Dnes je čtvrtek 06.05.2021

Kačeři a rybáři uklízeli v Sedlčanech retenční nádrž a okolí

datum: 20.03.2019
autor: Jiří Matouš ml.

Celkem se ve zmíněných oblastech, nasbíralo zhruba 15 plných pytlů odpadu, jehož hmotnost se pohybuje kolem 150-200 kg.

V sobotu 9. března se konala již 3. akce s názvem - "CITO pro ecologists", i letos měla tato akce za cíl uklidit sedlčanskou retenční nádrž a její okolí. Na jaře letošního roku se mi konečně povedlo přesně to, oč jsem usiloval už od roku 2016 a to ve spolupráci s vedením města, TS Sedlčany a Českým Rybářským Svazem, MO - Sedlčany docílit lepšího vzhledu a stavu retenční nádrže. Akce "CITO" je setkání, na kterém se geocacheři snaží vyčistit vymezené území od odpadků a nepořádku, který v přírodě zanechali lhostejní lidé.

 

Úklid

 

Jedná se o akci spojenou s ekologickým chováním geocacherů vůči přírodě. Cílem letošního úklidu, bylo zaměřit se hlavně na úklid podél potoka Mastník od retenční nádrže až k zimnímu stadionu, na který se v předchozích letech kvůli nízké účasti nedostalo. Díky podpoře rybářů a dětí z rybářského kroužku, kteří se zaměřili na úklid přehrady, se kačeři mohli pustit do úklidu samotného potoka.

 

úklid

 

Jeden z účastníků řekl: "Co se týče úklidu potoka, kterého jsem se účastnil, tak jsme se nestačili až divit, co všechno jsme našli. Co mě asi nejvíce zamrzelo, bylo, když jsme našli 2 kusy z plavidel ze splutí Mastníku, bavit by se chtěl asi každý, ale uklidit po své zábavě dokáže jen někdo, tím bych tuto kapitolu raději uzavřel. Na závěr bych chtěl poděkovat panu starostovi Hölzelovi, panu Kolářovi za TS Sedlčany, rybářskému kroužku s jeho vedoucími a všem příchozím kačerům."

 

úklid

 

Opět největší zastoupení odpadků měli PET láhve, plechovky od energetických nápojů, ve větší míře také sklo a kovy. Celkem se ve zmíněných oblastech, nasbíralo zhruba 15 plných pytlů odpadu, jehož hmotnost se pohybuje kolem 150-200 kg.

 

úklid

 

Zdroj a foto: willy 98, Blánš23

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Filipojakubská noc očima středočeských záchranářů

Jednou z nejtěžších směn v roce je pro záchranáře a operátory tísňové linky 155 filipojakubská noc.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Krimi zprávy - policisté řešili úmyslný požár i přejíždění přes potok Krimi zprávy - policisté řešili úmyslný požár i přejíždění přes potok

Máme pro vás přehled nehod a krimi zpráv nejen z okolí Sedlčan. Krádeže, úmyslný požár, alkohol za volantem a další příčiny nehod se dozvíte níže.

Přehled nehod na Sedlčansku Policisté děkují veřejnosti za pomoc při pátráních! Přehled nehod na Sedlčansku
Reklama
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední