Dnes je středa 30.09.2020

Hradozámecká noc byla nejnavštěvovanější ve středních Čechách!

datum: 09.09.2020
autor: VM

Hradozámecká noc, která letos proběhla v sobotu 29. srpna, se velmi zdařila na zámku Mníšku pod Brdy. Prohlídky pro děti i pro dospělé byly plné a návštěvnost spolu s doprovodným programem byla nejvyšší mezi státními památkami Středočeského kraje.

 

Již odpoledne začaly prohlídky a program pro rodiny s dětmi. Ty měly možnost shlédnout vystoupení šermířů, kteří na nádvoří předváděli své bojové umění, v zahradě zámku pozorovaly dravé ptáky, ve výtvarné dílně barvily sádrové odlitky a prohlídkami je prováděla ledová královna Elsa. Nachystala zcela novou prohlídku nazvanou Královna Elsa a tajemství tří věží. V každém pokoji zámku měla připravené hádanky a hravé úkoly. Děti skládaly zámecké puzzle, přeskakovaly sněhové mráčky a v poslední komnatě se setkaly i se sněhulákem Olafem. Po prohlídkách dostala Elsa od dětí i jejich rodičů mnoho pochval.

 

V podvečer začaly zábavné prohlídky také pro větší děti a pro dospělé. Zámkem prováděla slečna Jane Marplová s přítelkyní a snažily se vypátrat pachatele hrdelního zločinu, ke kterému došlo v hodinové věži zámku. Návštěvníci byli nápomocni, pomáhali hledat a interpretovat stopy, poslouchali záznam z fonografu, vyslýchali svědky a dva vybraní schopní dobrovolníci dokonce pořizovali záznam, aby se na konci mohl vyhodnotit. Při závěrečné diskuzi pak spokojení návštěvníci identifikovali pachatele, v tomto případě pachatelku, a odměnili průvodkyně potleskem.

 

 

 

Během večera byla také zpřístupněna prohlídka soukromého bytu posledních majitelů, a tak někteří kromě zábavné prohlídky ocenili i klasický výklad o historii Mníšku a jeho obyvatelích z doby první republiky. Otevřena byla i výstava dobové módy, na které lze spatřit zmenšené kopie oděvu Rudolfa II., Marie Terezie, Ludvíka XIV. nebo Sissi. Po setmění vypukl v parku slavnostní ohňostroj, který bývá každý rok symbolickým vyvrcholením Hradozámecké noci na Mníšku.

 

zdroj: Marie Charvátová, koordinační pracovník, SZ Mníšek pod Brdy

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Pozor na nálezy munic - policie vyzývá k opatrnosti!

Opakovaný nález munice, krádež v restauraci a nehoda nákladního auta s motorkou. Více v článku.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Zámek v Mníšku nabízí o víkendu bohatý program pro děti Zámek v Mníšku nabízí o víkendu bohatý program pro děti

Prodloužený víkend na zámku v Mníšku nabídne zábavné i poučné programy pro děti, otevřeno bude i na sváteční pondělí 28. září.

Přijďte do muzea v Sedlčanech na výstavu! Svátek seniorů se odkládá Mistři Evropy a ČR se sjedou na dřevorubeckou show!
Olympijští reprezentanti vystoupí ve skateparku! Olympijští reprezentanti vystoupí ve skateparku!

Příbramský skatepark je místem, které je vyhledávané i mezi špičkovými skateboardisty. Svědčí o tom fakt, že Příbram je jednou ze tří zastávek při unikátní tour českých skateboardových reprezentantů.

V Benešově se uskuteční Mistrovství ČR ve StreetWorkoutu Rallycross Cup opět v Sedlčanech! Fotbalisté Tatranu Sedlčany zvítězili v přípravném utkání!
Reklamní sdělení
Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým Na burze v Sedlci můžete sehnat kromě oblečení třeba i karnevalový kostým

Sedlec – Je to přesně rok, co ženy z SDH Sedlec uspořádaly první prodejní burzu. Tentokrát, už po páté, se uskuteční od 22. do 24. listopadu.

Ekorada na tento měsíc: Účinná klimatizace zdarma Chemie a světlo na biochemickém kurzu Výtvarný kurz G a SOŠE v lomu Bořená Hora
Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední