Dnes je úterý 17.05.2022

FOTO: Sedlčanští policisté zachránili řidičku z potopeného auta

datum: 10.12.2021
autor: VM

Žena se na kluzké vozovce dostala do smyku a s vozem sjela do rybníka. V bezvědomí ji z vozu vytáhli policisté ze sedlčanského obvodního oddělení.

Ve čtvrtek, krátce po jedenácté hodině dopoledne, přijali policisté oznámení o havárii osobního vozu mezi obcemi Úklid a Bor na Příbramsku, které skončilo na dně Úklidského rybníka.

 

Nejblíže místu dopravní nehody byla policejní hlídka z Obvodního oddělení Sedlčany, ve složení nstržm. Terezy Zrůbkové a prap. Radka Pečeného, která byla na místě do pěti minut po jejím oznámení. Těm se po příjezdu na místo naskytl obrázek téměř utopeného vozidla, vzdáleného zhruba 6 a 7 metrů od břehu, střechou na dně rybníka. Z havarovaného auta byla vidět pouze zadní kola.

 

Policisté na nic nečekali a okamžitě reagovali, neboť nebylo pochyb o tom, že se uvnitř vozu stále nachází žena, která jej měla řídit. Oba policisté, Tereza i Radek, se okamžitě domluvili na postupu. Již měli připravený tzv. házecí vak, který je součástí vybavení každého vozu, a začali sestupovat k potopenému autu a prohledávat jej.

 

Podařilo se jim otevřít oboje přední dveře, na sedadlech se však nikdo nenacházel, až následně po otevření zavazadlového prostoru viděli ženu na zadních sedačkách. Přes zadní dveře spolujezdce ji zcela promočenou a  v bezvědomí vytáhli na břeh, kde ji okamžitě začali oživovat. V resuscitaci pak následně pokračovali profesionální zdravotníci, kteří již také přijížděli na místo. Ti ženu, u které se jim podařilo obnovit životní funkce, odvezli do nemocnice, kde byla uvedena do umělého spánku.

 

Policistům, kteří ženu ze studené vody vytáhli, se postarali kolegové o suché oblečení, hasiči jim poskytli i deky. Ti také ještě následně prohledávali rybník, a to z důvodu, zda spolu s ženou necestovaly v autě ještě další osoby. To bylo ale následně, i svědeckými výpověďmi, vyloučeno.

 

Policisté, kteří ani vteřinu nezaváhali a vrhli se do studené vody, aby pomohli ženě, která byla v tu chvíli v ohrožení života, slouží u středočeské policie krátce.

Nstržm. Tereza Zrůbková nastoupila v roce 2019 a policejní práci vykonává 2 roky. I když se od svých kolegů stále učí, je velmi svědomitá, pracovitá a rozhodná. Ve svém volném čase preferuje aktivní životní styl a věnuje se fotbalu.

Její kolega, prap. Radek Pečený, je u středočeské policie o tři roky déle. Na svém kontě má několik zákroků proti agresívním osobám. Kompenzací je mu pak v době volna myslivost, které se věnuje, a také fotbalu, který je jeho koníčkem. Jak Tereza, tak i Radek, jsou právoplatnými členy týmu Obvodního oddělení v Sedlčanech.

 

pol

 

 

Oběma, Tereze i Radkovi, kteří se převlékli a následně si dosloužili svou 24hodinovou službu, v rámci které řešili další oznámení, patří bezesporu velké poděkování. "Jejich činu a odvahy si velmi vážím a děkuji, že mám takové policisty," sdělil krajský ředitel, brigádní generál Václav Kučera. "S oběma se chci v nejbližší době setkat a poděkovat jim osobně, a to i formou finanční odměny, kterou si opravdu zaslouží," dokončil generál Kučera.

 

Během čtvrtka, vlivem nepříznivého počasí, řešili policisté v celém Středočeském kraji 162 nehod, pouze 5 na dálnicích. Přímo na Příbramsku se toho dne stalo 9 dopravních nehod, kdy právě u jedné z nich zasahovali i policisté z Obvodního oddělení v Sedlčanech.

 

pol

 

pol

 

pol

 

 

zdroj: Monika Schindlová, komisař, P ČR Příbram

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Diskuse

Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Kdy smažeme Váš vklad? Bude-li odporovat pravidlům diskuse.

 

Formulář musíte vyplnit celý, ale v diskusním příspěvku se objeví pouze vaše přezdívka a text.
Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:

Text zprávy:

Nejčtenější články
Skupina Pakáš slaví 20 let! Oslavte to s nimi i s jejich hosty

Příbramská kapela Pakáš působí na hudební scéně již 20 let. To už je pořádný důvod k velkolepé oslavě, na kterou Vás srdečně zveme do Junior Klubu v Příbrami.

pokračování...


Nejnovější blogy
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

pokračování...
reklamní sdělení
Reklama
Podívejte se na nejbližší kulturní akce v KDJS! Podívejte se na nejbližší kulturní akce v KDJS!

Víkend se pomalu blíží, počasí je krásné a my máme pro vás pozvánku na nejbližší kulturní akce, které jsou pro Vás připraveny v KDJS.

Skupina Pakáš slaví 20 let! Oslavte to s nimi i s jejich hosty Oslavíme 35 let kapely E!E Přehled kulturních akcí v KDJS
Reklamní sdělení
http://fotoruze.cz/ http://fotoruze.cz/

Fotografie reportážní všeho druhu - svatební, dětský svět, partnerské foto, maturitní plesy i motorsport

Václav Peterka Václav Peterka

Pete-video – Amatérské video a fotografie z jakékoliv vaší akce

Reklama
Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars Konec světa přichází, elita už odletěla na Mars

UPOZORNĚNÍ: Tento článek parodizuje konspirační teorie a není míněn nijak vážně. Berte jej tedy s humorem a nadsázkou. Vzhledem k mému zájmu o vědu bylo jasné, že se dříve nebo později dostanu k nějakým tajně střeženým informacím, které jsou normálním lidem celkem nedostupné. Že se ale dozvím něco tak příšerného o našem osudu mne nikdy nenapadlo!

Až naprší a uschne Ples ve Vídni Sobota - den poněkud všední