Dnes je středa 25.11.2020

Kačeři a rybáři uklízeli v Sedlčanech retenční nádrž a okolí

datum: 20.03.2019
autor: Jiří Matouš ml.

Celkem se ve zmíněných oblastech, nasbíralo zhruba 15 plných pytlů odpadu, jehož hmotnost se pohybuje kolem 150-200 kg.

V sobotu 9. března se konala již 3. akce s názvem - "CITO pro ecologists", i letos měla tato akce za cíl uklidit sedlčanskou retenční nádrž a její okolí. Na jaře letošního roku se mi konečně povedlo přesně to, oč jsem usiloval už od roku 2016 a to ve spolupráci s vedením města, TS Sedlčany a Českým Rybářským Svazem, MO - Sedlčany docílit lepšího vzhledu a stavu retenční nádrže. Akce "CITO" je setkání, na kterém se geocacheři snaží vyčistit vymezené území od odpadků a nepořádku, který v přírodě zanechali lhostejní lidé.

 

Úklid

 

Jedná se o akci spojenou s ekologickým chováním geocacherů vůči přírodě. Cílem letošního úklidu, bylo zaměřit se hlavně na úklid podél potoka Mastník od retenční nádrže až k zimnímu stadionu, na který se v předchozích letech kvůli nízké účasti nedostalo. Díky podpoře rybářů a dětí z rybářského kroužku, kteří se zaměřili na úklid přehrady, se kačeři mohli pustit do úklidu samotného potoka.

 

úklid

 

Jeden z účastníků řekl: "Co se týče úklidu potoka, kterého jsem se účastnil, tak jsme se nestačili až divit, co všechno jsme našli. Co mě asi nejvíce zamrzelo, bylo, když jsme našli 2 kusy z plavidel ze splutí Mastníku, bavit by se chtěl asi každý, ale uklidit po své zábavě dokáže jen někdo, tím bych tuto kapitolu raději uzavřel. Na závěr bych chtěl poděkovat panu starostovi Hölzelovi, panu Kolářovi za TS Sedlčany, rybářskému kroužku s jeho vedoucími a všem příchozím kačerům."

 

úklid

 

Opět největší zastoupení odpadků měli PET láhve, plechovky od energetických nápojů, ve větší míře také sklo a kovy. Celkem se ve zmíněných oblastech, nasbíralo zhruba 15 plných pytlů odpadu, jehož hmotnost se pohybuje kolem 150-200 kg.

 

úklid

 

Zdroj a foto: willy 98, Blánš23

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
FOTO: Pátrání po svědkovi dopravní nehody

Policie pátrá po svědkovi dopravní nehody motorkářů - foto vozidla v článku.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Domácí hospic Křídla v Sedlčanech získal lineární dávkovač léků Domácí hospic Křídla v Sedlčanech získal lineární dávkovač léků

Domácí hospic Křídla v Sedlčanech získal nový lineární dávkovač léků pro těžce nemocné pacienty v domácí péči. Dávkovač, jehož pořizovací cena je 34 727 Kč, obdržel od Nadačního fondu Umění doprovázet, který již patnáctým rokem patří mezi významné podporovatele českých hospiců.

Připomínka 17. listopadu - nasvícený kostel i písně spojené se sametovou revolucí! Netradiční způsob zahájení adventu Podzim v Brdech ve znamení nových partnerství
Reklama
Zaktualizovaný program v KDJS Sedlčany! Zaktualizovaný program v KDJS Sedlčany!

Máme pro vás opět zaktualizovaný program v KDJS dle vládních opatření.

Další aktuality v programu KDJS! Aktuality v KDJS! Změny programu v KDJS!
FOTO: Macík obdržel bezpečnostní pokyny pro Dakar 2021. Zařídí mu rodinné Vánoce FOTO: Macík obdržel bezpečnostní pokyny pro Dakar 2021. Zařídí mu rodinné Vánoce

Tým Big Shock! Racing obdržel bezpečnostní instrukce pro 43. ročník legendární Rallye Dakar 2021. Je to další pozitivní zpráva potvrzující, že nejnáročnější motoristický závod světa v neděli 3. ledna podle plánu odstartuje ze saúdskoarabské Džiddy. Podle očekávání budou soutěž doprovázet přísnější bezpečnostní opatření, která mají účastníkům dakarské karavany zaručit ochranu před onemocněním Covid-19.

VIDEO! Baja Drawsko: Macíkův svérázný trénink na Dakar Olympijští reprezentanti vystoupí ve skateparku! V Benešově se uskuteční Mistrovství ČR ve StreetWorkoutu
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Reklama
Říjen přinesl hodně deštivých dní i první mrazík Říjen přinesl hodně deštivých dní i první mrazík

Máme za sebou chladný říjen s prvním mrazíkem, polovina měsíce propršela. Na hlavní fotce u článku nabízíme pohled na západ slunce a níže foto úplňku v tomto měsíci.

Jak bylo v září? Podívejte se na souhrn počasí. Souhrn: Jaké počasí bylo v srpnu? Nejchladnější červenec za posledních 8 let
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední