Dnes je neděle 04.12.2022

Jarní online Srdíčkové dny pomáhají čtyřleté Adélce

datum: 11.03.2022
autor: VM

Od 1. března až do konce května mohou lidé přispívat prostřednictvím online Srdíčkových dnů, které pořádá obecně prospěšná společnost Život dětem na pomoc malé Adélce, která trpí dětskou mozkovou obrnou.

Vybrané finanční prostředky budou věnovány na pokrytí nákladů spojených nezbytnou pravidelnou neurorehabilitací děvčátka.

 

„Čtyřletá Adélka se narodila o pár týdnů dříve. Po nezbytně nutném pobytu v porodnici nic nenasvědčovalo tomu, že by se neměla vyvíjet jako zdravé miminko. Zvrat nastal po několika dnech, kdy byla holčička hospitalizována s vážnými dýchacími potížemi. Verdikt lékařů zněl - respirační syncytiální virus,“ vypráví příběh malého Adélky ředitelka společnosti Život dětem Maria Křepelková.

 

Respirační syncytiální virus (RSV) patří do skupiny tzv. vzácných onemocnění. Způsobuje infekci plic a dýchacích cest a postihuje především děti a starší osoby. Vysoké riziko závažného průběhu onemocnění mají nedonošené děti a kojenci s nemocemi srdce a plic. Proti RSV zatím neexistuje účinná vakcína. Nejrizikovějším pacientům, tedy nevyzrálým dětem s indikací závažného onemocnění plic a srdce, lze v život ohrožujícím stádiu ordinovat lék Synagis, jehož pořizovací cena je však extrémní.

 

"Adélka je velká bojovnice, podařilo se jí nad virem zvítězit. Bohužel potíže tím neskončily. V šesti měsících se u ní objevilo podezření na epilepsii, které se nepotvrdilo, nicméně byla Adélce diagnostikována dětská mozková obrna. Nemoc výrazně ovlivňuje její řečové a pohybové schopnosti. Postižena je na celou pravou stranu těla,” popisuje dále Maria Křepelková.

 

DMO je chronické onemocnění, pro které je typická porucha centrální hybnosti. Postižení způsobená dětskou mozkovou obrnou se počínají projevovat v kojeneckém věku dítěte. “Kladnou stránkou” onemocnění je, že s přibývajícím věkem nedochází k progresi. Navíc má Adélka šanci, že jednou, když bude pravidelně rehabilitovat, může být jako ostatní zdravé děti, a to je opravdu skvělá zpráva. Tyto speciální drahé neurorehabilitace ale zdravotní pojišťovny nehradí, proto potřebuje holčička pomoc od laskavých lidí.

 

“Adélce, která má kvůli nemoci obrovské potíže s mluvením, můžete pomoci zakoupením obrázků tradičních oblíbených zvířátek či sluníčka ve tvaru srdce v ceně 30 korun, které Vám přijdou v odpovědním e-mailu. Dále je možno přispět i koupí obrázku - Dávám srdce dětem - v hodnotě 100, 300 či 500 korun. Cílová částka, kterou je třeba vybrat na zajištění neurorehabilitace pro Adélku na rok, je 80 000 korun”, dodává za sbírku pořádající organizaci Život dětem její ředitelka Maria Křepelková, která děkuje všem za pomoc.

 

zdroj: Tomáš Kopečný, TOPART MEDIA, tiskový servis Život dětem, o.p.s.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Hledáme kronikáře nebo kronikářku Hledáme kronikáře nebo kronikářku

Město Příbram hledá nového kolegu nebo kolegyni pro vedení kroniky města od roku 2023. Cílem je plynulé navázání na práci současné kronikářky, která ukončí svoji činnost na konci roku 2022.

Poznávejte Příbram s knížkou plnou slev! Sezóna motorek je tu: Co udělat pro maximální bezpečí? Den bezpečné Příbrami - už tento pátek!
Reklama
Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem Pro Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem

Do Dakaru 2023 zbývá půl roku. Ale přípravy na další ročník legendárního dálkového závodu už se roztáčejí na plné obrátky. Posádka pilota Martina Macíka se těší na závodní rozcvičku během blížící se rally Baja Aragon.

Další Rallycross Cup v Sedlčanech! Příbramský půlmaraton startuje v sobotu Závodníci z Dakaru se potkají na soustředění v Sedlčanech a Přerově. Fanoušci budou u toho
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů Učebnice nebo aktivity pro děti. Nadace Via pomáhá se začleněním nových sousedů

Po celé ČR vznikají aktivity, které pomáhají se začleněním nových sousedů z Ukrajiny. Stojí za nimi dobrovolníci, spolky, neziskové organizace i obce a pomáhají například se vzděláváním, připravují aktivity pro děti nebo propojují místní a nové sousedy pořádáním sousedských setkání.

Z Ukrajiny mezi nás. Nadace Via vyhlašuje grantovou výzvu pro začlenění nových sousedů Jarní online Srdíčkové dny pomáhají čtyřleté Adélce Startují zimní Srdíčkové dny! Stejně jako loni potrvají kvůli pandemii až do ledna
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední