře nebo kronikářku Hledáme kronikáře nebo kronikářku

Město Příbram hledá nového kolegu nebo kolegyni pro vedení kroniky města od roku 2023. Cílem je plynulé navázání na práci současné kronikářky, která ukončí svoji činnost na konci roku 2022.

Poznávejte Příbram s knížkou plnou slev! Sezóna motorek je tu: Co udělat pro maximální bezpečí? Den bezpečné Příbrami - už tento pátek!
Reklama
Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem

Do Dakaru 2023 zbývá půl roku. Ale přípravy na další ročník legendárního dálkového závodu už se roztáčejí na plné obrátky. Posádka pilota Martina Macíka se těší na závodní rozcvičku během blížící se rally Baja Aragon.

Další Rallycross Cup v Sedlčanech! Příbramský půlmaraton startuje v sobotu Závodníci z Dakaru se potkají na soustředění v Sedlčanech a Přerově. Fanoušci budou u toho
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů

Po celé ČR vznikají aktivity, které pomáhají se začleněním nových sousedů z Ukrajiny. Stojí za nimi dobrovolníci, spolky, neziskové organizace i obce a pomáhají například se vzděláváním, připravují aktivity pro děti nebo propojují místní a nové sousedy pořádáním sousedských setkání.

Z Ukrajiny mezi nás. Nadace Via vyhlašuje grantovou výzvu pro začlenění nových sousedů Jarní online Srdíčkové dny pomáhají čtyřleté Adélce Startují zimní Srdíčkové dny! Stejně jako loni potrvají kvůli pandemii až do ledna
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední